کنیا کمیته پارلمانی را برای تحقیق در مورد Worldcoin تشکیل می دهد


راه اندازی پروژه بحث برانگیز کریپتو جنجال برانگیخته است و در حال حاضر در حدود نیم دوجین کشور با تحقیقات روبرو شده است.

پروژه کریپتوکارنسی Worldcoin با مانع دیگری روبرو شده است، این بار در کنیا، جایی که دولت یک کمیته پارلمانی 15 نفره را برای بررسی این دارایی بحث برانگیز تشکیل داده است.

به گزارش یک روزنامه محلی، دولت کنیا یک کمیته پارلمانی 15 نفره را به ریاست گابریل تونگویو، نماینده ناروک وست، برای بررسی پروژه بحث برانگیز کریپتو تشکیل داده است. کمیسیون مجلس 42 روز فرصت دارد تا این پروژه را بررسی و گزارش خود را به کمیسیون مجلس ارائه کند.

کوین تلگراف برای دریافت اطلاعاتی در مورد نگرانی‌ها و شکایت‌های او علیه Worldcoin با نماینده پارلمان تماس گرفت، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

تحقیقات پارلمانی در مورد پروژه کریپتو تقریباً سه هفته پس از آن صورت می‌گیرد که کنیا فعالیت‌های Worldcoin را به دلیل شکست این پروژه با دستورات دولت برای توقف اسکن عنبیه‌های کاربران به حالت تعلیق درآورد.

کیندیکی کیتوره، دبیر کابینه داخلی، که نقش کلیدی در تعلیق عملیات Worldcoin داشت، به کمیته مجلس گفت که دولت نگران فعالیت‌های Worldcoin در ثبت نام شهروندان و جمع‌آوری داده‌های کره چشم/عنبیه است که همگی خطرات امنیتی جدی به همراه دارند.

مرتبط با: راه اندازی Worldcoin جنجال در مورد حریم خصوصی داده ها و آینده هوش مصنوعی ایجاد می کند

خارج از کمیته پارلمانی، پروژه Worldcoin با رد آشکار توسط نهادهای نظارتی مختلف در کنیا مواجه شد. دادگاه همچنین به دنبال شکایتی که توسط دفتر کمیسر داده تنظیم شد، عملیات Worldcoin را به حالت تعلیق درآورد. دادگاه حکم داد که داده های جمع آوری شده توسط Worldcoin بین آوریل و آگوست 2023 سال گذشته باید تا تکمیل پرونده حفظ شود.

Worldcoin، یک پروژه رمزنگاری متمرکز بر هویت دیجیتالی که سکه WLD ارز دیجیتال بومی را برای اسکن عنبیه کاربران ارائه می‌کند، در میان بحث‌ها و اغراق‌ها راه‌اندازی شد. این پروژه نزدیک به 2 میلیون کاربر را در مرحله آزمایشی خود جذب کرده است. با این حال، هنگامی که این پروژه در بیش از ده ها کشور در دسترس عموم قرار گرفت، چندین گزارش از تاکتیک های بحث برانگیز این پروژه منتشر شد که دولت های نیجریه، بریتانیا، آرژانتین، آلمان و کنیا را بر آن داشت تا در مورد این پروژه تحقیق کنند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *