گزارش: پلیس هنگ کنگ دارایی هایی به ارزش 11 میلیون دلار را در پرونده JPEX بازیابی می کند


رسوایی JPEX با بیش از 2300 قربانی و زیان بیش از 175 میلیون دلار به یکی از بزرگترین پرونده های کلاهبرداری در کشور تبدیل شده است.

رسانه های محلی گزارش دادند، کریس تانگ پینگ کیونگ، رئیس امنیت هنگ کنگ، قول داده است که عدالت را برای افرادی که قربانی کلاهبرداری تبادل ارزهای دیجیتال JPEX شده اند، اجرا کند. دفتر رئیس امنیت روز چهارشنبه گفت که پلیس به طور فعال در حال جستجوی اپراتورهای کلیدی پشت صرافی کریپتو JPEX است که بزرگترین کلاهبرداری دارایی دیجیتال کشور را سازماندهی کرده است.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در 27 سپتامبر، کریس تانگ اعلام کرد که پلیس تاکنون 12 نفر را در این پرونده دستگیر کرده و بیش از یک میلیون دلار (8 میلیون دلار هنگ کنگ) وجه نقد و همچنین دارایی هایی به ارزش 9.8 میلیون دلار (77 میلیون دلار هنگ کنگ) را کشف و ضبط کرده است. دلار)، از جمله املاک و مستغلات و ارز مجازی، بر اساس گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست.

تانگ گفت که پلیس به طور فعال در جستجوی سرکردگان این پرونده است و دستگیری آنها عامل مهمی در حل این پرونده است.

اپراتورهای صرافی کریپتو JPEX متهم به راه اندازی یک پلتفرم کریپتو غیرمجاز و کلاهبرداری میلیون ها دلار از مشتریان هستند. تانگ همچنین به مطبوعات گفت که آنها در حال همکاری با نهادهای نظارتی کشور هستند تا اقدامات خاصی را برای جلوگیری از چنین کلاهبرداری‌هایی در آینده انجام دهند.

پلیس محلی هنگ کنگ 2369 شکایت از قربانیانی دریافت کرد که با سرمایه گذاری در بازار سهام غیرقانونی پول به دست آمده خود را از دست دادند. ارزش پولی کل این پیامدها تقریباً 178 میلیون دلار (1.4 میلیارد دلار هنگ کنگ) برآورد شده است.

پلیس 12 نفر را در این پرونده دستگیر کرد، از جمله سه کارمند شرکت پشتیبانی فنی JPEX، و همچنین دو کاربر یوتیوب Chan Wing-yee و Chu Ka-fa.

مرتبط با: رگولاتور اوراق بهادار هنگ کنگ تاییدیه اصولی را به HKVAX می دهد

اولین علائم مشکل با JPEX در 15 سپتامبر ظاهر شد، زمانی که بسیاری از کاربران شکایت کردند که در برداشت وجه با مشکل مواجه هستند. در حالی که اخبار مربوط به مشکلات برداشت مورد توجه قرار گرفت، این پلتفرم پس از هشدار تنظیم‌کننده‌ها، هزینه‌های برداشت را به 999 Tether افزایش داد تا کاربران را از برداشت پول بازدارد.

ریسک سپرده: صرافی های کریپتو در واقع با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید