قلاب KYC برای Uniswap v4 بحث و جدل را در جامعه به راه انداخت


قلابی که تأیید مشتری خود را بشناسید (KYC) در استخرهای Uniswap V4 را قادر می‌سازد، بحث‌ها را درباره آینده DeFi دامن می‌زند.

قلاب جدیدی که در یک فهرست منبع باز برای قلاب‌های Uniswap V4 یافت شده است، بحث‌هایی را در جامعه کریپتو برانگیخته است. این قلاب به کاربران این امکان را می‌دهد تا قبل از انجام معاملات در یک استخر، از نظر «مشتری خود را بشناسید» (KYC) بررسی شوند.

کاربر X (توئیتر سابق) از این قلاب انتقاد کرد ثبت شده است نشان می دهد که این قلاب امکان قرار گرفتن پروتکل های مالی غیرمتمرکز در لیست سفید توسط تنظیم کننده ها را باز می کند:

همانطور که در تمام پست هایم از سال گذشته توضیح دادم: با گزینه “kyc” برای LP ها شروع می شود. سپس به پایگاه داده “لیست سفید تایید شده نظارتی” که در خارج از چین میزبانی می شود منتقل می شود. و سپس موارد غیرkyc به عنوان تروریست غیرقانونی برچسب گذاری می شوند. پولشویی. به پسرهای سویا دست از شوخی بردارید.”

در اصل، هوک ابزاری است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک کد را بدون تغییر ساختار اصلی برنامه سفارشی کنند. در Uniswap V4، این قلاب به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از تأیید KYC در پروتکل مالی غیرمتمرکز استفاده کنند.

مؤسسات مالی از روش‌های KYC برای تأیید هویت مشتری و ارزیابی ریسک‌های مرتبط استفاده می‌کنند. هدف اصلی KYC شناسایی فعالیت های پولشویی و تامین مالی تروریسم است.

کد قلاب KYC در GitHub موجود است. منبع: GitHub

قلاب KYC به عنوان یک تابع انتخاب در فهرست Uniswap V4 توسط یک توسعه دهنده جامعه معرفی شد. تأیید KYC توسط یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) انجام می شود. راستی به گفته یکی دیگر از کاربران X، قلاب مخصوص ارائه دهندگان نقدینگی است و می تواند برای پروژه هایی که نیاز به رعایت الزامات نظارتی در حوزه های قضایی خاص دارند مفید باشد:

“ظاهراً شما نمی‌دانید که چگونه این کار می‌کند. شماره 1، مخصوص lp است. برخی از پروژه‌ها ممکن است بخواهند در محدوده قانونی فعالیت کنند. قلاب‌های شماره 2 می‌توانند توسط توسعه‌دهندگان انجمن ساخته شوند. شما چیزی را دور می‌اندازید که بیشتر از هر کس دیگری انجام می‌دهد. در “دفی واقعی” .”

دولت‌ها در سراسر جهان نگاه دقیق‌تری به پروتکل‌ها و تراکنش‌های DeFi دارند. اخیراً، G20، گروه بیست اقتصاد بزرگ جهان، نقشه راه نظارتی کریپتو پیشنهاد شده توسط صندوق بین‌المللی پول (IMF) و هیئت ثبات مالی (FSB) را تصویب کرد که مقررات ارزهای دیجیتال را تشدید می‌کند.

Uniswap V4 قلاب های قابل تنظیم را ارائه می دهد و انتظار می رود در اوایل سال 2024 راه اندازی شود، با دسترسی محدود به دارایی های مورد تایید حکومت.

مجله: کتیبه های تکراری – «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید