Scandals, Mt. مشکلات Gox و رمزنگاری Diners Club: کارکنان JPEX از حادثه به دلیل آسیا اکسپرس فرار کردند


کارکنان JPEX پس از دستگیری مدیران اجرایی، تاخیر بازپرداخت Mt Gox به مدت 10 سال، Diners Club به Web3 در سنگاپور، مجبور به فرار از Token2049 شدند.

خلاصه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

رسوایی JPEX به بیش از 166 میلیون دلار افزایش یافت

کنفرانس Token2049 هفته گذشته در سنگاپور تجربه ای بود که زندگی را تغییر داد. برای برخی دیگر، این رویداد انتظارات را برآورده نکرد، اما برای گروه منتخبی از مردم، احتمال قریب‌الوقوع تعقیب شدن توسط مجریان قانون به این معنی بود که آنها مجبور شدند جایگاه خود را رها کرده و از رویداد فرار کنند.

در 21 سپتامبر، رسانه های خبری محلی گزارش دادند که پلیس هنگ کنگ 11 نفر را که با صرافی مشکل دار ارزهای دیجیتال JPEX مرتبط بودند، به اتهام کلاهبرداری و اداره یک صرافی دارایی مجازی بدون مجوز دستگیر کرد. تخمین زده می‌شود که بیش از 2000 کاربر تحت تأثیر این رسوایی قرار گرفته‌اند که در مجموع 1.3 میلیارد دلار هنگ کنگ (166 میلیون دلار) سرمایه درگیر شده است. پلیس ادعا می کند که دارایی های کاربران توسط کارکنان JPEX مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

پلیس هنگ کنگ در یک یورش چشمگیر در اولین روز کنفرانس در 13 سپتامبر، مدیران کلیدی را دستگیر کرد و کارکنان خود را وادار کرد تا جایگاه شرکت را رها کنند. صرافی متعاقباً درخواست لغو داوطلبانه ثبت نام خود را به کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا داد و توضیح داد که نهاد استرالیایی دارایی های بسیار کمی باقی مانده است. پس از انتشار این خبر، JPEX برای جلوگیری از فرار سرمایه، کارمزد برداشت هر تراکنش را به 999 USDT افزایش داد.

در اطلاعیه ای در 20 سپتامبر، JPEX گفت که سپرده های کاربران به ارزش 400 میلیون Tether (USDT) واجد شرایط بازپرداخت خواهند بود. اما مشکل اصلی این است که این بودجه تنها از اواخر سال 2025 در دسترس خواهد بود. این شرکت اظهار داشت که ارائه دهندگان خدمات مخابراتی و متولیان دارایی خدمات جاری را به دلیل تحقیقات اجرای قانون در حال انجام متوقف کرده اند.

آگهی غرفه JPEX یک روز قبل از یورش پلیس به بورس منتشر شد.  (فیس بوک)
آگهی غرفه JPEX یک روز قبل از یورش پلیس به بورس منتشر شد. (فیس بوک)

جان لی، مدیر عامل هنگ کنگ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “این حادثه اهمیت این را نشان می دهد که سرمایه گذاران باید در پلتفرم های دارای مجوز سرمایه گذاری کنند، زمانی که می خواهند در دارایی های مجازی سرمایه گذاری کنند.” JPEX که در سال 2019 تأسیس شد، حضور خود را در هنگ کنگ با بنرهای تجاری در ایستگاه‌های مترو و تاکسی‌های محلی به شدت تبلیغ کرد و از افراد مشهوری مانند خواننده جولیان چونگ نیز کمک گرفت.

قبل از سقوط، بازاریابی JPEX شامل کوپن‌های رایگان برای همه کاربرانی بود که ثبت‌نام کرده بودند، پیشنهاداتی تا 300 برابر اهرم معاملاتی و بازدهی بیش از 30 درصد در سال است. این شرکت علیرغم تضمین های قبلی مبنی بر عدم فروپاشی، تمام خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد.

همچنین بخوانید
امکانات

چگونه افراد باهوش در ممکوین های احمقانه سرمایه گذاری می کنند: برنامه 3 نقطه ای برای موفقیت

6 سوال…

6 سوال برای کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال

کوه طلبکاران معتمد Gox ترول کردند؟

صرافی از کار افتاده ژاپنی Mt. کاربران Gox در 21 سپتامبر با شکست دیگری مواجه شدند، زمانی که اعلام شد متولیان ورشکستگی مهلت پرداخت را برای یک سال دیگر به تعویق می اندازند. این بدان معناست که در صورت اجرا، از زمانی که یک هک ویرانگر بازار سهام را در سال 2014 نابود کرد، روند ورشکستگی 10 سال (یا حتی بیشتر) تمدید خواهد شد.

کوه  اعتراض قربانیان Gox به تاخیر غیرقابل تحمل بازپرداخت (اخبار مالی)
کوه اعتراض قربانیان Gox به تاخیر غیرقابل تحمل بازپرداخت (اخبار مالی)

در آوریل Mt. Gox ضرب الاجلی برای طلبکاران تعیین کرده است تا علیه صرافی منحل شده کریپتو شکایت کنند. سپس تاریخ هدف اکتبر 2023 برای بازپرداخت دارایی های کاربران تعیین شد. روند ثبت نام به صورت دوره ای برای چندین سال تمدید شده است. علیرغم اطمینان های قبلی، Mt. متولیان Gox نوشتند:

بستانکاران احیا باید اطلاعات لازم را ارائه دهند و متولی احیا باید این اطلاعات و بانک ها، ارائه دهندگان خدمات انتقال وجه و صرافی های تعیین شده ارزهای دیجیتال و غیره را تایید کند. با توجه به زمان لازم برای برگزاری جلسات و تبادل اطلاعات با سازمان توانبخشی، پرداخت های مورد نیاز برای بازپرداخت تا مهلت تعیین شده توسط وکیل توانبخشی تکمیل نخواهد شد.»

کوه Gox بزرگترین صرافی بیت کوین جهان بود که در سال 2014 پس از کشف اینکه 850000 بیت کوین (BTC) مشتریانش به طور ماهرانه ای در طول سال ها به سرقت رفته اند، اعلام ورشکستگی کرد. صرافی از آن زمان تاکنون حدود 200000 بیت کوین را بازیابی کرده است. این وجوه در امانتی بستانکاران نگهداری می شد و 162106 بیت کوین (4.38 میلیارد دلار) در آدرس های کیف پول نگهداری می شد که توسط Token Lock ردیابی می شد. در زمان حمله، قیمت بیت کوین حدود 580 دلار بود، به این معنی که بسیاری از طلبکاران علیرغم سرقت بیش از نیمی از بیت کوین خود توانستند از سرمایه گذاری سود ببرند.

هیئت امنا در بیانیه خود خطاب به طلبکاران اعلام کرد که تا پایان سال جاری امکان پرداخت برای طلبکاران ثبت شده وجود دارد. با این حال، مانند دهه گذشته (مثل همیشه) یک هشدار اضافه شده است:

“لطفاً توجه داشته باشید که برنامه ریزی بسته به شرایط ممکن است تغییر کند و زمان خاص بازپرداخت به هر طلبکار توانبخشی هنوز مشخص نشده است.”

فین تک سنگاپور 10 میلیون دلار جمع آوری می کند

شرکت سنگاپوری DCS Fintech Holdings 10 میلیون دلار سرمایه گذاری از Foresight Ventures برای ایجاد راه حل های کریپتو فیات روی رمپ دریافت کرده است.

بر اساس اعلامیه 21 سپتامبر، DCS، که در ابتدا مخفف Diners Club Singapore، اولین صادرکننده کارت اعتباری در ایالت شهر بود، از پایتخت برای توسعه «راه حل‌های پرداخت جدید که ارتباط یکپارچه بین Web2 و Web3 ایجاد می‌کند» استفاده خواهد کرد. ” ” شرکت تابعه آن، DCS Card Centre، توسط اداره پولی سنگاپور برای صدور کارت های اعتباری تنظیم می شود. مدیر عامل کارن لو گفت:

«امروزه، توسعه سریع Web3 مستلزم اتصال پرداخت‌ها به Web2 است، در حالی که ظهور فین‌تک‌ها پرداخت‌ها را برای مصرف‌کنندگان دموکراتیک می‌کند و تقاضا برای تنوع بیشتر و تجربه‌های تازه‌تر را ایجاد می‌کند. اینها فرصت هایی هستند که DCS آماده است تا از آنها استفاده کند.”

به عنوان بخشی از اولین تلاش خود در وب 3، DCS یک توکن پرداخت با پشتوانه دلار سنگاپور برای صنعت خدمات مالی ایجاد کرده است که “DCS” نیز نامیده می شود.

Foresight Ventures، همچنین مستقر در سنگاپور، یک صندوق 400 میلیون دلاری است که در وب 3، هوش مصنوعی و سازمان های مرتبط با بلاک چین سرمایه گذاری می کند. در ماه می، این شرکت 10 میلیون دلار اضافی برای شتاب دهنده Web3 خود متعهد شد که مجموع آن را به 20 میلیون دلار رساند. این شرکت همچنین از صندوق اکوسیستم سی 120 میلیون دلاری حمایت می کند.


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید