قاضی پرونده جنایی SBF با استناد به تلاش برای “تأثیرگذاری بر مردم” دستور سکوت را پیشنهاد می کند.


این پیشنهاد به دنبال شکایت مقامات ایالات متحده مبنی بر اینکه سام بنکمن-فرید دفتر خاطرات شخصی کارولین الیسون را در تلاش برای مداخله در محاکمه افشا کرده بود، دنبال شد.

قاضی فدرال ناظر بر پرونده جنایی علیه مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید (SBF) دستوری را پیشنهاد کرده است که از برقراری ارتباط همه طرف های درگیر و وکلای آنها با رسانه های عمومی جلوگیری می کند.

قاضی لوئیس کاپلان در نامه‌ای به دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک در ۲۴ ژوئیه دستوری را تنظیم کرد که به موجب آن هر کسی که مستقیماً درگیر یا از طرف آن‌ها عمل می‌کند از «انتشار علنی یا بحث کردن» اطلاعاتی که در دادگاه غیرقابل قبول تشخیص داده می‌شوند یا «با هدف تأثیرگذاری بر افکار عمومی» منع می‌شود، منع می‌شود. به عنوان بخشی از شرایط وثیقه 250 میلیون دلاری، بانکمن-فرید قبلاً از استفاده از برنامه های پیام رسانی، شبکه های خصوصی مجازی و سایر فناوری ها منع شده است.

دستور پیشنهادی به دنبال شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده در 20 ژوئیه مبنی بر اینکه مدیر عامل سابق FTX دفترچه خاطرات خصوصی کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ را به نیویورک تایمز افشا کرده است، صادر می شود. در 23 ژوئیه، وکلای بانکمن-فرید در یک دادگاه گفتند که “هیچ چیز نامناسب یا غیرمجاز رخ نداده است”.

در عبارت فعلی خود، دستور پیشنهادی اضافه می‌کند که SBF شخصاً از استفاده از «نمایندگان، اعضای خانواده، سخنگویان، نمایندگان یا داوطلبان» برای اظهارنظر از طرف خود منع می‌شود. با این حال، صحبت با رسانه ها در مورد اطلاعات موجود در پرونده های دادگاه عمومی یا پیگرد قانونی یا در مورد ادعاهای بی گناه ممنوع نیست.

مرتبط با: برادر سام بنکمن-فرید قصد دارد جزیره بخرد و برای آخرالزمان آماده شود: تشکیل پرونده در دادگاه

الیسون، که هم شریک تجاری سابق و هم شریک عاشقانه SBF است، ظاهراً در اولین محاکمه جنایی که قرار است در 2 اکتبر آغاز شود، شهادت خواهد داد. در دسامبر 2022، الیسون به اتهاماتی از جمله کلاهبرداری مربوط به فروپاشی صرافی کریپتو FTX اعتراف کرد. Bankman-Fried در تمام اتهامات خود بیگناه است.

وکلای مدافع SBF از قاضی کاپلان درخواست کرده بودند تا هرگونه دستور مسدودسازی رسانه ها را به شاهدان احتمالی در پرونده جنایی، از جمله جان ری، مدیر عامل فعلی FTX، تمدید کند. به نظر نمی رسد حکم 24 ژوئیه در مورد شهود اعمال شود. از زمانی که FTX در نوامبر 2022 اعلام ورشکستگی کرد، ری به طور مکرر با رسانه های مختلف در مورد موضوعات مختلف مربوط به مبادلات صحبت کرده است.

مجله: آیا می توانید پس از فروپاشی FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *