آزمایشگاه لایتنینگ ابزارهایی را راه‌اندازی می‌کند که به هوش مصنوعی اجازه تراکنش و نگهداری بیت‌کوین را می‌دهد


مدل های هوش مصنوعی مانند ChatGPT ممکن است به زودی توانایی خرید، فروش و استفاده از بیت کوین را در شبکه لایتنینگ داشته باشند.

شرکت توسعه لایتنینگ شبکه بیت کوین (BTC) لایتنینگ لبز، ابزار جدیدی را برای هوش مصنوعی برای ارسال و دریافت بیت کوین در راه حل لایه 2 شبکه اعلام کرده است.

در 6 جولای، لایتنینگ لبز جعبه ابزار خود را معرفی کرد که به برنامه های هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI در تعامل با شبکه بیت کوین برای ارسال، دریافت و نگهداری ارزهای دیجیتال کمک می کند.

این اقدام برای کمک به پرداخت‌ها سریع‌تر، ارزان‌تر و آسان‌تر برای توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی است که می‌توانند خود را از ریل‌های پرداخت سنتی و غالباً بازدارنده فاصله بگیرند، در حالی که مدل‌های هوش مصنوعی پرداختی را در لایتنینگ فعال می‌کنند.

مدل‌های زبان بزرگ (LLM) برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که بر روی مجموعه داده‌های بزرگ مدل‌سازی می‌شوند و به آن‌ها امکان می‌دهند پاسخ‌های انسان‌مانند به دستورات کاربر و انجام کارهای دیگر تولید کنند.

لایتنینگ لبز گفت: «ما در مورد موج جدید نوآوری که با آخرین موج مدل‌های LLM می‌آید بسیار هیجان‌زده هستیم.

آزمایشگاه لایتنینگ اعلام کرد که این ابزارها بر اساس “پروتکل L402″، مکانیزم احراز هویت بومی لایتنینگ ساخته شده‌اند. همچنین از “Langchain” استفاده می کند، کتابخانه ای که برای ساده سازی عملیات با برنامه های کاربردی هوش مصنوعی استفاده می شود.

با ابزارهایی که امروز منتشر کردیم، توسعه‌دهندگان می‌توانند زیرساخت‌های هوش مصنوعی در دسترس‌تری هم برای انسان‌ها و هم برای عوامل ایجاد کنند.»

تیم لایتنینگ لبز همچنین مشکل LLM های موجود را که فاقد مکانیسم های پرداخت مبتنی بر وب بومی هستند، اذعان کردند. ادعا شده است که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی مجبور بوده‌اند به روش‌های پرداخت تاریخ‌گذاری‌شده مانند کارت‌های اعتباری تکیه کنند و هزینه‌های اضافی از کاربران دریافت شود.

یک کلاس جدید به سرعت در حال رشد از «ارگانیسم‌ها» (نمایندگان هوشمند LLM یا AI) نمی‌توانند به راحتی به سیستم‌های پرداخت قانونی دسترسی داشته باشند، زیرا «نهادهایی» ثبت‌شده در هیچ کشوری نیستند.»

مرتبط با: وضعیت شبکه لایتنینگ بیت کوین در سال 2023

Kody Low، توسعه دهنده پلتفرم پرداخت اجتماعی Fedi، در پادکست “Stack Sats” در 6 ژوئیه صحبت می کند. نظر داد درباره قابلیت همکاری بین AI و BTC برای پرداخت:

هوش مصنوعی یکی از مواردی است که در آن هیچ راه حلی بهتر از بیت کوین در هیچ جای دنیا وجود ندارد و شرکت های هوش مصنوعی هنوز مشکلات درآمدزایی خود را حل نکرده اند.

طبق داده‌های پلتفرم تحلیلی LN 1ML، ظرفیت LN فعلی 5432 BTC یا تقریباً 163.5 میلیون دلار است. بیت کوین ویژوال گزارش داد که سال گذشته تعداد کانال های LN از حدود 80000 کانال در جولای 2022 به حدود 70000 کانال در حال حاضر کاهش یافت.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را تقویت کند؟
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *