کمپین جولیان آسانژ برای برپایی یک تظاهرات سیاسی متفرقه علیه استرداد


جولیان آسانژ در حال حاضر در یک زندان لندن محبوس است و در حال مبارزه با دادگاهی چهار ساله علیه استرداد به ایالات متحده است.

“کمپین آسانژ را استرداد نکن” که به حمایت از استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده اختصاص دارد، یک تجمع سیاسی مجازی را در متاورس راه اندازی می کند.

آسانژ از آوریل 2019 در زندان بلمارش لندن نگهداری می شود و در حال مبارزه با دادگاه علیه استرداد به ایالات متحده است. جایی که او ممکن است به اتهام جاسوسی به دلیل افشای اطلاعات در مورد تخلفات مؤسسات ایالات متحده با 175 سال زندان روبرو شود. عراق و افغانستان.

آسانژ ویکی لیکس را تأسیس کرد که به انتشار عمومی اطلاعات محرمانه و حساس علیه اعمال خلاف دولت های مختلف مشهور است. اما کار روزنامه نگاری او در افشای دولت ها او را به هدف اصلی بسیاری از آژانس ها، به ویژه در ایالات متحده تبدیل کرده است.

کمپین جولیان آسانژ، با حمایت آسانژ و خانواده‌اش، پس از رد آخرین درخواست تجدیدنظر او علیه استرداد توسط دادگاه بریتانیا در ژوئن، یک تجمع سیاسی مجازی را برای درخواست تجدید نظر از افراد بیشتر و جلب حمایت برای استرداد برنامه‌ریزی کرد.

این رویداد مجازی در Wistaverse، یک ابرداده غیرانتفاعی در اکوسیستم Sandbox در بلاک چین Polygon برگزار خواهد شد. مهمانان بلندپایه دیگری از جمله همسر جولیان آسانژ، استلا آسانژ، کریستین هرافنسون یکی از بنیانگذاران و سردبیر ویکی لیکس و جرمی کوربین، رهبر سابق کشور، سیاستمدار بریتانیایی، در این تجمع سیاسی سخنرانی خواهند کرد. حزب کارگر. سخنرانان در این تجمع یا به عنوان شخصیت در این رویداد شرکت می کنند یا با مشارکت هایی که روی پرده ها فیلمبرداری می شود.

کوین تلگراف با جان ریس، بنیانگذار و مدیر کمپین آسانژ برنگرد، تماس گرفت و ریس گفت که آنها تصمیم گرفتند یک گردهمایی مجازی را به امید دستیابی به مخاطبان بیشتری برگزار کنند. ریس اضافه کرد که دلیل این تجمع این بود:

موعظه پرونده آسانژ و بسیج مردم برای اعتراض در دادگاه. تا مردم بدانند که این یازدهمین ساعت پرونده آسانژ است و اگر دولت به استرداد ادامه دهد، ضربه جدی به آزادی مطبوعات خواهد بود.»

این تظاهرات در یک سالن مجازی که شبیه دادگاه سلطنتی لندن طراحی شده است، برگزار می شود، جایی که آسانژ با آخرین درخواست تجدیدنظر خود در سیستم دادگاه بریتانیا روبرو خواهد شد. همچنین پیامی ضبط شده از آسانژ در محیط مجازی “تقدیم به اعتراضات و اقدامات اجتماعی” خواهد بود.

مرتبط با: فعالان Web3 برای حقوق باروری با NFT ها، DAO ها و اعتراضات مبارزه می کنند

بسیاری از سازمان‌های مرتبط با حقوق مدنی و آزادی مطبوعات پس از انتشار ویکی‌لیکس از آسانژ حمایت کردند و از مقامات آمریکایی خواستند که پرونده استرداد را کنار بگذارند. در آخرین روزهای ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده – قبل از شورش کنگره در 6 ژانویه 2021 – کاربران رمزارز بیش از 400000 دلار به تیم دفاعی آسانژ به امید عفو رئیس جمهور اهدا کردند، در حالی که یک سازمان مستقل غیرمتمرکز 53 میلیون دلار برای ویکی لیکس جمع آوری کرد. یکی از بنیانگذاران در سال 2022.

مجله: چگونه می توان “رویای متاورس” را در سال 2023 احیا کرد؟


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *