آهنگ موفق جاستین بیبر برای به اشتراک گذاری حق چاپ به NFT تبدیل شد


آهنگ موفق جاستین بیبر به نام “Company” در سال 2015 توسط یک شرکت دیگر به یک NFT تبدیل شد، جایی که طرفداران می توانند از انتشارات بعدی آهنگ حق امتیاز کسب کنند.

پلتفرم فناوری موسیقی مبتنی بر بلاک چین، otherblock و سازنده این آهنگ، آندریاس شولر، که با نام Axident نیز شناخته می‌شود، «Company» را به‌عنوان NFT در 7 سپتامبر منتشر می‌کند و تنها 2000 نسخه در دسترس است.

جاستین بیبر، نماد پاپ جهانی، یکی از آهنگ‌های موفق خود را به یک توکن تغییرناپذیر (NFT) تبدیل می‌کند که طرفداران می‌توانند در برخی از حق امتیاز خود سرمایه‌گذاری کنند.

Axident همچنان دارنده حقوق خواهد بود، اما طرفدارانی که NFT آهنگ را دارند می‌توانند در یک درصد حق امتیاز از استریم‌های آهنگ شرکت کنند. Axident در مورد اهمیت طرفداران در صنعت موسیقی و اینکه چگونه بلاک چین و حقوق موسیقی در حال باز کردن دنیای کاملا جدیدی از تعامل هستند صحبت کرد.

«مالکیت یک آهنگ بسیار بیشتر از ارزش پولی آن است. او ارتباط عمیقی با هنرهایی برقرار می کند که تا به حال برای طرفداران دست نیافتنی بود.»

هنگامی که این آهنگ به عنوان اولین تک آهنگ منتشر شد، وارد چهل چارت برتر استرالیا شد و به رتبه 53 در نمودارهای ایالات متحده رسید. تا به امروز، آهنگ به بیش از 500 میلیون گوش رسیده است.

مرتبط با: یوتیوب «اصول» را برای کار با صنعت موسیقی در زمینه فناوری هوش مصنوعی منتشر می کند

کوین تلگراف با میشل دی. ترائوره، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت otherblock صحبت کرد. ترائوره ​​گفت که ارائه آهنگ های محبوب جهانی یک راه قدرتمند برای “ترویج” مخاطبان با Web3 است.

“Company” نمونه بارز آهنگی است که از این نظر پتانسیل بسیار بالایی دارد. از طریق ابزارهای Web3، ما می‌توانیم چیزی را به علاقه‌مندان به صدا ارائه دهیم که تا همین اواخر در دسترس عموم نبود.»

ترائوره ​​تاکید کرد که حق امتیاز توسط Axident حذف شده است. او گفت: «بسیار اوقات، تهیه‌کنندگان واقعاً به رسمیت شناخته نمی‌شوند، و برای ما مهم است که به سازندگان پشت آهنگ‌ها نور بتابانیم.»

این نه تنها یک جریان درآمدی جدید برای تولیدکنندگان ایجاد می کند، بلکه به طرفداران این فرصت را می دهد تا این افراد با استعداد و کارهای باورنکردنی آنها را کشف کرده و با آنها ارتباط برقرار کنند.”

Anotherblock قبلاً با برخی از بزرگ‌ترین نام‌های صنعت موسیقی روی استارت‌آپ‌های Web3 کار کرده است، از جمله آهنگ‌های محبوب پاپ The Weeknd، Rihanna و Martin Garrix.

مجله: توکن کردن حق امتیاز موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *