قاضی به درخواست وزارت دادگستری برای جلوگیری از شهادت شاهدان سم بنکمن-فرید موافقت می کند


قاضی لوئیس کاپلان در را برای تیم دفاعی SBF باز گذاشت تا در پاسخ به شهادت دولت، برخی از شاهدان محروم را فراخواند.

یک قاضی فدرال در ممانعت از شهادت 7 شاهد از طرف سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، یا SBF، در کنار وزارت دادگستری ایالات متحده قرار گرفت.

قاضی لوئیس کاپلان در درخواستی که در 21 سپتامبر به دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک ارائه شد، گفت: در آهک درخواست‌های دادستان‌ها مبنی بر منع برخی شاهدان از شهادت در محاکمه جنایی SBF. کاپلان توجیهات قانونی متفاوتی را برای اجابت درخواست های وزارت دادگستری علیه شاهدان خاص ارائه کرد. اینها شامل این بود که شهادت پیشنهادی «اصلاً واضح نبود»، به محاکمه بی ربط بود، یا به نظر می‌رسید حقایق پرونده را از دیدگاه هیئت منصفه پنهان کند.

شاهدان مورد بحث در این پرونده جنایی شامل توماس بیشاپ، برایان کیم، بردلی اسمیت، لارنس آکا، جوزف پیمبلی، پیتر وینلا و اندرو دی وو بودند که بیشتر آنها متخصصان حقوقی بودند. سوابق دادگاه به تاریخ 28 اوت نشان می دهد که SBF می تواند بیش از 1200 دلار در ساعت برای شهادت تیم حقوقی بپردازد.

کاپلان در را به روی تیم دفاعی SBF باز گذاشت تا برخی افراد را در پاسخ به شهادت شاهد از طرف دولت ایالات متحده فراخواند. اما او درخواست وکلای Bankman-Fried مبنی بر اینکه شهادت استاد حسابداری دانشگاه نوتردام، پیتر ایستون، که در مورد حساب‌های فیات مشتریان FTX صحبت می‌کرد، می‌تواند حذف شود را رد کرد.

مرتبط با: سام بنکمن-فرید در اسناد فاش شده می‌گوید: «من کاری را انجام دادم که فکر می‌کردم درست است».

Bankman-Fried برای اولین محاکمه جنایی خود در 3 اکتبر در مقابل کاپلان حاضر می شود، جایی که با 7 اتهام مرتبط با سوء استفاده از وجوه کاربران در FTX و Alameda Research روبرو خواهد شد. او در جلسه مارس 2024 با 5 اتهام جنایی دیگر روبرو خواهد شد. SBF نسبت به همه اتهامات بیگناه اعتراف کرده است.

از زمانی که یک قاضی فدرال وثیقه او را در ماه اوت لغو کرد، SBF تا زمان شروع محاکمه تا حد زیادی در بازداشتگاه متروپولیتن در بروکلین نگهداری می شود. در 21 سپتامبر، هیئتی متشکل از سه قاضی، درخواست تجدیدنظر تیم حقوقی مدیر عامل سابق FTX را برای آزادی زودهنگام، عمدتاً به دلایل متمم اول، رد کرد.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید