قاضی شکایت دسته جمعی علیه Uniswap را در مورد ضررهای تقلب توکن رد کرد


قاضی درک نادری از فناوری DeFi نشان داد و اظهار داشت که بهتر است شکایات متهمان به کنگره ارسال شود.

دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک، شکایت دسته جمعی را که علیه Uniswap Labs، مدیر عامل، بنیاد و حامیان سرمایه گذاری خطرپذیر آن ارائه شده بود، رد کرد، به این دلیل که آنها پول خود را به دلیل توکن های تقلبی در صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال از دست داده اند. قاضی کاترین پولک فایلا که دستور اخراج وی را صادر کرده است نیز در حال رسیدگی به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه کوین بیس است.

این شکایت توسط شش نفر که از دسامبر 2020 تا مارس 2022 توکن هایی را از Uniswap خریداری کرده اند، تنظیم شده است. به نام «کلاس کاربر سراسر کشور»، آنها استدلال کردند که Uniswap Labs مخازن نقدینگی موجود در پروتکل را کنترل می‌کند، از جمله مواردی که توسط کلاهبردارانی که از دست داده‌اند ایجاد شده‌اند. پول نیز

این شکایت در آوریل 2022 تنظیم شد. متهمان به دنبال لغو قراردادهای (هوشمند) بودند که برای خرید توکن های تقلبی در ازای غرامت تحت قانون اوراق بهادار سال 1933 و قانون بورس اوراق بهادار در سال 1934 منعقد کرده بودند.

تصمیم به رد دعوی علیه Uniswap. منبع: دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک

شاکیان استدلال کردند که ادعاهای آنها با این واقعیت پشتیبانی می شود که Uniswap “وجوه ارائه دهنده نقدینگی و توکن های جدید Uniswap را در قراردادهای اصلی خصوصی نگه می دارد”، از روترهایی که کنترل می کند برای پردازش تراکنش ها در پروتکل استفاده می کند و هنگام ایجاد استخرها، توکن های نقدینگی را صادر می کند. علاوه بر این، شاکیان اظهار داشتند که در حالی که هیچ دانش واقعی از مالکیت توکن ندارند، متهمان “احتمالا” حداقل 88 درصد از توکن های حاکمیتی UNI (UNI) Uniswap را دارند.

مرتبط: با هک شدن بنیانگذار Uniswap، مدیر عامل بایننس نسبت به کلاهبرداری فیشینگ هشدار داد.

قاضی در دستور خود گفت که دو طرف از هویت کلاهبرداران اطلاعی ندارند و شاکیان به جای شکایت از کلاهبرداران به دلیل تحریک غیرقانونی، از متهمان به دلیل اظهاراتی که در شبکه های اجتماعی گفته اند شکایت کرده اند.

آنها اکنون بدون ترس از متهمان Uniswap و VC شکایت می کنند [venture capital] متهمان امیدوارند که این دادگاه بتواند این واقعیت را نادیده بگیرد که وضعیت فعلی مقررات ارزهای دیجیتال حداقل با توجه به ادعاهای خاص مطرح شده در این پرونده، آنها را بدون رجوع رها کرده است.

دادگاه از این واقعیت غافل نشد که:

“دادگاه از تمدید قوانین اوراق بهادار فدرال برای پوشش رفتار ادعایی خودداری می کند و به این نتیجه می رسد که بهتر است نگرانی های شاکیان به جای این دادگاه به کنگره ارجاع شود.”

قاضی همچنین به صورت کلی تری اظهار نظر کرد. وی در خصوص ادعای شاکیان در خصوص قراردادهای اصلی و راهبری نوشت:

“این غیر منطقی است که شخصی که کد رایانه ای را در زیربنای یک پلت فرم نرم افزاری خاص تهیه کرده است، طبق بخش 29 (ب) مسئول باشد. [ of the Exchange Act] به دلیل سوء استفاده شخص ثالث از این پلتفرم.

قاضی در استدلال خود به شکایت دسته جمعی ناموفق که در سال 2022 علیه کوین بیس به دلیل فروش غیرقانونی اوراق بهادار ارائه شده است، استناد کرد. او با تعصب پرونده را رد کرد، یعنی این پرونده قابل رسیدگی مجدد نیست.

مفسران جامعه با رضایت خاطر نشان کردند که این تصمیم عمق قابل توجهی از درک در امور مالی غیرمتمرکز را نشان می دهد.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای کریپتو
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *