Kraken ثبت مجوز سکه را در اسپانیا و ایرلند تضمین می کند


این اقدام به دنبال ثبت موفقیت آمیز VASP صرافی ارز دیجیتال در ایتالیا صورت گرفت.

صرافی کریپتوکارنسی کراکن یک موسسه پول الکترونیکی (EMI) از بانک مرکزی ایرلند دریافت کرده و به عنوان ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) از بانک اسپانیا ثبت شده است.

طبق اعلامیه 26 سپتامبر، مجوز EMI به Kraken اجازه می دهد تا خدمات تجارت یورو به کریپتو خود را به 27 کشور عضو اتحادیه اروپا (EU) و کشور منطقه اقتصادی اروپا (EEA) گسترش دهد. در همین حال، ثبت VASP در اسپانیا به Kraken اجازه می دهد تا خدمات مبادله و نگهداری کیف پول را به ساکنان اسپانیا ارائه دهد. این شرکت همچنین به عنوان VASP در ایتالیا و ایرلند ثبت شده است.

کورتیس تینگ، معاون عملیات جهانی کراکن، گفت: «ما شاهد یک پایه محکم برای ارزهای دیجیتال در اروپا هستیم، با قوانین آینده‌نگر که به ما اجازه می‌دهد با اطمینان رشد کنیم. این پلتفرم در حال حاضر از بیش از 200 جفت تجاری در شش ارز فیات (پوند انگلیس، یورو، دلار آمریکا، دلار کانادا، فرانک سوئیس و دلار استرالیا) پشتیبانی می کند.

در 21 سپتامبر، کوین تلگراف گزارش داد که کراکن توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه شرکت تابعه استرالیایی Bit Trade در تعیین بازار قبل از ارائه خدمات معاملات حاشیه شکست خورده است، شکایت کرده است. جاناتون میلر، مدیر کل عملیات کراکن در استرالیا، گفت که حرکت ASIC غافلگیرکننده بود زیرا او معتقد بود بیت ترید با مقررات محلی مطابقت دارد.

در اوایل سال جاری، کراکن برای ثبت نام فروشنده محدود در کانادا درخواست داد تا با قوانین جدیدی مطابقت داشته باشد که تمام VASPS را ملزم می‌کند تا نزد مدیران اوراق بهادار ثبت نام کنند یا با اخراج مواجه شوند. صرافی هایی مانند Binance و OKX پس از تصمیم جدید کانادا را ترک کردند.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید