کمیته پارلمانی خواستار بسته شدن Worldcoin در کنیا شد


از جمله توصیه‌های این کمیته این بود که دولت کنیا اجرای یک چارچوب جامع برای دارایی‌های دیجیتال و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی را در نظر بگیرد.

یک کمیته پارلمانی در دولت کنیا که وظیفه بررسی Worldcoin را برعهده دارد، به تنظیم کنندگان توصیه کرده است که عملیات پروژه در این کشور را متوقف کنند.

بر اساس گزارشی که پارلمان کنیا در 30 سپتامبر منتشر کرد، Worldcoin به جمع آوری اطلاعات شخصی ساکنان کنیا در «بی توجهی کامل» به دستور توقف و توقف صادر شده در ماه مه ادامه داد. به طور بالقوه شامل اطلاعات از خردسالان است. این کمیته به مقامات کنیا توصیه کرد که «پلتفرم‌های مجازی» Worldcoin را غیرفعال کنند و شرکت‌های آن را برای اتهامات جنایی احتمالی بررسی کنند.

در این گزارش آمده است: «ثبت‌نام کنیایی‌ها توسط اپلیکیشن آنلاین Worldcoin، علی‌رغم اینکه حکم دادگاه و سایر دستورات اداری به طور کامل آن را متوقف می‌کند، ادامه دارد».

گزارش پارلمانی 27 سپتامبر در مورد فعالیت های Worldcoin در کنیا: منبع

این گزارش نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی ساکنان کنیا را مورد توجه قرار می‌دهد، اما اضافه می‌کند که تعیین تعداد «کره‌ها» (دستگاه‌هایی که پروژه Worldcoin از آنها برای ارسال اسکن عنبیه برای تأیید به کاربران استفاده می‌کند) در این کشور دشوار یا غیرممکن است. توصیه‌های این کمیته شامل بررسی اجرای چارچوبی جامع برای دارایی‌های دیجیتال و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی در کنیا و همچنین اصلاح مقررات موجود برای در نظر گرفتن الزامات گزارش‌دهی مالیاتی و جرائم سایبری بود.

نمایندگان مجلس اضافه کردند:

پذیرش و استفاده بی رویه از ارزهای دیجیتال به عنوان تلاشی برای تمرکززدایی کامل سیستم های پولی جهانی، تهدیدی برای دولت است.

مرتبط با: راه اندازی Worldcoin بحث هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها و آینده هوش مصنوعی ایجاد می کند

Worldcoin که با هدف تشخیص انسان واقعی از ربات های آنلاین با ارائه اسکن شبکیه چشم برای احراز هویت راه اندازی شد، تا ماه جولای میلیون ها ثبت نام داشت. اما این پروژه با بررسی دقیق قانون‌گذاران در سراسر جهان مواجه شده است که ادعا می‌کنند مقررات و دستورالعمل‌های حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران را دور می‌زند.

مقامات آلمان، آرژانتین، فرانسه و بریتانیا یا نگرانی‌هایی را در مورد Worldcoin مطرح کرده‌اند یا تحقیقاتی را درباره فعالیت‌های آن آغاز کرده‌اند. کوین تلگراف با Worldcoin تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مجله: Gracy Chen: Flame Hall، خوش بین بیت کوین ETF و شکاک Worldcoin


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید