Jacobi ETF بیت کوین را که توسط ناشر به عنوان “سرمایه گذاری زیست محیطی” طبقه بندی شده است، شناسایی می کند


Jacobi FT Wilshire Bitcoin ETF توسط ناشر به عنوان یک صندوق ماده 8 شناسایی شده است.

اولین ETF بیت کوین که در بازار اروپا راه اندازی شد، توسط شرکت ناشر دارایی ژاکوبی مستقر در لندن به عنوان صندوق ماده 8 شناسایی شد. وجوه تحت پوشش ماده 8 مقررات افشای مالی پایدار اروپا (SDFR) وجوهی هستند که از ویژگی های محیطی و/یا اجتماعی حمایت می کنند.

در 29 اوت، بلومبرگ گزارش داد که Jacobi Asset Management ETF بیت کوین Jacobi FT Wilshire را به عنوان صندوق “Item 8” طبقه بندی کرده است. بنابراین، این صندوق که در 15 آگوست در بورس اوراق بهادار آمستردام راه اندازی شد، نه تنها اولین ETF بیت کوین است که در اروپا معامله می شود، بلکه اولین صندوقی است که قوانین سرمایه گذاری زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی اتحادیه اروپا را اعمال می کند.

مرتبط با: Hashdex با استراتژی منحصر به فرد به مسابقه ETF بیت کوین می پیوندد

در این گزارش آمده است که مارتین بدنال، مدیر عامل Jacobi، ETF را به دلیل سرمایه‌گذاری جزئی در گواهی‌های انرژی تجدیدپذیر (REC) «کاملاً کربن‌زدایی» توصیف کرده است. با این حال، کارشناسان دانشگاهی مورد سوال روزنامه نگاران یک تناقض آشکار را آشکار می کنند: با توجه به شدت انرژی استخراج بیت کوین، ETF باید مقدار بالایی از REC را خریداری کند که نه تنها با حجم انرژی مصرف شده توسط دارایی های BTC مطابقت داشته باشد، بلکه از آن فراتر رود.

Jacobi FT Wilshire Bitcoin ETF در 15 اوت، بیش از یک سال پس از راه اندازی برنامه ریزی شده آن در سال 2022، در صرافی Euronext آمستردام فعال شد. این فهرست به عنوان نقطه اولیه یا صندوق بیت کوین با پشتوانه فیزیکی معرفی شد و به سرمایه گذاران امکان دسترسی به یک محصول مالی تحت حمایت Real BTC را می داد.

Jacobi Asset Management از همان ابتدا بر ماهیت سازگار با محیط زیست ETF تاکید کرده است. این صندوق از اطلاعات خارجی برای محاسبه میزان مصرف انرژی شبکه بیت کوین استفاده می کند. سپس REC ها را می خرد و «منسوخ» می کند. این گواهی‌ها در یک سرویس بلاک چینی ردیابی می‌شوند که سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا اظهارات سازگار با محیط‌زیست صندوق را تأیید کنند.

مجله: “ابر کامپیوتر” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *