JPEX شرکای خود را به ایجاد بحران نقدینگی با مسدود کردن وجوه مخرب متهم می کند


صرافی کریپتو JPEX بازارسازان شخص ثالث را به دلیل مسدود کردن «بدخواهانه» وجوه مورد توجه قرار داده است که منجر به افزایش هزینه‌های برداشت برای مقابله با بحران نقدینگی شده است.

صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در دبی JPEX از تنظیم‌کننده‌ها و «سازندگان بازار شخص ثالث» به دلیل بحران نقدینگی که این پلتفرم را به افزایش هزینه‌های برداشت و تعلیق برخی از عملیات‌ها سوق داده است، انتقاد کرده است.

JPEX در یک پست وبلاگی در 17 سپتامبر گفت که “رفتار ناعادلانه” از سوی برخی مؤسسات در هنگ کنگ، همراه با اخبار منفی، باعث شد تا بازارسازان شخص ثالث به طور “بدخواهانه” وجوه خود را مسدود کنند.

آنها از پلتفرم برای مذاکره اطلاعات بیشتری خواستند، نقدینگی ما را محدود کردند و هزینه های عملیاتی روزانه ما را به میزان قابل توجهی افزایش دادند که منجر به چالش های عملیاتی شد.

JPEX با مقصر بحران نقدینگی اعلام کرد که تمامی عملیات مرتبط با محصول Earn آن از 18 سپتامبر “حذف” خواهد شد. کاربران دیگر نمی‌توانند سفارش‌های Earn جدید ثبت کنند و سفارش‌های Earn موجود فقط تا تاریخ انقضای محصول باقی خواهند ماند. او گفت.

به نظر می رسد فعالیت معاملاتی منظم نقطه ای در زمان انتشار هنوز فعال است، اما کاربران JPEX ادعا کردن گفته شد که این پلتفرم در حال حاضر هزینه ای معادل 999 Tether (USDT) برای برداشت، با حداکثر 1000 USDT می خواهد.

JPEX به طور خاص به کارمزد برداشت بالا اشاره نکرد، اما قول داد پس از تکمیل مذاکرات با بازارسازان شخص ثالث، به تدریج «کارمزدهای برداشت را به سطوح عادی برگرداند».

JPEX در بیانیه‌ای گفت: «ما قول می‌دهیم نقدینگی را در اسرع وقت از بازارسازان شخص ثالث بازیابی کنیم و کارمزدهای برداشت را به تدریج به سطوح عادی تعدیل کنیم».

علاوه بر خاموش کردن محصول Earn خود، JPEX اعلام کرد که از یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) برای جمع‌آوری پیشنهادات برای تغییر ساختار از کاربران استفاده خواهد کرد.

Cointelegraph با JPEX تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مرتبط با: بانک مرکزی هنگ کنگ نسبت به استفاده شرکت های رمزنگاری از شرایط بانکی هشدار داد

در 13 سپتامبر، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (FSC) اخطاری را علیه JPEX به دلیل ادعای تبلیغ خدمات خود به ساکنان هنگ کنگ با وجود عدم درخواست مجوز در این کشور صادر کرد.

SFC در بیانیه ای نوشت که “تعدادی ویژگی های مشکوک” را در مورد اقدامات JPEX مشاهده کرده است، از جمله ارائه بازدهی بسیار بالا و سایر تناقضات در نحوه بازاریابی خود به عموم مردم هنگ کنگ علیرغم عدم مجوز.

یکی از شرکت کنندگان در کنفرانس Token 2049 در سنگاپور ادعا کرد که غرفه JPEX در این رویداد یک روز پس از صدور هشدار FSC رها شده است.

طبق گزارش 18 سپتامبر توسط South China Morning Post، پلیس محلی هنگ کنگ حداقل 83 شکایت در مورد مبادله دریافت کرد.

آسیایی اکسپرس: لویاتان هوش مصنوعی Tencent، کلاهبرداری 83 میلیون دلاری نابود شد، ممنوعیت چشمگیر چین
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *