جی پی مورگان کوین بیش از 1 میلیارد دلار تراکنش روزانه را انجام می دهد


این نشان دهنده افزایش بزرگی از آخرین به روز رسانی در ماه ژوئن است، زمانی که شرکت اعلام کرد 300 میلیون دلار تراکنش در سه سال اول پس از راه اندازی JPMorgan Coin انجام شده است.

تاکیس جورجاکوپولوس، رئیس پرداخت‌های جهانی جی‌پی مورگان، اعلام کرد که این شرکت بیش از یک میلیارد دلار تراکنش روزانه را از طریق دارایی دیجیتال خود JPMorgan Coin پردازش می‌کند.

جورجاکوپولوس در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ در 26 اکتبر به سه ناکارآمدی کلیدی سیستم های پرداخت فعلی اشاره کرد: سرعت پرداخت ها، به ویژه تراکنش های فرامرزی. پول و اطلاعات به طور جداگانه حرکت می کنند و ردیابی یا تطبیق تراکنش ها را دشوار می کند. و قابل تعویض بودن پول این مدیر اجرایی با بیان اینکه جی پی مورگان در تلاش است این سه مشکل را با دارایی دیجیتال خود JPMorgan Coin حل کند، افزود:

“امروز، ما روزانه یک میلیارد دلار از طریق JPM Coin برای تعدادی از شرکت های بزرگ جابه جا می کنیم.”

به گفته مدیر، گام بعدی ایجاد یک نسخه خرده فروشی از دارایی خواهد بود. در حالی که ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یکی از راه‌های انجام این کار است، همچنین فرصتی برای بانک‌ها وجود دارد که نسخه دیجیتالی سپرده‌ها را با استفاده از بلاک چین ایجاد کنند.

مرتبط با: اولین بانک ابوظبی آزمایش پرداخت برون مرزی را در JPMorganOnyx تکمیل کرد

کوین جی پی مورگان یک استیبل کوین است که به دلار آمریکا با نسبت وثیقه 1:1 متصل شده است. این سیستم که در سال 2020 راه اندازی شد، تنها هدف این سیستم این است که به عنوان یک ابزار موقت برای تسویه حساب ناخالص در زمان واقعی در میان مشتریان سازمانی JPMorgan خدمت کند.

در ژوئن 2023، JPMorgan گزارش داد که از زمان عرضه آن در سه سال پیش، بیش از 300 میلیون دلار در کوین JPMorgan معامله شده است. داده های جدید گزارش تراکنش های روزانه بیش از 1 میلیارد دلار، افزایش چشمگیر چهار ماهه را نشان می دهد، که ممکن است با راه اندازی تراکنش های یورو از طریق سیستم JPMorgan Coin در ماه ژوئن توضیح داده شود.

مجله: ارزیابی مجدد اتریوم: نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید