ژاپن به استارت‌آپ‌ها اجازه می‌دهد تا با انتشار ارزهای دیجیتال به جای سهام، سرمایه جمع‌آوری کنند.


به گزارش رسانه محلی Nikkei.com، این سیستم به روز شده به طور خاص برای دسته ای از صندوق ها به نام شرکت های سرمایه گذاری تجاری محدود (LPS) اعمال می شود.

بنا به گزارش رسانه‌های محلی، گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت ژاپن در حال برنامه‌ریزی است تا به استارت‌آپ‌ها اجازه دهد تا با انتشار دارایی‌هایی مانند ارزهای دیجیتال به جای سهام، سرمایه عمومی را جمع‌آوری کنند.

به گزارش سایت خبری مالی ژاپنی Nikkei.com، این سیستم به روز شده به طور خاص برای دسته ای از وجوه موسوم به شرکت سرمایه گذاری تجاری محدود (LPS) اعمال می شود. ژاپن تاکنون در پذیرش دارایی های دیجیتال از بقیه دنیا عقب مانده است. با این حال، این وضعیت در ماه های اخیر در حال تغییر است.

مرجع اصلی تنظیم کننده مالی ژاپن، آژانس خدمات مالی (FSA) در 31 آگوست حرکت قابل توجهی را برای تغییر قانون مالیات در مورد ارزهای دیجیتال انجام داد، بنابراین نقش فعال تری در مقررات ارزهای دیجیتال ایفا کرد. این اقدام قابل توجه با هدف معافیت کسب و کارهای محلی از مالیات «درآمدهای تحقق نیافته» پایان سال بر روی ارزهای دیجیتال انجام می شود.

نخست وزیر ژاپن فومیو کیشیدا در سخنرانی اصلی خود در روز اول کنفرانس WebX در توکیو، ژاپن بر تعهد این کشور به توسعه صنعت Web3 تاکید کرد. او بر پتانسیل اینترنت برای ایجاد تحول و آغاز تغییرات اجتماعی تاکید کرد.

بایننس اخیراً به کوین تلگراف تأیید کرده است که از ماه آگوست خدمات خود را به کاربران ارزهای دیجیتال ژاپنی ارائه خواهد کرد. این اتفاق پس از آن رخ داد که این شرکت در نوامبر 2022 پلتفرم مبادلات بومی Sakura Exchange Bitcoin (SEBC) را خریداری کرد. این خرید ارائه دهنده خدمات صرافی رمزنگاری ثبت شده ژاپنی راه را برای ورود مجدد بایننس به این کشور هموار کرد.

مرتبط با: شرکت بازاریابی 90 درصد از جمعیت ژاپن را در Web3: KBW 2023 می خواهد

Cointelegraph برای جزئیات بیشتر با دولت ژاپن تماس گرفته است اما هنوز در زمان انتشار بازخوردی دریافت نکرده است.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت می کنید؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *