JPMorgan پلتفرم توکن‌سازی TCN را با BlackRock در میان مشتریان کلیدی راه‌اندازی کرد: گزارش


این پلت فرم تبدیل دارایی های سنتی به دارایی های دیجیتال را امکان پذیر می کند و راه را برای پرداخت های زنجیره ای سریع تر و ایمن تر هموار می کند.

به گزارش بلومبرگ، غول بانکی آمریکایی جی پی مورگان پلتفرم وثیقه بلاک چین داخلی خود را به نام شبکه وثیقه توکن شده (TCN) در 11 اکتبر راه اندازی کرد. TCN اولین معامله خود را برای غول مدیریت دارایی بلک راک انجام داد.

شبکه وثیقه توکن شده اپلیکیشنی است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد از دارایی ها به عنوان وثیقه استفاده کنند. با استفاده از فناوری بلاک چین، آن‌ها می‌توانند مالکیت وثیقه را بدون جابجایی دارایی‌ها در دفاتر اصلی انتقال دهند.

در اولین معامله حاشیه عمومی بین جی پی مورگان و بلک راک، شبکه TCN سهام یک صندوق بازار پول را به توکن های دیجیتال تبدیل کرد که سپس به عنوان وثیقه برای مبادله مشتقات خارج از بورس بین دو شرکت به Barclays Plc منتقل شد.

اولین آزمایش داخلی TCN توسط JPMorgan در می 2022 انجام شد و اکنون که TCN فعال است، خط لوله ای از مشتریان و تراکنش های دیگر دارد. شبکه توکن‌سازی جی‌پی مورگان با هدف ساده‌سازی و مقیاس‌پذیری فرآیند استقرار سکونت‌گاه‌های سنتی در یک بلاک چین راه‌اندازی شد. استفاده از فناوری غیرمتمرکز فرآیند را سریعتر، ایمن تر و کارآمدتر کرده است.

به گفته تایرون لوبان، رئیس دارایی دیجیتال Onyx در JPMorgan، از آنجایی که پلتفرم جدید TCN سرمایه قفل شده را باز می کند و امکان استفاده از آن را به عنوان وثیقه در تراکنش های جاری فراهم می کند، این فناوری کارایی را در مقیاس بهبود می بخشد. این پلتفرم ایجاد، انتقال و تسویه دارایی های سنتی توکن شده را امکان پذیر می کند. پلت فرم توکنیزاسیون امکان جابجایی تقریباً آنی وثیقه را بر خلاف سایر روش‌های مورد استفاده قبلی فراهم می‌کند.

پلتفرم بلاک چین به مشتریان این امکان را می دهد تا به جای اینکه به خطوط اعتباری گران قیمت و ناامن گره بخورند، از طریق یک تراکنش مخزن امن با استفاده از وثیقه توکن شده، به نقدینگی روزانه دسترسی داشته باشند. مشتریان خارجی که تجارت بلاک چین را می پذیرند، گره های مخصوص به خود را دارند که می توانند معاملات را انجام دهند و به گزارش های دیگر دسترسی داشته باشند.

مرتبط با: JPMorgan Chase با علامت تجاری IndexGPT وارد مسابقه سازنده هوش مصنوعی می شود

این غول بانکی آمریکایی از روزهای اولیه انتقاد از دنیای غیرمتمرکز راه طولانی را پیموده است و اکنون در بحبوحه تقاضای فزاینده درگیر آزمایش و راه اندازی خدمات مختلف بلاک چین و رمزارز است. این بانک در ژوئن سال جاری از یک راه حل مبتنی بر بلاک چین برای تسویه معاملات با بانک های هندی استفاده کرده بود.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده «نت صفر».


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید