رایانه اینترنتی جایگزین مهمی برای خدمات مشابه AWS خواهد بود – Dfinity exec


رئیس Dfintiy گفت که رایانه اینترنت یک موهبت برای صنعت بلاک چین است که در حال حاضر به اکوسیستم‌های متمرکزی مانند AWS وابسته است.

اکوسیستم وب 3.0 بر اساس اصول عدم تمرکز ساخته شده است، اما بیشتر جنبه های اکوسیستم ها بسیار متمرکز هستند. حتی تعداد کمی از اکوسیستم‌های بلاک چین، چه سرورهای انبار ابرداده یا توکن‌های تغییرناپذیر (NFT)، کاملاً به سرورهای متمرکز مانند آمازون متکی هستند.

بنابراین، این اکوسیستم‌ها با آسیب‌پذیری‌های مختلفی مواجه هستند که با تمرکز همراه است. با این حال، دومینیک ویلیامز، بنیانگذار Dfinity، معتقد است که رایانه اینترنتی می تواند این موضوع را کاملاً تغییر دهد.

ویلیامز در گفتگو با خبرنگار Cointelegraph، Zhiyuan Sun در خلال کنفرانس انجمن اتریوم (EthCC)، توضیح داد که با استفاده از قراردادهای هوشمند، رایانه‌های اینترنتی درهای پشتی انسان را از بین می‌برند و نسل بعدی رایانه اینترنتی (ICP) را واقعاً مستقل و غیرمتمرکز می‌سازند.

ICP مجموعه‌ای از پروتکل‌ها است که به مراکز داده مستقل در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا گرد هم آیند و جایگزینی غیرمتمرکز برای ارائه‌دهندگان ابر اینترنتی متمرکز موجود ارائه دهند.

ویلیامز خاطرنشان کرد که رایانه های اینترنتی کلید جایگزینی سرورهای متمرکز مانند خدمات وب آمازون (AWS) خواهند بود.

ما می خواهیم مردم این سیستم های متمرکز را با قراردادهای هوشمند جعبه ای در رایانه اینترنتی جایگزین کنند. این مانند تکامل فناوری دائو است، بنابراین همه چیز ایمن، امن، غیرمتمرکز و مستقل است. ما می خواهیم این چیز مرکزی را ببینیم که در آن رایانه اینترنتی جایگزین خدمات وب آمازون می شود.

ویلیامز به بحث در مورد احتمالاتی که ICP می تواند برای دنیای بلاک چین باز کند، ادامه داد. وی خاطرنشان کرد که کشورها و پروژه های کوچک مجبور به ایجاد کیف پول نیستند و می توانند رایانه اینترنتی را با شبکه بیت کوین ادغام کنند تا تراکنش ها را آغاز کنند. او توضیح داد که اینترنت «قراردادهای هوشمند رایانه‌ای می‌تواند آدرس‌های بیت‌کوین را تولید کند، بیت‌کوین‌ها را ارسال و دریافت کند، پیچیدگی بدهی‌های UTX را پنهان کند».

مرتبط با: نام های کاربری Web3 به دلیل پیشرفت های اخیر قابل قبول تر است

ویلیام ضمن بحث درباره ویژگی‌های رایانه‌های اینترنتی و تفاوت آنها با معماری سنتی، خاطرنشان کرد که قراردادهای هوشمند پتانسیل «نرم‌افزار خوردن» را دارند و پیشنهاد کرد که قراردادهای هوشمند رایانه‌ای این پتانسیل را دارند که جایگزین چیزهایی مانند وب سرورها، Kubernetes، پایگاه‌های داده شوند. و بسیاری دیگر از پشته های IT سنتی امروزی.

بنیاد DFINITY یک سازمان علمی و فناوری غیرانتفاعی و یکی از مشارکت‌کنندگان عمده در بلاک چین محاسبات اینترنتی است. این بنیاد اخیرا یک کمک مالی 5 میلیون دلاری برای هوش مصنوعی غیرمتمرکز (DeAI) برای حمایت از پروژه هایی که از هوش مصنوعی در ICP استفاده می کنند، اعلام کرد.

مجله: Web3 Gamer: آیا اپل بازی را اصلاح خواهد کرد؟ SEC از متاورس متنفر است، لوگان پل در Steam ترول کرد.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *