ماینرهای ارز دیجیتال قزاقستان از رئیس جمهور درخواست می کنند که قیمت انرژی را کاهش دهد


هشت اپراتور بزرگ استخراج ارز دیجیتال نامه ای سرگشاده به قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان امضا کردند.

در قزاقستان، سومین بازار بزرگ جهان از نظر هش ریت استخراج بیت کوین، اپراتورهای استخراج رمزارز محلی به رهبر ملی در مورد قیمت بالای انرژی شکایت کرده اند.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های محلی، هشت اپراتور بزرگ استخراج ارز دیجیتال نامه‌ای سرگشاده به قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان امضا کردند. این لیست شامل BCD Company، TT TECH Limited، KZ Systems، AI Solutions، Green Power Solution Ltd.، VerCom و KINUR INVEST است.

مرتبط با: قزاقستان یک نهاد نظارتی برای اجرای CBDC ایجاد می کند

در این نامه آمده است که صنعت ماینینگ کریپتو قزاقستان به دلیل قیمت بالای انرژی برای ماینرها در “وضعیت بسیار مضطرب” قرار دارد. طبق متن:

از امروز، همه بازیگران اصلی صنعت فعالیت های خود را به حالت تعلیق درآورده اند و قصد دارند تا پایان سال به طور کامل تجارت خود را در جمهوری قزاقستان متوقف کنند.

مدیرانی که نامه را امضا کرده اند معتقدند که وضعیت قیمت تلاش های دولت برای تنظیم صنعت کریپتو به طور کلی و استخراج به طور خاص را از مسیر خود خارج می کند. بر اساس این نامه، این موضوع نتیجه تصمیم برای افزایش مالیات بر انرژی بر روی ماینرهای کریپتو است. در این نامه ادعا شده است که به دلیل مالیاتی که آنها دریافت می کنند، این کشور در حال حاضر جایگاه خود را در بین رهبران استخراج کریپتو مانند ایالات متحده آمریکا، روسیه و چین از دست داده است و این صنعت در آستانه انقراض است.

“اگر دولت اقدامات فوری انجام ندهد، صنعت استخراج دیجیتال در جمهوری قزاقستان به پایان خواهد رسید.”

این کشور در تاریخ 1 ژانویه 2022 مالیات بر استخراج دیجیتال را بر اساس مصرف برق نهادهای معدنی وضع کرد. این قانون در بحبوحه ناامیدی فزاینده ملی از استخراج کنندگان کریپتو که مالیات کمتری از شبکه برق ملی دارند، ارائه می شود.

حتی در بالاترین سطح، 1 کیلووات ساعت برق مشمول مالیات در قزاقستان حدود 0.067 دلار برای معدنچیان هزینه دارد. این بسیار کمتر از میانگین ایالات متحده 0.12 دلار در هر کیلووات ساعت قبل از مالیات است. طبق داده‌های دولت قزاقستان، در سال 2022 تنها حدود 7 میلیون دلار (3.07 میلیارد تنگه) مالیات از سازمان‌های ماینینگ کریپتو دریافت کرده است.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید