قانونگذاران آمریکایی به رئیس SEC پیشنهاد می‌کنند که قوانین را در نظر بگیرد، نه رویکرد تحریم‌های ارزهای دیجیتال


نمایندگان فرنچ هیل و داستی جانسون پیشنهاد کرده اند که SEC ممکن است اقدامات خاصی را در مورد ارزهای دیجیتال انجام داده باشد که “به نظر می رسد زمان بندی شده با فعالیت های مربوطه کنگره مطابقت داشته باشد.”

دو عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده نام خود را به فهرست قانونگذاران منتقد رویکرد گری جنسلر در قبال مقررات دارایی دیجیتال، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اضافه کردند.

نمایندگان فرنچ هیل و داستی جانسون در نامه ای به گنسلر در 19 ژوئیه پیشنهادی این قانون رویکرد مؤثرتری برای پرداختن به مسائل نظارتی در فضای دارایی دیجیتال بود، به جای موضع «تنظیم از طریق اجرای» SEC. این دو نماینده روسای مربوطه کمیته خدمات مالی مجلس و کمیته کشاورزی مجلس، و کمیته های فرعی دارایی های دیجیتال، فناوری مالی و گنجاندن و بازارهای کالا، دارایی های دیجیتال و توسعه روستایی هستند.

در این نامه آمده است: «این قانون بسیار بیشتر از اقدامات اجرایی برای جلوگیری از فروپاشی شرکت‌های دارایی دیجیتال در آینده است. یک چارچوب قانونی فرآیندی را برای شرکت‌ها ایجاد می‌کند تا وارد پارامتر نظارتی شوند و از حمایت‌های مصرف‌کننده پیروی کنند، به‌جای اتکا به اقدامات اجرایی برای مجازات یک بازیگر بد پس از آسیب‌دیدگی.

نمایندگان هیل و جانسون به برخی از اقدامات کمیسیون SEC اشاره کردند که “به نظر می رسد زمان بندی شده با فعالیت های مربوطه کنگره که به نظر می رسد برای حداکثر تبلیغات و تأثیر سیاسی محاسبه شده است.” با توجه به اینکه وی قرار است در دسامبر 2022 در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان شهادت دهد، سایر اعضای کنگره از جنسلر در مورد زمان اتهامات علیه سم بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX SEC سؤال کرده اند.

مرتبط با: وکلا ادعا می کنند که Gensler از SEC در سال 2019 به Binance پیشنهاد داده است

این دو قانونگذار همچنین به یک «تصمیم خلاصه اخیر» که بر مقررات ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد اشاره کردند و احتمالاً به تصمیم SEC – Ripple اشاره کردند که نشان می‌دهد XRP لزوماً یک امنیت نیست. پس از حکم دادگاه، سایر نمایندگان مجلس از جنسلر خواستند تا در رویکرد فعلی کمیسیون برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال تجدید نظر کند. رئیس SEC گفت که از تأثیر این تصمیم بر سرمایه گذاران فردی “ناامید” است و این کمیسیون وضعیت را ارزیابی خواهد کرد.

قانونگذاران کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در حال بررسی پیش نویس لایحه ساختار بازار هستند که هدف آن روشن کردن نقش کمیسیون معاملات آتی SEC و کالا در تنظیم ارزهای دیجیتال است. این لایحه هنوز به طور رسمی ارائه نشده است و ممکن است بر اساس بازخورد قانونگذاران و رهبران صنعت اصلاح شود.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *