آیا پیام رسانی Web3 جایگزین WhatsApp و iMessage می شود؟ یکی از بنیانگذاران XMTP توضیح می دهد


شین مک، یکی از بنیانگذاران XMTP، خوشبین است که پیام رسانی Web3 نقش مهمی در آوردن توده ها به صنعت ایفا خواهد کرد.

عجله کردن آن فصل 24 پیام‌رسانی Web3 را با Shane Mac، یکی از بنیان‌گذاران XMTP، یک پروتکل و شبکه باز برای پیام‌رسانی امن Web3 بررسی می‌کند و تفاوت‌های بین پیام‌رسانی Web2 و Web3 را توضیح می‌دهد. مک همچنین توضیح می‌دهد که چگونه پیام‌رسانی Web3 می‌تواند باعث پذیرش گسترده در صنعت در آینده شود، بدون توجه به محدودیت‌های تجربه کاربر فعلی.

قبل از XMTP، شین Assist را تأسیس کرد که اولین پیام‌رسانی سازمانی را برای Facebook Messenger، Apple Business Chat، Google Business Messaging و SMS ایجاد کرد. در این فصل عجله کردن آنتوضیح می دهد که چرا مک از ساختن پلتفرم های پیام رسانی Web2 به ایجاد پیام رسانی Web3 حرکت کرده است. به گفته وی، پیام رسانی باید بر اساس هویت های جدید تکامل یابد. او توضیح می‌دهد که پیام‌های تلفنی (SMS) حول شماره تلفن‌های همراه ساخته می‌شوند، در حالی که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی جدید مانند فیس‌بوک و اینستاگرام نیز با هویت‌های جدید همراه هستند. Web3 شکل جدیدی از هویت را ارائه می دهد که در آن افراد دارای ثروت و شخصیت به آدرس کیف پول خود هستند اما نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. او این شکل جدید هویت آمیخته با پیام‌رسانی را «نوآوری عظیم» و «فرصتی عظیم» توصیف می‌کند.

“تأیید پیامی که با امضای کیف پول مطابقت دارد و ثابت می کند که آنچه را که می گویید احساس می کنید یک نوآوری بزرگ است.”

Elisha GhCryptoGuy از مک می‌پرسد که آیا پیام‌رسانی Web3 چیزی بیش از یک ترفند نام تجاری Web3 است؟ مک توضیح می دهد که پیام رسانی Web3 یک ابزار منحصر به فرد برای کاربران فراهم می کند که پیام رسانی Web2 نمی تواند. او استدلال می کند که ذخیره کردن تمام مکالمات و ارتباطات شما در کلیدهای خصوصی به شما امکان می دهد پلتفرم ها را تغییر دهید و خاطرات خود را حفظ کنید. مک معتقد است که این گام مهمی برای کنترل کامل کاربران بر روی اطلاعات و نحوه تعامل آنها در اینترنت است.

مرتبط با: چگونه فناوری بلاک چین و DeFi می توانند به حل بحران مسکن کمک کنند

قسمت کامل گوش کن عجله کردن آن با Shane Mac در Apple Podcasts، Spotify، Google Podcasts یا TuneIn. همچنین می توانید لیست کامل پادکست های آموزنده کوین تلگراف را در صفحه پادکست های کوین تلگراف بررسی کنید.


نویسنده: Elisha Owusu Akyaw

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *