لائوس در بحبوحه خشکسالی تامین برق پروژه های استخراج ارز دیجیتال را متوقف می کند


خشکسالی در نیمه اول سال 2023 در کشور باعث افزایش تقاضای برق و کاهش ظرفیت تولید برق از نیروگاه های برق آبی شد.

شرکت دولتی توزیع برق Électricité du Laos (EDL) اعلام کرده است که عرضه برق به فعالیت‌های ماینینگ کریپتو در این کشور را با ذکر دلایل متعدد از جمله تلاش برای تولید انرژی کافی در شرایط خشکسالی متوقف می‌کند.

بر اساس این بیانیه، لائوس در نیمه اول سال 2023 خشکسالی را تجربه کرد. گرمای شدید باعث شد تقاضا برای برق افزایش یابد و نیروگاه های برق آبی در تولید انرژی کافی با مشکل مواجه شوند.

اعلام رسمی تعلیق برق پروژه های ماینینگ کریپتو. منبع: Électricité du Laos

جدا از آن، EDL گفت که نیروگاه های برق آبی 95 درصد برق کشور را تولید می کنند، هدف آنها تامین برق محلی و صادرات مقادیر زیادی به تایلند در سال 2024 است. با بدتر شدن شرایط، ظرفیت صادرات کشور نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

در مصاحبه با رسانه محلی Laotian Times، یکی از کارمندان EDL گفت که یکی دیگر از دلایل تعلیق عرضه پروژه‌های استخراج کریپتو «ناتوانی آنها در پرداخت مانده‌های معوقه» است.

در 11 سپتامبر 2021، دولت لائوس یک برنامه آزمایشی عمومی-خصوصی را برای کشف استخراج و تجارت کریپتو تصویب کرد. این اقدام با هدف استفاده از فشار چین بر استخراج معادن است که باعث می شود معدنچیان در مقیاس صنعتی تلاش کنند مکان دیگری را برای عملیات بیابند. در آن زمان، شش شرکت اجازه داشتند به عنوان بخشی از این برنامه، عملیات معدنی را در لائوس انجام دهند.

مرتبط با: گزارش شده است که دولت لائوس فناوری بلاک چین را برای تحول دیجیتال در اولویت قرار داده است

از سوی دیگر، سلطان نشین عمان، واقع در سواحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان، یک مرکز استخراج کریپتو به ارزش 370 میلیون دلار افتتاح کرده است. این مرکز در منطقه ویژه اقتصادی موسوم به منطقه آزاد صلاله در 31 مرداد افتتاح شد. یک شرکت محلی به نام Exahertz، دفتر مرکزی را به همراه شرکت بلاک چین Moonwalk Systems مستقر در دبی مدیریت خواهد کرد.

در همین حال، یک مقام چینی به اتهام فساد مالی در اداره یک تجارت استخراج بیت کوین به حبس ابد محکوم شده است. در 22 آگوست، شیائو یی، سیاستمدار چینی به اتهام سوء استفاده از قدرت و فساد به زندان محکوم شد. به گفته دادستان، یی با دستور دادن به بخش ها برای تهیه گزارش ها و تنظیم مصرف برق، فعالیت های معدنی را پنهان کرد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: قطره هوایی 180 میلیون دلاری یوان دیجیتال چین، تخریب در ترکیه، CBDC لائوس: آسیا اکسپرس


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *