قانونگذاران ایالات متحده از رئیس SEC می‌خواهند که فوراً ETF بیت کوین را تأیید کند


انتظار می رود اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در جلسه استماع 27 سپتامبر در مورد حسابرسی SEC از گری جنسلر سؤال کنند.

چهار عضو کنگره ایالات متحده از گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) می‌خواهند که فهرست صندوق‌های نقدی بیت‌کوین (BTC) را که در بورس معامله می‌شوند، یا ETF‌ها را «فوراً» تأیید کند.

نمایندگان ایالات متحده مایک فلود، وایلی نیکل، تام ایمر و ریچی تورس در نامه ای در 26 سپتامبر به جنسلر ادعا کردند که SEC “تبعیض” کرده است.[ing] او با اشاره به سابقه قانونی ایجاد شده توسط Grayscale Investments در مورد برنده شدن در بررسی پیشنهادی ETF خود، گفت: «این برخلاف محصولات قابل معامله در بورس بیت کوین است. چهار قانونگذار به Gensler گفتند که «هیچ دلیلی برای ادامه رد» درخواست‌های ETF رمزنگاری نقطه‌ای به دنبال حکم دادگاه Grayscale که استدلال SEC را «خودسرانه و دمدمی‌انگیز» می‌دانست وجود ندارد، زیرا قبلاً وسایل سرمایه‌گذاری مرتبط با معاملات آتی بیت‌کوین را تأیید کرده بود.

در این نامه آمده است: «یک بیت کوین ETP تنظیم‌شده با امن‌تر و شفاف‌تر کردن دسترسی به بیت‌کوین، حفاظت بیشتری را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند». “کنگره وظیفه دارد اطمینان حاصل کند که SEC محصولات سرمایه گذاری را تایید می کند که الزامات تعیین شده توسط کنگره را برآورده می کند.”

نمایندگان مجلس اضافه کردند:

“[W]من از شما درخواست می‌کنم که فوراً فهرست ETP‌های بیت‌کوین نقطه‌ای را تأیید کنید.»

مرتبط با: Grayscale در نبرد دادگاه پیروز شد، اما این برای ETF بیت کوین نقطه ای چه معنایی دارد؟

این درخواست قبل از حضور جنسلر در کمیته خدمات مالی مجلس در مورد نظارت SEC ارائه می شود. هر چهار نماینده اعضای کمیته هستند و می توانند این موضوع را در جلسه استماع 27 سپتامبر مطرح کنند. این پرونده احتمالاً تحت تأثیر تهدید احتمالی تعطیلی دولت به دلیل ناتوانی قانونگذاران در دستیابی به توافق در مورد هزینه ها از زمان انتشار قرار نخواهد گرفت.

تا به امروز، SEC لیست هیچ ETF BTC را تایید نکرده است. بسیاری انتظار داشتند که کمیسیون پس از شکست SEC در دادگاه در برابر Grayscale در ماه اوت، درخواست‌های معلق ETF را مجدداً ارزیابی کند. با این حال، تنظیم کننده بعداً تصمیمات خود را در مورد ETF های 7 شرکت بزرگ (BlackRock، WisdomTree، Invesco Galaxy، Valkyrie، Bitwise، VanEck و Fidelity) به تعویق انداخت.

مجله: SEC می گوید پرونده های ETF کافی نیست، Binance شریک یورو را از دست داد و سایر اخبار: Hodler’s Digest، 25 ژوئن – 1 ژوئیه
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید