گزارش: آمریکای لاتین از نظر ترجیح مبادلات متمرکز در جهان پیشتاز است


به گفته Chainaliz، کاربران رمزارز آمریکای لاتین بر خلاف الگوی جهانی، ترجیح زیادی برای صرافی‌های متمرکز نشان می‌دهند.

طبق گزارش اخیر شرکت تحلیل بلاک چین Chainalysis، آمریکای لاتین نسبت به صرافی‌های متمرکز در مقایسه با صرافی‌های غیرمتمرکز در مقایسه با سایر نقاط جهان، سوگیری مشخصی دارد.

Chainalytics که در 11 اکتبر منتشر شد اشاره کرد که آمریکای لاتین هفتمین اقتصاد بزرگ رمزنگاری در جهان را دارد، درست پس از خاورمیانه و آمریکای شمالی (MENA)، آسیای شرقی و اروپای شرقی.

با این حال، او خاطرنشان می کند که کاربران کریپتو در آمریکای لاتین به شدت از استفاده از صرافی های متمرکز حمایت می کنند:

آمریکای لاتین بالاترین اولویت را برای مبادلات متمرکز از هر منطقه ای که بررسی کردیم نشان می دهد و در مقایسه با سایر مناطق تا حدودی از فعالیت های شرکتی حذف شده است.

آمریکای لاتین: کشورها بر اساس ارزش رمزنگاری دریافتی. منبع: Chainaliz

علاوه بر این، فعالیت کریپتو بر اساس نوع پلت فرم در برخی از کشورهای منطقه به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین جهانی است. میانگین جهانی برای صرافی های متمرکز 48.1 درصد، برای صرافی های غیرمتمرکز 44 درصد و برای سایر فعالیت های مالی غیرمتمرکز (DeFi) 5.9 درصد است.

با این حال، ونزوئلا 92.5 درصد صرافی های متمرکز را ترجیح می دهد، در حالی که صرافی های غیرمتمرکز (DEX) با 5.6 ​​درصد ترجیح داده می شوند.

علاوه بر این، این سازمان خاطرنشان کرد که ونزوئلا دلیل منحصر به فردی برای این افزایش پذیرش دارد که در درجه اول به یک “اورژانس پیچیده بشردوستانه” نسبت داده شده است.

مرتبط با: پذیرش رمزارز به سرعت در حال رشد است، اما نه در ایالات متحده یا اروپا – Bitcoin Builders 2023

این گزارش توضیح می‌دهد که در میان همه‌گیری COVID-19 در سال 2020، کریپتو نقش مهمی در کمک مستقیم به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در کشور ایفا کرد.

بنابراین، کریپتو به شکلی ضروری از ارزش تبدیل شده است زیرا پرداخت های سنتی به دلیل امتناع دولت از پذیرش کمک های بین المللی به دلایل سیاسی دشوار است.

از سوی دیگر، کلمبیا صرافی های متمرکز (CEX) را تا 74 درصد ترجیح می دهد، در حالی که صرافی های غیرمتمرکز (DEX) تنها 21.1 درصد از ترجیحات آنها را تشکیل می دهند.

سهم فعالیت رمزنگاری کشورهای آمریکای لاتین بر اساس نوع پلت فرم. منبع: Chainaliz

در همین حال، سه کشور آمریکای لاتین رتبه 20 برتر را در شاخص پذیرش کریپتو جهانی Chainalytic کسب کرده‌اند. برزیل در رتبه نهم، آرژانتین در رتبه 15 و مکزیک در رتبه 16 قرار دارند.

در سطح جهانی، هند در جایگاه اول قرار دارد، در حالی که نیجریه و ویتنام به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید