شبکه لایتنینگ با انتقاد جان دیتون وکیل طرفدار XRPL مواجه است


اظهارات جان دیتون در بحبوحه نگرانی ها در مورد درهای پشتی ادعا شده در کد شبکه لایتنینگ بیت کوین بیان می شود.

جان دیتون، وکیل و مدافع ارزهای دیجیتال، از شبکه لایتنینگ انتقاد کرده و گفته است که این شبکه نسبت به پروتکل «Spending Bits» در XRP Ledger (XRPL) موثرتر است. شبکه لایتنینگ یک راه حل لایه دو است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این برای افزایش مقیاس پذیری و کارایی تراکنش های بیت کوین با فعال کردن تراکنش های همتا به همتای خارج از زنجیره طراحی شده است.

دیتون بیان او انتخاب خود را از طریق توییتی در روز شنبه 21 اکتبر اعلام کرد و نقش خود را به عنوان یک سرمایه گذار فرشته در “Spend the Bits” و انتصاب اخیر خود به عنوان مدیر ارشد حقوقی اعلام کرد.

شایان ذکر است که این اولین تایید دیتون از «Spend Bits» به عنوان جایگزینی مناسب برای شبکه معروف لایتنینگ در بلاک چین بیت کوین نیست. وکیلی که ماه گذشته از ریپل حمایت کرد، این پروتکل را تحسین کرد و آن را روشی امن تر برای استفاده از بیت کوین در مقایسه با شبکه لایتنینگ خواند.

نکته جالب این است که بیانیه دیتون در روز شنبه، مطابق با توییت محقق رمزارز “WhaleWire” به موقع بود. این توییت نگرانی‌هایی را در مورد کشف اخیر در شبکه لایتنینگ ایجاد کرد و به یک نقص امنیتی قابل توجه اشاره کرد که باعث شد یک توسعه‌دهنده برجسته بیت‌کوین از پروژه کنار بکشد.

طبق این توییت، توسعه‌دهنده ادعا کرده است که آسیب‌پذیری‌های عمدی در کد شبکه لایتنینگ وجود دارد که می‌تواند به طور بالقوه به مهاجمان کنترل کامل شبکه را بدهد. حامیان اصلی شبکه لایتنینگ عبارتند از Tether، Bitfinex و BlockStream. این ادعا سوالات و نگرانی هایی را در مورد امنیت و قابلیت اطمینان شبکه ایجاد کرد.

مرتبط با: آزمایشگاه لایتنینگ دارایی های Taproot آلفا را منتشر می کند که استیبل کوین ها را به بیت کوین می آورد

در حال حاضر، شبکه لایتنینگ می‌تواند تراکنش‌هایی را پردازش کند که تنها شامل ۵۳۳۸ بیت‌کوین است که طبق گزارش «IML» تنها ۰.۰۲۵ درصد از کل عرضه بیت‌کوین است. این روند قابل توجه تردیدهایی را در مورد دوام و دوام طولانی مدت شبکه ایجاد کرده است. علاوه بر این، این رقم هشدار دهنده با کاهش 15 درصدی ظرفیت پروتکل پرداخت لایه 2 در سه ماه گذشته تشدید شده است.

مجله: کتیبه های تکراری – «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید