در حالی که 11 مظنون بازداشت شده بودند، طراحان رسوایی JPEX همچنان متواری هستند.


پلیس هنگ کنگ می گوید که رهبران صرافی رمزارز JPEX هنوز آزاد هستند و برای یافتن آنها از اینترپل کمک می گیرند.

مغز متفکران پشت رسوایی ادعایی مبادلات ارزهای دیجیتال JPEX در هنگ کنگ، که برخی آن را بزرگترین کلاهبرداری مالی تا به حال در این شهر می نامند، علیرغم اینکه 11 نفر در حال حاضر برای بازجویی در ارتباط با این پرونده بازداشت شده بودند، توانسته اند از مقامات فرار کنند.

طبق گزارش 23 سپتامبر ساوت چاینا مورنینگ پست، پلیس تاکنون بیش از 2265 شکایت از قربانیان این مبادله دریافت کرده است و ارزش پولی کل این پیامدها حدود 178 میلیون دلار (1.4 میلیارد دلار هنگ کنگ) برآورد شده است. دلار).

به نظر می رسد این شکایات مربوط به مشکلات در برداشت ارزهای دیجیتال از پلتفرم باشد. در 15 سپتامبر، صرافی JPEX کارمزد برداشت را به 999 USDT افزایش داد.

در میان افرادی که گزارش شده است تا کنون برای بازجویی بازداشت شده اند، جوزف لام چوک، اینفلوئنسر رمزارز است که تلاش های زیادی برای فاصله گرفتن از صرافی انجام داده است.

پلیس همچنین سه کارمند شرکت پشتیبانی فنی JPEX و دو کاربر یوتیوب Chan Wing-yee و Chu Ka-fai را که در مجموع بیش از 200000 دنبال کننده دارند را در ارتباط با این رسوایی دستگیر کرد.

افراد دیگری که تحت تعقیب یا بازجویی قرار گرفته اند عبارتند از کواک هو-لون، مدیر اجرایی شرکت، مدیر رستوران و سه فرد مشهور که ظاهراً JPEX را به نوعی تبلیغ می کردند.

اما مقامات هنگ کنگ گفتند که سرکردگان این عملیات همچنان آزاد هستند. پلیس افزود که تحقیقات ادامه دارد و احتمال دستگیری های جدید در آینده نزدیک وجود دارد.

همچنین گزارش شده است که پلیس محلی پس از شناسایی نقل و انتقالات رمزنگاری مشکوک از صرافی JPEX، از اینترپل و سایر آژانس های اجرایی بین المللی درخواست کمک کرده است. پلیس همچنین درخواست کرد که ارائه دهندگان مخابرات محلی دسترسی به وب سایت صرافی را مسدود کنند.

در طول کنفرانس Token2049 که در 13 سپتامبر در سنگاپور برگزار شد، تیم JPEX ظاهراً غرفه شرکت خود را پس از دستگیری شش کارمند پلیس هنگ کنگ به اتهام کلاهبرداری به دلیل اداره یک صرافی رمزنگاری بدون مجوز، رها کرد.

مرتبط با: مشکل تبادل کریپتو فایل های JPEX برای لغو ثبت در استرالیا

رسوایی JPEX برای اولین بار در 13 سپتامبر ظاهر شد، زمانی که تنظیم کننده مالی هنگ کنگ به طور علنی گزارش داد که بیش از 1000 شکایت در مورد پلتفرم مبادلات رمزنگاری ثبت نشده دریافت کرده است، که ادعا می کند زیان بیش از 128 میلیون دلار (1 میلیارد دلار هنگ کنگ) بوده است.

متعاقباً این صرافی تعدادی از محصولات بازدهی خود را تعطیل کرد و کارمزدهای برداشت را به 999 USDT افزایش داد، در حالی که بازارسازان شخص ثالث را به انجماد “بدخواه” نقدینگی متهم کرد.

او در آن زمان مدعی شد که در تلاش برای ثبت نام در مراجع مربوطه است و به رفتار “ناعادلانه” توسط SFC اشاره کرد.

SFC در بیانیه خود به تاریخ 20 سپتامبر اعلام کرد که JPEX بدون مجوز تجارت دارایی مجازی فعالیت می کند.

طبق وب‌سایت رسمی خود، JPEX ادعا می‌کند که دفتر مرکزی آن در دبی است و مجوز فعالیت‌های تجارت کریپتو در ایالات متحده، کانادا و استرالیا را دارد. JPEX که در سال 2020 تأسیس شد، ادعا کرد که بر دارایی‌های حدود 2 میلیارد دلار نظارت دارد و هدفش قرار گرفتن در بین پنج صرافی برتر ارزهای دیجیتال در جهان است.

ریسک سپرده: صرافی های کریپتو در واقع با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید