در حالی که انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین به دور دوم می رود، خاویر مایلی، حامی بیت کوین، عقب افتاده است


خاویر مایلی، مخالف نظام، در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین به عنوان برگزیده معرفی شده است، اما با 90 درصد شمارش آرا در رتبه دوم قرار دارد.

خاویر مایلی، نامزد ریاست جمهوری طرفدار بیت کوین (BTC) در دور اول انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین موفق به پیروزی نشد و اکنون در دور دوم رای گیری در 19 نوامبر با رقبای خود روبرو خواهد شد.

نتایج انتخابات ارائه شده توسط بلومبرگ در 23 اکتبر نشان می دهد که بیش از 90 درصد آرا شمارش شده است. سرجیو ماسا، وزیر اقتصاد با بیش از 36 درصد حمایت پیشتاز بود، در حالی که مایلی با کمی بیش از 30 درصد پشتیبان بود.

نامزدهای ریاست‌جمهوری به 45 یا 40 درصد آرا و اختلاف 10 امتیازی نیاز داشتند تا به طور کامل در انتخابات ریاست جمهوری به دست بیاورند.

از ساعت 01:00 (UTC) روز 23 اکتبر، بیش از 90 درصد آرا در نتایج سراسری آرژانتین شمارش شده است. منبع: بلومبرگ

نتیجه ممکن است غیرمنتظره به نظر برسد، زیرا مایلی بیشترین آرا را در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری کشور در ماه آگوست به دست آورد، با نزدیک به 30 درصد آرا، که در ابتدا او را به عنوان نامزد پیشتاز در رقابت های ریاست جمهوری تبدیل کرد.

مایلی که خود را آنارکو-سرمایه‌داری می‌نامد، برای کاهش اندازه دولت و لغو بانک مرکزی آرژانتین، به ادعای اینکه این یک کلاهبرداری است، حرکت کرد. همچنین قصد دارد با تقلید از السالوادور دوستدار بیت کوین، از دلار آمریکا به جای پزو آرژانتین استفاده کند.

ائتلاف آزادی پیشروی مایلی (La Libertad Avanza) جایی بین آزادی خواهان و پوپولیست های راست افراطی توصیف می شود.

مرتبط با: بیت کوین با پیروزی خاویر مایلی در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آرژانتین افزایش یافت

او همچنین بیت کوین را واکنشی علیه «کلاهبرداران بانک مرکزی» توصیف کرد و مدعی شد که ارزهای فیات به سیاستمداران اجازه می دهد تا آرژانتینی ها را با تورم کلاهبرداری کنند.

از سوی دیگر، ماسا قول داده است که در صورت انتخاب شدن برای حل بحران طولانی مدت تورم آرژانتین، یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راه اندازی کند و ایده پذیرش دلار را مطرح کرده است.

کوت در زمانی وارد می‌شود که 40 درصد از آرژانتینی‌ها با فقر روبرو هستند و کشور به دلیل بحران بدهی فزاینده خسته شده است. تورم سالانه به 140 درصد نزدیک می شود.

آرژانتین بار دیگر در 19 نوامبر پای صندوق های رای می رود. نامزدی که بیشترین آرا را کسب کند، کرسی چهار ساله ریاست جمهوری را از آن خود خواهد کرد.

مجله: ارزهای ناپایدار: تثبیت، ریسک بانکی و سایر خطرات در افق


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید