آیا SEC پلیس بدی است؟ دیو وایزبرگر، مدیر عامل CoinRoutes، قوانین ارزهای دیجیتال در ایالات متحده را زیر پا می گذارد


ویزبرگر معتقد است که ساختار کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید تغییر کند، اما سیاستمداران به دلیل قدرتی که در حال حاضر در اختیار دارند، تمایلی به انجام این کار ندارند.

در قسمت 27 آشکار کردن آن، مدیر عامل CoinRoutes، دیو ویزبرگر، به میزبان Elisha Owusu Akyaw (همچنین به عنوان GhCryptoGuy شناخته می شود) می پیوندد تا در مورد وضعیت فعلی مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده بحث کند. ویزبرگر توضیح می‌دهد که چگونه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به مقررات نزدیک می‌شوند و اینها چه معنایی برای فضای به‌سرعت در حال تحول ارزهای دیجیتال دارند.

ویزبرگر در ابتدای پادکست به وضعیت ویرایش می‌پردازد. به گفته وی، مشکل در ایالات متحده ناشی از فقدان مقررات و قوانین واضح است که باعث می شود تنظیم کننده ها خودسرانه قوانین مختلفی را اعمال کنند. ویزبرگر اضافه می‌کند که مشکل از وجود دو تنظیم‌کننده مختلف (SEC و CFTC) ناشی می‌شود که نقش‌های متفاوتی در سیستم مالی دارند و بسته به اینکه به کدام دارایی‌های رمزنگاری اشاره می‌شود و موارد استفاده مورد مطالعه، ممکن است با هم تلاقی پیدا کنند.

اخیراً، SEC تلاش کرده است تا ابتکار تنظیم ارزهای دیجیتال را رهبری کند که منجر به شکایت های متعدد علیه پروژه های مختلف در سال 2023 شد. ویزبرگر توضیح می دهد که برای اکثر بازیگران صنعت، مقاومت قوی در برابر مقررات وجود ندارد. بلکه بحث این است که قوانین SEC در دهه 1940 ایجاد شد و در دهه 1970 به روز شد و نباید برای تنظیم یک طبقه دارایی جدید و محصولات مبتنی بر فناوری استفاده شود. وی همچنین وضعیت را از نگاه سازندگان حوزه توضیح می دهد:

ما با وضعیتی روبرو هستیم که صنعت می گوید اگر من را نگهبان خطاب کنید، این حکم اعدام است. نه به این دلیل که مقررات بد است، بلکه به این دلیل که قوانین خود نوآوری را خفه می کنند.

دریابید میزبان Owusu Akyaw می پرسد که آیا تنظیم ارزهای دیجیتال در ایالات متحده دشوار است یا خیر، و مدیر عامل CoinRoutes می گوید که پاسخ باید منفی باشد، اما این یک وضعیت پیچیده است. او از این قیاس استفاده می کند که بازسازی یک خانه دشوارتر از ساختن خانه از ابتدا است. به گفته ویزبرگر، تنظیم‌کننده‌ها باید در رویکرد خود در قبال مقررات ارزهای دیجیتال تجدید نظر کنند.

مطالب مرتبط: کتیبه های تکراری: «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند

در مورد اینکه آیا ارز دیجیتال موضوعی است که رای دهندگان در ایالات متحده به آن اهمیت می دهند یا خیر، ویزبرگر استدلال می کند که آزادی سرمایه گذاری و مشارکت در فعالیت های اقتصادی، و پتانسیل ایالات متحده برای از دست دادن رقابت در یک صنعت با رشد سریع، مسائلی هستند که ارز دیجیتال را تبدیل به یک موضوع اصلی رای گیری

به قسمت آخر گوش کن دریابید با Weisberger از CoinRoutes در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn. همچنین می توانید کاتالوگ کامل پادکست های آموزنده کوین تلگراف را در صفحه پادکست های کوین تلگراف بررسی کنید.


نویسنده: Elisha Owusu Akyaw

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *