Invesco Galaxy برای Ether spot ETF ثبت نام کرد


شرکت‌های سرمایه‌گذاری Invesco و Galaxy Digital ادعا می‌کنند در ۲۹ سپتامبر یک برنامه ETF اتریوم را به کمیسیون SEC ایالات متحده ارسال کرده‌اند.

مدیران دارایی همچنان به دنبال محصولات دارایی دیجیتال هستند، زیرا گفته می‌شود که Invesco و Galaxy Digital در ۲۹ سپتامبر برای یک صندوق قابل معامله در بورس Ethereum (ETF) درخواست داده‌اند.

جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، پرونده را برای X (توئیتر سابق) فاش کرد، اگرچه در زمان نگارش این مقاله در پایگاه داده عمومی SEC آپلود نشده است.

سخنگوی Invesco از تأیید این برنامه خودداری کرد و گفت که نمی تواند در مورد محصولاتی که قبلاً ثبت شده اند اظهار نظر کند. کوین تلگراف با گلکسی تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

با تشکیل پرونده در 29 سپتامبر، Invesco و Galaxy به گروه رو به رشدی از مدیران سرمایه‌گذاری می‌پیوندند که به دنبال تأییدیه قانونی برای ETH ETF هستند. در 27 سپتامبر، SEC تصمیم گیری در مورد درخواست های قبلی توسط ARK 21Shares و VanEck را به تعویق انداخت و مهلت تشکیل پرونده را تا 25-26 دسامبر تمدید کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت: «کمیسیون مناسب می‌بیند که یک دوره طولانی‌تر برای اقدام در مورد تغییر قانون پیشنهادی تعیین کند تا زمان کافی برای بررسی تغییر قانون پیشنهادی و مسائل مطرح‌شده در آن داشته باشد».

در حالی که ممکن است ETF نقطه ای اتر برای مدتی در دسترس نباشد، ETF های اتر مبتنی بر معاملات آتی در هفته آینده در دسترس خواهند بود. در 28 سپتامبر، شرکت‌های سرمایه‌گذاری آماده‌سازی برای افزودن ابزارهای آتی ETH به پرتفوی خود را آغاز کردند. به عنوان مثال، VanEck اعلامیه ای در مورد ETF استراتژی اتریوم – با علامت EFUT – منتشر کرد که در روزهای آینده در بورس گزینه های هیئت مدیره شیکاگو فهرست می شود.

شرکت دیگری که یک ETF آتی ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرده است، Valkyrie است. مدیر دارایی شروع به ارائه دسترسی به معاملات آتی اتر از طریق ETF استراتژی بیت کوین موجود خود می کند، که اکنون به عنوان ETF بیت کوین Valkyrie و استراتژی اتر تغییر نام داده است. یکی از سخنگویان Valkyrie به کوین تلگراف گفت که ETF استراتژی بیت کوین این شرکت به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به معاملات آتی اتر و بیت کوین (BTC) «تحت یک بسته» دسترسی داشته باشند.

به طور مشابه، Bitwise یک دفترچه به روز شده برای ETFهای آتی بیت کوین و اتر با وزن برابر خود در 28 سپتامبر ارائه کرد که انتظار می رود هفته آینده نیز فعال شود. به گفته سیفارت، Proshares نیز درخواست داده است و Kelly ETFs با Hashdex برای ارائه ETFهای آتی اتر در روزهای آینده شریک شده است.

در زمان نگارش این مقاله، اتر به دلیل اشتیاق به راه اندازی ETF های آتی، با قیمت 1666 دلار در سبز معامله می شود.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید