قاضی بار دیگر با ریپل طرف شد و اعتراض SEC: قانون رمزگشایی شده را رد کرد


به نظر می رسد وکلای رمزارز در مورد اهمیت تصمیم دادگاه در رد درخواست SEC اختلاف نظر دارند.

در 3 اکتبر، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده، آنالیسا تورس، درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای تجدیدنظر در مورد خسارت علیه آزمایشگاه های ریپل، شرکتی که پشت ارز دیجیتال XRP (XRP) قرار دارد، رد کرد. تورس درخواست SEC را رد کرد و استدلال کرد که رگولاتور وظیفه خود را برای نشان دادن وجود مسائل کنترلی قانونی یا دلایل قابل توجهی برای اختلاف نظر در مورد این موضوع انجام نداده است.

رگولاتور به حکم ژوئیه دادگاه اعتراض کرد که گفته بود خرده فروشی توکن XRP با تعریف قانونی یک اوراق بهادار مطابقت ندارد. کمیسیون SEC استدلال کرد که “مبنای قابل توجهی برای اختلاف نظر” در قوانین موجود وجود دارد.

بلافاصله پس از رد اعتراض SEC، قیمت XRP تقریباً 6٪ افزایش یافت. اما این تصمیم ضرر مستقیمی برای تنظیم کننده نیست، زیرا تورس برای رسیدگی به مسائل باقی مانده در پرونده، جلسه استماع را برای 23 آوریل 2024 برنامه ریزی کرده است.

به نظر می رسد طرفداران کریپتو در مورد اهمیت تصمیم دادگاه اختلاف نظر داشته باشند. در حالی که بسیاری از وکلا و مفسران این تصمیم را یک پیروزی مهم در شکایت ریپل علیه تنظیم کننده نامیدند، سایر کارشناسان حقوقی از مردم خواستند تا هیجان خود را کاهش دهند. بیل هیوز، وکیل شرکت بلاک چین ConsenSys، به کوین تلگراف گفت که رد اعتراض SEC چیزی بود که او انتظار داشت و طبیعی نیست که چنین اعتراضی در این بخش از جلسه به نتیجه برسد. «دادگاه این را می گوید [Torres’] تصمیم محدود به این پرونده است. صادقانه بگویم، این یک چیز خوب برای SEC است، تا زمانی که آنها بدشان نمی‌آید که یک مورد چیز زیادی درباره دیگری فاش نکند.» هیوز توضیح داد.

به دنبال محاکمه SBF

اگر در پیگیری پرونده سام بنکمن-فرید در حال انجام مشکل دارید، Cointelegraph می تواند کمک کند. خبرنگاران ما هر روز محاکمه در نیویورک را دنبال می کردند. و موارد زیادی را می توان خلاصه کرد، از اصرار دفاع بر نقش بایننس در سقوط FTX گرفته تا جزئیات دقیق در مورد اینکه چگونه امپراتوری ارزهای دیجیتال سابق Bankman-Fried حفره ای 8 میلیارد دلاری در دارایی های مشتری ایجاد کرد.

به خواندن ادامه دهید

هنگ کنگ کارگروه ارزهای دیجیتال ایجاد می کند

نیروی پلیس هنگ کنگ و کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) یک گروه کاری متمرکز بر رمزنگاری را برای مقابله با فعالیت‌های مبادلات غیرقانونی کریپتو ایجاد کرده‌اند. هدف این کارگروه بهبود نظارت و بررسی فعالیت‌های غیرقانونی انجام شده توسط پلتفرم‌های معاملات دارایی مجازی، اشتراک‌گذاری اطلاعات در مورد فعالیت‌های مشکوک، ارزیابی ریسک‌های مبادله مشکوک و همکاری در تحقیقات است.

چند روز قبل از این جلسه، 11 نفر برای بازجویی در مورد نقش احتمالی آنها در رسوایی JPEX، که در آن SFC ادعا کرد این شرکت بدون مجوز خدمات خود را در منطقه تبلیغ می کند، بازداشت شده بودند.

به خواندن ادامه دهید

کانادا قوانینی را برای استیبل کوین ها وضع می کند

مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) راهنمایی هایی را برای صرافی ها و صادرکنندگان ارزهای دیجیتال در مورد رویکرد موقت خود در مورد دارایی های رمزنگاری مبتنی بر ارزش، با تمرکز ویژه بر روی استیبل کوین ها صادر کرده است. CSA مجدداً تأیید کرد که استیبل کوین‌ها، که مبادلات رمزنگاری کانادایی از تجارت آن‌ها منع شده‌اند، «ممکن است اوراق بهادار و/یا مشتقات باشند». با این حال، CSA ممکن است اجازه داد این دارایی‌ها را در صورتی که صادرکنندگان ذخیره دارایی مناسب نزد یک متولی واجد شرایط داشته باشند و صرافی‌های رمزنگاری که استیبل کوین‌ها را ارائه می‌دهند، «اطلاعات خاصی را در مورد مدیریت، عملیات و ذخیره دارایی در دسترس عموم قرار دهند» اجازه دهد.

به خواندن ادامه دهید

بریتانیا 143 شرکت رمزنگاری را به لیست هشدار اضافه می کند

تنظیم‌کننده بازارهای مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA)، ۱۴۳ صرافی ارزهای دیجیتال را به لیست هشدار شرکت‌های غیرمجاز خود اضافه کرده است که مشتریان «باید از آنها اجتناب کنند». در میان آنها صرافی های بزرگی مانند HTX و KuCoin وجود داشتند که متعلق به Huobi هستند. لیست اخطار چیز دیگری جز «شما باید از تجارت با این شرکت اجتناب کنید» توضیح نمی دهد. با این حال، عدم رعایت ممکن است منجر به مجازات کیفری شود.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید