JPMorgan به توکن‌های واریز برای پرداخت‌ها تغییر می‌کند: گزارش


گزارش شده است که JPMorgan در حال توسعه زیرساختی برای اجرای یک توکن سپرده جدید است که امکان پرداخت بین بانک ها را برای مشتریان شرکتی فراهم می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، غول مالی JPMorgan با راه حل جدید مبتنی بر بلاک چین برای تراکنش های فرامرزی، گام دیگری به سمت فضای کریپتو بردارد. با این حال، این سیستم تا زمانی که بانک چراغ سبز را از رگولاتوری در ایالات متحده دریافت نکند، در دسترس نخواهد بود.

طبق گزارش‌ها، JPMorgan در حال توسعه بسیاری از زیرساخت‌ها برای اجرای توکن سپرده جدید است که ابتدا برای مشتریان شرکتی راه‌اندازی می‌شود تا پرداخت‌ها و تسویه حساب‌ها را سرعت بخشد. توکن های سپرده بر روی یک بلاک چین برای نشان دادن موقعیت سپرده توسط یک موسسه سپرده گذاری صادر می شوند. این راه حل با استیبل کوین ها که معمولاً توسط یک نهاد خصوصی غیربانکی صادر می شود، در تضاد است.

این محصول همچنین با JPM Coin متفاوت است، که به مشتریان شرکتی اجازه می دهد دلار و یورو را در موسسات مالی انتقال دهند. در همین حال، توکن سپرده جدید امکان تراکنش به بانک‌های دیگر را فراهم می‌کند و با اشکال مختلف پرداخت در بلاک چین، از جمله خرید و فروش اوراق بهادار توکن‌شده، سازگار خواهد بود.

با این حال، توکن سپرده از نظر انطباق با JPM Coin شباهت هایی دارد زیرا معاملات آن از طریق فرآیندهای شناخت مشتری و جلوگیری از تقلب انجام می شود. سال گذشته، توکن جدید در یک تراکنش به عنوان بخشی از پروژه گاردین، یک تلاش مشترک بین صنعتی که توسط مقامات پولی سنگاپور (MAS) رهبری می‌شود، مورد استفاده قرار گرفت.

مرتبط: PYUSD PayPal با پذیرش زودهنگام مبارزه می کند – نانسن

یکی از سخنگویان JPMorgan به بلومبرگ گفت: “توکن های سپرده مزایای بالقوه زیادی را ارائه می دهند، اما ما همچنین از این قدردانی می کنیم که تنظیم کننده ها می خواهند قبل از توسعه و استقرار هر محصول جدیدی متفکر و کوشا باشند.” قادر به پشتیبانی از صدور نسبتاً سریع توکن های سپرده است. بر اساس این گزارش، جی پی مورگان روزانه در مجموع 10 تریلیون دلار تراکنش انجام می دهد.

این بانک قبلا حمایت خود را از توکن های سپرده اعلام کرده بود. در ماه فوریه، JPMorgan اعلام کرد که توکن‌های سپرده می‌توانند ثبات و قابلیت اطمینان بیشتری را در مقایسه با راه‌حل‌های مشابه مانند استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ارائه دهند.

ابتکار توکن سپرده JPMorgan نه تنها راه حل های مبتنی بر بلاک چین را گسترش می دهد، بلکه رقابت بیشتری را برای صادرکنندگان استیبل کوین فراهم می کند. یکی دیگر از بازیگران اصلی که اخیراً به رقابت پرداخت‌های سریع‌تر با استفاده از توکن‌های رمزنگاری شده پیوست، PayPal بود. این شرکت فین‌تک استیبل‌کوین (PYUSD) خود را در اوایل آگوست راه‌اندازی کرد، که باعث شد رقبای سنتی در بازار ایالات متحده مانند Circle به منظور افزایش پذیرش، دامنه استیبل‌کوین USD Coin (USDC) خود را به شش بلاک چین جدید گسترش دهند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *