نگرش هنگ کنگ نسبت به ارزهای دیجیتال پس از حماسه JPEX: نظرسنجی


41 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گفتند که ترجیح می دهند دارایی های مجازی یا ارزهای دیجیتال را در اختیار نگیرند که 12 درصد بیشتر از مطالعه قبلی است.

بر اساس اولین یافته های یک نظرسنجی جدید، نگرش عمومی نسبت به ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ در پی رسوایی تبادل ارزهای دیجیتال JPEX کاهش یافته است.

این نظرسنجی که توسط دانشکده بازرگانی دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ انجام شد، برای درک اینکه چگونه نگرش عمومی نسبت به دارایی های مجازی ممکن است تحت تأثیر رسوایی JPEX قرار گرفته باشد، انجام شد.

این نظرسنجی در 28 سپتامبر، تقریبا 11 روز پس از علنی شدن اتهامات علیه JPEX، راه اندازی شد و نتایج آن با نظرسنجی مشابهی که بین آوریل و می انجام شد، مقایسه شد.

اگرچه دوره نظرسنجی در 20 اکتبر به پایان می رسد، نتایج تاکنون نشان داده است که 41 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی ترجیح می دهند دارایی های مجازی را در اختیار نداشته باشند. این افزایش 12 درصدی نسبت به نظرسنجی انجام شده در ماه می است.

تنها 20 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی می خواهند در آینده دارایی های مجازی داشته باشند. این پنج درصد نسبت به نظرسنجی قبلی کاهش یافته است، نشانه دیگری از بدتر شدن احساسات هنگ کنگی ها نسبت به صنعت ارزهای دیجیتال.

HKUST اذعان کرد که نظرسنجی دوم «به دنبال ادعای کلاهبرداری مالی» توسط یک پلتفرم ارزهای دیجیتال در ماه گذشته انجام شد، اما به طور مستقیم در گزارش خود به JPEX اشاره نکرد.

پروفسور آلن هوانگ، معاون دانشکده بازرگانی HKUST، گفت که رویداد مالی اخیر توجه عمومی بیشتری را به صنعت ارزهای دیجیتال جلب کرده است که اخیراً منجر به “اشتهای سرمایه گذاری محافظه کارانه تر” شده است. اضافه:

“از آنجایی که دارایی های مجازی به طور فزاینده ای به بخشی از اقتصاد دیجیتال تبدیل می شوند، ابتکارات آموزشی بیشتری برای افزایش درک و آگاهی عمومی از خطرات و پتانسیل این حوزه در حال ظهور مورد نیاز است.”

مدرسه کسب و کار HKUST گفت که هدف این نظرسنجی سنجش نگرش و نظرات مردم هنگ کنگ در مورد سرمایه گذاری دارایی مجازی، بر اساس تجربیات، اهداف و تدابیر نظارتی آنها است.

مرتبط با: صرافی کریپتو JPEX طرح قفل دارایی را راه اندازی کرد، برخی از کاربران شورش کردند

در حالی که 5700 نفر 18 سال و بالاتر در نظرسنجی اول شرکت کردند، 2200 نفر در نظرسنجی دوم که بین 28 سپتامبر و 5 اکتبر انجام شد شرکت کردند.

ظاهراً JPEX یک طرح کلاهبرداری 166 میلیون دلاری را اجرا کرده است که چندین ماه قبل از اینکه مقامات هنگ کنگ به طور علنی اعلام کنند که در حال بررسی این مبادله هستند فاش شده است.

با توجه به حماسه JPEX، نیروی پلیس هنگ کنگ و کمیسیون اوراق بهادار و آتی در 5 اکتبر یک گروه کاری متمرکز بر ارزهای دیجیتال برای مقابله با فعالیت های غیرقانونی در صرافی ها ایجاد کردند.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید