Lido Finance 20 حادثه قطعی را به دلیل مشکلات پیکربندی اعتبار سنج اعلام کرده است


تاثیر اولیه به 20 اتر به ارزش 31000 دلار رسید و اعتبارسنجی مورد نظر اکنون آفلاین شده است.

پروتکل استیک اتریوم Lido Finance اعلام کرده است که پروتکل آن به دلیل یک سری مشکلات زیرساختی و پیکربندی امضاکننده که از اعتبار سنجی‌هایی که توسط Launchnodes اجرا می‌شوند، شاهد 20 رویداد قطعی بوده است.

رویداد به گزارش Launchnodes، این حادثه در 11 اکتبر حوالی ساعت 15:30 BST رخ داد. در یک پست 11 اکتبر در X، Lido فوق الذکر گره های اعتبارسنجی گره های راه اندازی اکنون آفلاین هستند و در حین بررسی علت اصلی، قطعی ها متوقف شده اند.

این قطعی در بلاک چین اتریوم رخ داد و لیدو پیش‌بینی کرد که تأثیر آن حدود 20 اتر (ETH) به ارزش 31000 دلار خواهد بود و اعتبارسنجی‌ها در حالت آفلاین جریمه‌های اضافی را برای عیب‌یابی دریافت می‌کنند و جریمه‌های عدم فعالیت که اعتبارسنجی‌ها جمع‌آوری می‌کنند.

Slashing فرآیندی است که در آن اعتباردهنده قوانین اجماع اثبات سهام بلاک چین را نقض می‌کند، که معمولاً منجر به حذف آن اعتباردهنده می‌شود یا بخشی از اتر سهامداری را که به عنوان وثیقه ارائه می‌کنند قطع می‌کند.

در پستی که ساعاتی بعد منتشر شد، Launchnode گفت که رویدادهای قطع به دلیل مشکل زیرساخت و پیکربندی امضاکننده رخ داده است.

پلتفرم گفت: “ما در حال بررسی و اتخاذ اقداماتی برای جلوگیری از حوادث بیشتر و بازگرداندن خدمات کامل هستیم.”

لیدو گفت که سهامداران پروتکل به جز کاهش پاداش های روزانه که در تغییر بعدی در 12 اکتبر منعکس خواهد شد، تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

ارائه‌دهنده سهام همچنین تأیید کرد که Lido DAO دارای صندوق بیمه 6230 ETH سهامی به ارزش 9.5 میلیون دلار است که برای کاهش اثرات مخرب استفاده می‌شود اما به طور خودکار توسط طراحی ایجاد نمی‌شود.

لیدو اضافی Launchnodes اعلام کرد که دارندگان stETH پس از تعیین “روش حفاظتی” غرامت دریافت خواهند کرد. متعهد به غرامت برای تمام خسارات وارده به لیدو.

مرتبط با: سرویس های استیک اتریوم 22 درصد محدودیت تمام اعتبار سنجی ها را می پذیرند

پروتکل Liquid staking می گوید که این فرآیند خودکار نیست زیرا نمی توان از قبل دانست که مجموع ضررها چقدر خواهد بود.

به گفته DefiLlama، لیدو با اختلاف زیادی بزرگترین پروتکل استیکینگ مایع است، با 13.8 میلیارد دلار ارزش کل در پروتکل آن قفل شده است. بزرگترین استخر بعدی Rocket Pool با 1.7 میلیارد دلار است.

از زمان راه‌اندازی Beacon Chain در ۱ دسامبر ۲۰۲۰ تا اواخر فوریه ۲۰۲۳، تنها ۲۲۶ اعتبارسنجی (۰.۰۴ درصد از تمام اعتبار‌دهنده‌ها) در اکوسیستم اتریوم قطع شده‌اند.

مجله: DeFi Dad، Hall of Flame: اتریوم “به طرز تاسف باری کم ارزش شده” اما قوی تر می شود
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید