قانونگذار کالیفرنیا قانونی را برای محافظت از بازیگران در برابر شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی پیشنهاد می‌کند


اش کالرا، عضو مجلس کالیفرنیا، این لایحه را “ضرورت عقل سلیم” برای کمک به محافظت از کار بازیگران، مجریان و مجریان خواند.

یک قانونگذار کالیفرنیا لایحه ای را برای محافظت از بازیگران، مجریان و مجریان در برابر هوش مصنوعی با الزام قراردادهای کاری به همراه داشتن رضایت آگاهانه در مورد کپی های دیجیتال ارائه کرده است.

Ash Kalra، نماینده مجلس ایالت کالیفرنیا، قانونگذار پشت این لایحه، استدلال کرد که هوش مصنوعی مولد یک “تهدید واقعی” برای کارگران صنعت سرگرمی است و استفاده از آن باید ممنوع شود مگر اینکه توافق نامه ای بین طرفین حاصل شود.

لایحه 459 مجلس در نهایت به کمیته ای تحویل داده می شود که اعضای آن لایحه پیشنهادی کالرا را بررسی، بحث و اصلاح خواهند کرد و سپس این لایحه برای رای گیری در مقابل مجلس قرار خواهد گرفت.

Kalra در بیانیه ای در 13 سپتامبر توضیح داد که “الزامات عقل سلیم” مشابه آنچه در لایحه AB 459 برای حمایت از این کارگران باید اجرا شود:

“نیاز به رضایت آگاهانه و نمایندگی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که کارگران ناآگاهانه در معرض خطر از دست دادن حقوق شخصی دیجیتال خود و همراه با آن، مشاغل و معیشت خود قرار نخواهند داشت.”

این لایحه همچنین توسط انجمن بازیگران سینما و فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA)، یک اتحادیه کارگری مستقر در ایالات متحده که بیش از 100000 متخصص رسانه در سراسر جهان را نمایندگی می کند، حمایت شد.

دانکن کرابتری-ایرلند، مدیر اجرایی ملی اتحادیه و مذاکره‌کننده ارشد، تاکید کرد که حفاظت از تصویر دیجیتال بازیکن با قوانین مبتنی بر رضایت اکنون ضروری است.

او توضیح داد: «ما معتقدیم که اعضای ما باید کنترل کاملی بر استفاده از خود دیجیتالی خود از طریق رضایت آگاهانه داشته باشند، و این برای آنها ضروری است که بتوانند شغلی ایجاد کنند و حفظ کنند.

Crabtree-Ireland گفت که کلون‌های هوش مصنوعی می‌توانند به شیوه‌های «سوءاستفاده‌کننده» و «سوءاستفاده‌کننده» منجر شوند و این قانون نقش کلیدی در کاهش چنین رفتاری ایفا می‌کند:

ما محافظت در برابر واگذاری ناعادلانه این حقوق را یک امر ضروری در برابر اقدامات بالقوه سوء استفاده یا استثماری می دانیم. ما عمیقاً نگران انتشار محتوای صوتی و تصویری تولید شده توسط هوش مصنوعی بدون رضایت کامل هستیم و این قانون گام مهمی در جهت پایان دادن به آن است. ” اینها اقدامات خطرناکی هستند.»

مرتبط با: دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی در جعل تأیید KYC بهتر می‌شوند – مدیر Binance

انجمن بازیگران سینما در پشت نزدیک به چهار ماه اعتصاب در هالیوود بر سر دستمزد پایه، شرایط کاری بهتر و سایر مسائل بحث برانگیز بوده است.

یکی از موضوعات مطرح شده حول محور هوش مصنوعی و استفاده از آن می چرخد. کارگران خواستار حمایت های شدیدتر در برابر هوش مصنوعی و حق امتیاز بیشتر برای کار خود هستند که در صنعت به عنوان ضایعات شناخته می شود.

شان پن، بازیگر آمریکایی اخیراً در مصاحبه‌ای با Variety به تمایل بسیاری از استودیوها برای استفاده از شباهت و صدای بازیگران برای استفاده در آینده از هوش مصنوعی اشاره کرد.

بنابراین شما اسکن های من، داده های صوتی من و غیره را می خواهید. خوب، فکر می کنم منصفانه است: من دختر شما را می خواهم زیرا می خواهم یک کپی مجازی از او ایجاد کنم و دوستانم را دعوت کنم تا هر کاری که ما می خواهیم در یک مهمانی مجازی انجام دهند.

“می توانید لطفا به دوربین نگاه کنید و به من بگویید که فکر می کنید این عالی است؟” او درخواست کرد.

مجله: AI Eye: هوش مصنوعی آموزش‌دیده بر روی محتوای AI دیوانه می‌شود، آیا Threads یک رهبر ضرر برای داده‌های هوش مصنوعی است؟
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *