صرافی کریپتو JPEX پس از شورش برخی از کاربران، طرح قفل دارایی را راه اندازی کرد


JPEX به حرکت رو به جلو با طرح سود سهامداران DAO ادامه داد. با این حال، برخی از کاربران ادعا می کنند که دارایی های آنها بدون اطلاع آنها تبدیل شده است.

صرافی ارز دیجیتال JPEX با طرحی پیش رفته است که ظاهراً پلتفرم را به یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) تبدیل می‌کند و دارایی‌های کاربران را به سهام سود سهام با انگیزه قفل کردن آنها برای دو سال تبدیل می‌کند.

در اطلاعیه 4 اکتبر JPEX ادعا شد که رای گیری برای “طرح سود سهامداران DAO” در 28 سپتامبر تکمیل شد و 68٪ از کاربران به این طرح رای مثبت دادند.

این طرح شامل اجازه دادن به کاربران برای تبدیل دارایی های مسدود شده فعلی به سود سهام سهامداران DAO با نسبت 1:1 است. JPEX یک گزینه خرید 30٪ از قیمت تبدیل پس از یک سال و یک گزینه خرید 100٪ پس از دو سال ارائه می دهد.

طرح سود سهام DAO JPEX نمونه ای از گزینه های خرید مجدد است. منبع: JPEX

در اطلاعیه قبلی، JPEX اعلام کرد کاربرانی که این طرح را می پذیرند، سود سهام از JPEX از طریق لیست توکن های جدید و کارمزد تراکنش دریافت خواهند کرد و توکن بومی صرافی، JPEX Coin (JPC)، به نسبت سود سهام سهامداران توزیع خواهد شد.

به نظر می رسد این طرح انگیزه ای برای کاربران باشد تا وجوه خود را در صرافی مشکل دار نگه دارند که مشکلات نقدینگی را تجربه می کند.

اما یک کاربر ناشناس JPEX در گزارشی در 4 اکتبر به South China Morning Post گفت که ادعا می‌کند دارایی‌هایش ظاهراً بدون رضایت یا اطلاع قبلی تبدیل شده است.

او ادعا می کند که او و سایر کاربران متوجه شدند که پس از اعلام JPEX برای ادامه این طرح، دیگر نمی توانند دارایی های خود را پس بگیرند.

“همه چیز من [Tether] او گفت: «USDT و سایر ارزهای دیجیتال از بین رفته اند. او ادعا کرد که دارایی‌هایش به JPC تبدیل شده است، یک توکن با نقدینگی پایین و موارد استفاده کمی.

این کاربر گفت: «برخی از کاربران دیگری که توکن‌ها و سایر دارایی‌ها را در اختیار داشتند نیز متوجه شدند که آنها منتقل شده‌اند. با توجه به قیمت نامعلوم و عدم امکان برداشت، دارایی های ما اکنون به کاغذ باطله تبدیل شده است.

مشخص نیست افرادی که در این گزارش نام برده شده اند به این طرح رای مثبت داده اند یا خیر، اما برخی از کاربران JPEX قبلا به SCMP گفته بودند که مجبور به پذیرش این طرح شده اند زیرا گزینه ای برای رای مخالف این طرح در برنامه آن وجود ندارد.

JPEX بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مرتبط با: کتاب جدید ادعا می کند که مدیر عامل بایننس CZ درخواست 40 میلیون دلاری SBF برای مبادله آتی را رد کرده است.

طرح سود سهام JPEX در حالی انجام می شود که پلیس هنگ کنگ چندین نفر را که با این صرافی مرتبط هستند را پس از متهم شدن توسط ناظر اوراق بهادار این منطقه به استفاده از یک پلت فرم غیرمجاز رمزنگاری دستگیر کرده است.

پلیس هنگ کنگ گفت صرافی مستقر در دبی از حداقل 2300 نفر به ارزش 178 میلیون دلار (1.4 میلیارد دلار هنگ کنگ) کلاهبرداری کرده است.

در اوایل 4 اکتبر، پلیس و رگولاتور اوراق بهادار منطقه یک کارگروه متمرکز بر رمزنگاری را با هدف مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی صرافی‌های رمزنگاری راه‌اندازی کردند.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید