کمتر از 50 درصد از سرمایه گذاران خرده فروشی کریپتو هنگ کنگ از مقررات مربوطه آگاه هستند: نظرسنجی


هنگ کنگ از ژوئن اجازه داد و ستد خرده فروشی کریپتو را صادر کرده است.

تنها 47 درصد از سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی کریپتو در هنگ‌کنگ از رژیم تنظیم‌کننده پلتفرم تجارت دارایی مجازی آگاه هستند، قانونی که در ژوئن امسال برای محافظت از علاقه سرمایه‌گذاران خرد به دارایی‌های دیجیتال در منطقه به اجرا درآمد.

این بر اساس گزارش 11 اکتبر شورای آموزش مالی و سرمایه گذار هنگ کنگ (IFEC) است. IFEC در نظرسنجی خود خاطرنشان کرد که تقریباً 25 درصد از بزرگسالان هنگ‌کنگ 18 تا 29 ساله در سال گذشته روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند که سه برابر میانگین جمعیتی و افزایش قابل توجهی نسبت به سال 2019 است. او اظهار داشت که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده است.

علیرغم بهبود در پذیرش، اکثر هنگ‌کنگی‌ها گفتند که بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری آن‌ها سهام (96%)، پس از آن صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل و تراست (24%) و پس از آن اوراق قرضه (18%) هستند. تقریباً سه چهارم از کل پاسخ دهندگان گفتند که هدف اصلی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال «سود کوتاه مدت» و «ترس از دست دادن» است. این نظرسنجی شامل 1000 شرکت کننده بین 18 تا 69 سال بود.

دورا لی، مدیر کل IFEC در پاسخ به این نتایج گفت: «سرمایه‌گذاران باید ویژگی‌های محصول و ریسک‌های مرتبط را قبل از سرمایه‌گذاری درک کنند تا انتخاب‌های خود را با اهداف مالی و سطوح تحمل ریسک خود هماهنگ کنند. در همین حال، اریک چوی، رئیس دپارتمان علوم اجتماعی کاربردی PolyU اظهار داشت: “سرمایه گذاران دارایی های مجازی باید آگاهانه و منطقی تر فکر کنند. آنها همچنین باید سواد مالی خود را بهبود بخشند و اطلاعات بازار با کیفیت بالا را جمع آوری کنند تا از رفتارهای سرمایه گذاری غیرمنطقی و سوگیری جلوگیری کنند.”

از ماه ژوئن، هنگ کنگ تجارت خرده فروشی کریپتو را برای صرافی های دارای مجوز قانونی، با نتایج متفاوتی، قانونی کرد. در این مدت، رسوایی 166 میلیون دلاری مبادلات رمزنگاری JPEX، بزرگترین طرح پونزی در تاریخ هنگ کنگ، در منطقه ویژه اداری چین ظاهر شد.

مجله: فراریان 3AC در آشفتگی به عنوان OPNX با خطرات جدیدی روبرو هستند


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید