گروه مالی بین المللی حفره هایی را در بسته قانون یورو دیجیتال پیدا می کند


مؤسسه مالی بین‌المللی هفت حوزه را بررسی کرد که در آن‌ها قوانین یورو دیجیتال که با فناوری توسعه یافته است، وجود ندارد.

موسسه مالی بین المللی (IIF) ارزیابی از قانون پیشنهادی کمیسیون اروپا در مورد یورو دیجیتال را منتشر کرده است. او به صورت حساب نمره متوسط ​​داد.

IIF یک گروه جهانی حمایت از صنعت مالی است که مقر آن در واشنگتن دی سی است و اعضای آن از 60 کشور جهان است. او قبض یورو دیجیتال و ارزیابی تاثیر همراه آن را که در ژوئن معرفی شد، رتبه بندی کرد. این یادداشت در ادامه نظرات ارسال شده در ژوئن است.

IIF هفت حوزه را بررسی کرد. شش مورد از حوزه هایی را که در قانون پیشنهادی «تا حدی به آن پرداخته شده» در نظر گرفت. در حالی که برخی از تجزیه و تحلیل هزینه و فایده “پایه و سطح بالا” بود، سایر جنبه ها وابسته به مطالعات قبلی یا ناقص بودند.

سازوکار پیشنهادی در لایحه برای ثبات مالی و واسطه گری بانکی محدودیت محدودیت است. IIF گفت که این محدودیت ها هنوز تعیین نشده اند و مشخص نیست که چگونه اعمال خواهند شد.

مرتبط: IBM راهنمایی هایی را برای اجرای موفقیت آمیز یورو دیجیتال ارائه می دهد

ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت (PSP) توانایی محدودی برای پوشش هزینه‌های اجرای خدمات دیجیتال یورو، مانند اتصال به زیرساخت و ایجاد نرم‌افزار کیف پول خواهند داشت و هزینه‌ها نیز محدود می‌شود. مؤسسات اعتباری ملزم به ارائه خدمات پایه دیجیتال یورو به صورت رایگان خواهند بود. بنابراین، این تحقیق نشان داد که «چالش‌های مدل اقتصادی و مسئولیت» نیز تا حدی مورد توجه قرار گرفته است.

جدول زمانی توسعه یورو دیجیتال منبع: ecb.europa.eu

این مطالعه خاطرنشان کرد که کنترل‌های حریم خصوصی برای یورو دیجیتال هنوز تعریف نشده است و مشخص نیست که PSPها برای برآورده کردن الزامات باید چه کاری انجام دهند یا اینکه آیا این امکان برای آنها وجود دارد یا خیر. یورو دیجیتال اقدامات ضد پولشویی و امنیت سایبری نیز باید انجام شود.

IIF گفت که حاکمیت و تضاد منافع در قانون مورد توجه قرار نگرفته است. بانک مرکزی اروپا (ECB)، به عنوان ناظر بانک و «صادرکننده، مدیر و تعیین کننده کارمزد یورو دیجیتال»، ممکن است خود را در نقش های متضاد به عنوان تنظیم کننده و اپراتور بیابد. حسابرسی مستقل در این زمینه پیش بینی نشده است.

IIF همچنین موضع خود را در مورد قابلیت همکاری تکرار کرد. او گفت:

«تقریباً هیچ ارزشی در بازآفرینی سیستم‌های موازی وجود ندارد که بتواند سرمایه و نقدینگی را به هم پیوند دهد، که ممکن است با مشکلات مشابهی روبرو شود و گران باشد. […] یک CBDC باید در پلتفرم هایی که سایر ارزهای دیجیتال در آن فعالیت می کنند، فعالیت کند.

پیشنهاد قانونی برای یورو دیجیتال همراه با زیرساخت آن در حال توسعه است. انتظار می رود یورو دیجیتال تا ماه اکتبر تحت بررسی قرار گیرد. پس از آن، ECB ممکن است تصمیم بگیرد راه حل های فنی و تجاری را آزمایش کند. یورو دیجیتال زنده تنها پس از تصویب قانون قابل معرفی است.

مجله: راهنمای شهر کریپتو پراگ: بیت کوین در قلب اروپا
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید