کیف پول سخت افزاری لجر ابزار بازیابی کلید خصوصی مبتنی بر ابر را معرفی می کند


لجر تاکید کرد که بررسی‌های هویتی مورد نیاز برای ابزار بازیابی کلید خصوصی مانند چک‌های KYC نیستند زیرا به اطلاعات «خیلی کمتر» نیاز دارند.

شرکت کیف پول سخت‌افزار Ledger در حال ارائه راه‌حل بازیابی کلید خصوصی مبتنی بر ابر خود است، علی‌رغم انتقادهای قابل توجه از سوی جامعه ارزهای دیجیتال.

Ledger Recover، یک سرویس بازیابی کلید خصوصی مبتنی بر هویت برای کیف پول سخت‌افزاری لجر، در ۲۴ اکتبر راه‌اندازی می‌شود، این شرکت رسماً در X (توئیتر سابق) اعلام کرد. این نسخه زمانی منتشر می شود که لجر کد منبع باز لجر ریکاور را در GitHub تکمیل می کند.

راه حل بازیابی عبارت لجر که توسط پلتفرم محافظت از بلاک چین Coincover ارائه شده است، یک سرویس اشتراک پولی است که به کاربران امکان می دهد از عبارت بازیابی مخفی خود (SRP) نسخه پشتیبان تهیه کنند. SRP یک لیست منحصر به فرد از 24 کلمه است که از کلیدهای خصوصی پشتیبان می گیرد و به کاربران اجازه می دهد به دارایی های رمزنگاری خود دسترسی داشته باشند.

Charles Guillemet، مدیر ارشد فناوری Ledger، گفت که Ledger Recover برای کاربرانی طراحی شده است که «می خواهند در صورت از بین رفتن یا از بین رفتن SRP یک لایه انعطاف پذیری پیشرفته اضافه کنند». وی همچنین با تاکید بر اینکه Ledger Recover یک سرویس بازیابی اختیاری است، افزود:

“اگر نمی خواهید از این سرویس استفاده کنید نگران نباشید. این همیشه 100% اختیاری خواهد بود. شما می توانید به استفاده از دفتر کل خود مانند قبل ادامه دهید. هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.”

در زمان راه اندازی، Ledger Recover با Ledger Nano X سازگار است، با Ledger Stax و Ledger Nano S Plus ادغام در آینده نزدیک. با توجه به سوالات متداول Ledger Recover، این راه حل با Ledger Nano S سازگار نیست.

Ledger Recover در ابتدا برای دارندگان گذرنامه یا کارت شناسایی در ایالات متحده، کانادا، بریتانیا و اتحادیه اروپا در دسترس است. لجر گفت: “ما کشورهای بیشتری را پوشش خواهیم داد و برای اسناد بیشتر پشتیبانی خواهیم کرد.”

این شرکت تاکید کرد که تأیید هویت Ledger Recover با چک‌های Know Your Customer (KYC) که توسط صرافی‌های رمزنگاری متمرکز انجام می‌شود «یکسان نیست». لجر گفت، سیستم بازیابی فقط به یک “سند معتبر و صادر شده توسط دولت” نیاز دارد و خاطرنشان کرد:

«تأیید هویت ذاتاً اطلاعات بسیار کمتری نسبت به KYC جمع‌آوری می‌کند […] KYC شامل تأیید هویت است، اما همچنین شامل اطلاعات درآمد، سوابق فعالیت مجرمانه، بررسی شهروندی و غیره است. همچنین ممکن است شامل شود.

طبق پست های رسانه های اجتماعی، سرویس بازیابی نوت بوک با قیمت 9.99 دلار در ماه یا حدود 120 دلار در سال در دسترس خواهد بود. در صورت عدم پرداخت اشتراک توسط کاربر، اشتراک به حالت تعلیق در می آید و کاربر مجاز خواهد بود ظرف 9 ماه آینده اشتراک را مجدداً فعال کند.

مرتبط با: مدیر عامل لجر – برنامه های ETF روایت بیت کوین را یک شبه تغییر دادند

پرسش‌های متداول Ledger Recover می‌گوید: «باید 50 یورو به همراه موجودی باقی‌مانده پرداخت کنید».

این عرضه چند ماه پس از توقف موقت خدمات بازیابی لجر در می 2023 در پاسخ به واکنش های جامعه صورت می گیرد. مدیر عامل لجر، پاسکال گوتیه، بعداً گفت که شرکت پس از انتشار کد منبع باز، محصول را منتشر خواهد کرد.

بزرگ‌ترین رقیب لجر، Trezor، از ارائه راه‌حل بازیابی کلید خصوصی مبتنی بر فضای ابری خودداری کرده و راه‌حل پشتیبان فیزیکی را ترجیح می‌دهد. Trezor ابزار بازیابی عبارت بذر فیزیکی خود را با نام Trezor Keep Metal در اواسط اکتبر 2023 منتشر کرد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید