NFT های تعاملی آینده ورزش هستند، وگاس Sphere هیجان انگیز است: NFT Collector


اندی موری، UFC، گلف زنان و NBA از NFT های منحصر به فرد به عنوان آینده ای تعاملی برای طرفداران ورزش استقبال می کنند و با NFT Creator tjo ملاقات می کنند.

گرگ اوکفورد، یکی از بنیانگذاران NFT Fest استرالیا، راهنمای شما به دنیای NFT برای کلکسیونرها و طرفداران است.

اندی موری x ویمبلدون x رفیک آنادول

نسخه باز ویژه همکاری NFT ستاره تنیس اندی موری، بین ویمبلدون و هنرمند مشهور دیجیتال، رفیک آنادول. به مناسبت دهمین سالگرد قهرمانی اندی موری ستاره تنیس ویمبلدون.

اندی موری
اندی موری سنسور می پوشد. (توییتر)

این نمایشگاه خود را به عنوان اولین کاوش در جهان از ازدواج هنرهای زیبا، ورزش های با عملکرد بالا و علم داده توصیف می کند. ویدئوی تیزر نشان می‌دهد که چگونه این اثر هنری نمایشی بصری از نکاتی است که در آخرین حرفه‌ی درخشان باقی‌مانده موری در تنیس روی چمن، از جمله حرکت بدن، بازی می‌کند.

با قیمت 147 دلار، 248 نسخه تا به امروز چاپ شده است و پنجره ضرابخانه در 16 جولای بسته می شود. خریداران می توانند با استفاده از رمزنگاری یا با استفاده از کارت اعتباری، پول را در منیفولد چاپ کنند. سپس به دارندگان توکن این فرصت داده می شود تا نسخه چاپی فیزیکی اثر هنری را خریداری کنند.

این نمایشگاه خود را به عنوان اولین کاوش در جهان از ازدواج هنرهای زیبا، ورزش های با عملکرد بالا و علم داده توصیف می کند. ویدئوی تیزر نشان می‌دهد که چگونه این اثر هنری نمایشی بصری از نکاتی است که در آخرین حرفه‌ی درخشان باقی‌مانده موری در تنیس روی چمن، از جمله حرکت بدن، بازی می‌کند.

با قیمت 147 دلار، 248 نسخه تا به امروز چاپ شده است و پنجره ضرابخانه در 16 جولای بسته می شود. خریداران می توانند با استفاده از رمزنگاری یا با استفاده از کارت اعتباری، پول را در منیفولد چاپ کنند. سپس به دارندگان توکن این فرصت داده می شود تا نسخه چاپی فیزیکی اثر هنری را خریداری کنند.

نمایشگاه
عکس نمایشگاه. (تعداد زیاد و متنوع)

من معتقدم آنچه در اینجا شاهد آن هستیم، اولین نشانه‌های گرایش به سمتی است که یادگاری‌های ورزشی و هواداران عمومی به سمت آن می‌روند. ماهیت مشارکتی هنر/کلکسیون‌های دیجیتال و توانایی آن در کنار هم قرار دادن ابزارهای مفید، ارزشی غیرقابل انکار برای مدیران ورزشی و ورزشکاران است.

آینده ابتدا با دیجیتال آغاز خواهد شد. مقیاس پذیری و دسترسی، محرک های بزرگی برای ورزش هایی هستند که بر مخاطبان جهانی تسلط دارند. همانطور که آدام سیلور، کمیسر NBA هفته گذشته گفت NBA Con:

ما نمی‌توانیم عرصه‌های خود را افزایش دهیم زیرا ساختمان‌های ما اساساً پر است، 99.9 طرفدار ما NBA را فقط از طریق رسانه‌های ما تجربه می‌کنند. اینکه چگونه می توانیم از طریق فناوری از محصولاتی مانند عکس برتر NBA فراتر برویم، راه هایی برای انجام این کار است.

آرتبال باز گلف زنان ایالات متحده آمریکا

هفته گذشته، گلف از مفهوم مشابهی برای مسابقات آزاد زنان ایالات متحده رونمایی کرد که به دنبال پروژه گرند اسلم تنیس اوپن استرالیا AO ArtBall بود. USGA، با استفاده از نام ArtBall، با برخی از معماران مشابه در پروژه ای کار کرد که بخشی از سطح زمین ورزشی را به NFT متصل می کند.

بیش از 3000 نفر یک NFT مرتبط با طرح 17th pitch را در کورس خانگی Pebble Beach به صورت رایگان چاپ کردند. در نسخه تنیس، یک نقطه مسابقه که در منطقه شما فرود می‌آید، شاهد ارتقای NFT شما بوده است، اما مسابقات آزاد زنان ایالات متحده چندین راه را برای ارائه ویژگی‌های قابل ارتقا، از جمله نقاط فرود، نزدیک‌ترین نقطه به سوراخ و طولانی‌ترین خروجی انتخاب کرده است. بیشتر در مورد نحوه کار مکانیک در اینجا.

مفهوم ArtBall یک مفهوم قدرتمند است که در آن شاهد ادغام فناوری ردیابی داده های ورزشی بسیار پیشرفته و روشی جدید برای تعامل با طرفداران از طریق محو کردن خطوط بین تجربیات فیزیکی و دیجیتالی هستیم.

احترام به هنرمند امی گودچایلد که پیشگام هنر پربار توپ گلف بود. آنها بسیار تمیز و سرزنده به نظر می رسند. این مثال دیگری است که در آن ورزش و هنر از طریق NFT ها ترکیب می شوند.

گلف زنان آمریکا
نمونه های رسمی ArtBall از مسابقات آزاد زنان ایالات متحده در سال 2023. (usga.artball.io)

UFC کلکسیونی ها را با یک بازی موبایل اول ادغام خواهد کرد

UFC یک همکاری چند ساله جدید را با Concept Labs اعلام کرده است تا به ساخت کلکسیون UFC Strike که قبلاً منتشر شده بر روی Flow ساخته شده است کمک کند.

سنگ بنای قرارداد جدید شامل UFC Strike: Fight Camp، یک بازی مدیریت تیم است که دستگاه های تلفن همراه سازگار با کلکسیون های دیجیتال UFC Strike را در اولویت قرار می دهد. مالکان همچنین در قرعه‌کشی‌های مسابقه‌ای شرکت خواهند کرد که در آن می‌توانید با دانا وایت، رئیس UFC ملاقات کنید تا یک مسابقه مبارزه رویایی، و سایر تجربیات انحصاری دیجیتال و طرفداران IRL را انجام دهید.

در بازارهای هنری NFT چه خبر است؟

برخی از فروش‌های بزرگ Fidenzas با 75 ETH و 71 ETH، Ringers #514 به قیمت 88 ETH و Bold Chromie Squiggle با 28.5 ETH فروخته شد.

همچنین بخوانید: فیدنزا: تایلر هابز نرم افزاری نوشت که آثار هنری میلیونی تولید می کند

اما هفته گذشته با بیش از 145 فروش برای پروژه onchain land art که در دسامبر 2021 راه اندازی شد، متعلق به Mathcastles’ Terraforms بود. در مقایسه، هفته قبل 50 فروش داشت. پایه جمع آوری از 1.2 ETH به 2.17 ETH در هفت روز گذشته افزایش یافته است.

سازنده NFT: tjo

ما با یک نابغه از هنرمندان ترکیبی آشنا می شویم، tjo از کبک کانادا

tjo کیست؟

در ابتدا توسط دوستان NFT ها معرفی شد والی ساجیمی در اواخر سال 2020، هنر واقعاً منحصربه‌فرد tjo به خروجی برای بیماری OCD تشخیص داده شده او تبدیل می‌شود و به دنبال روشن کردن سلامت روان است. او اولین سکه خود را در 23 فوریه 2021 ضرب کرد و گفت که در آن زمان اطلاعات کمی در مورد NFT داشته است، اما آن را جذاب می‌داند.

BleU - tjo
BLeU توسط tjo به قیمت 69.42 ETH، معادل 113100 دلار در تاریخ فروش فروخته شد. (به شدت کمیاب)

احساسات و تجربیات خودم با OCD خالص تأثیر زیادی روی هنر من دارد. من نمی‌خواهم مردم هنگام ارتباط با او احساس خاصی داشته باشند، اما در عوض امیدوارم عمیقاً به درون خود نگاه کنند و احساساتی را که همیشه وجود داشته است، نشان دهند.

همچنین امیدوارم افرادی که با اختلالات روانی سروکار دارند با به اشتراک گذاشتن این تجربیات تفاوت های خود را بهتر احساس کنند.

سبک tjos و تأثیرات

با سابقه ای در نقاشی های فیزیکی و عکاسی، tjo، مانند بسیاری از هنرمندان دیگری که آثار خود را بر روی بلاک چین چاپ می کنند، دوست ندارد که به عنوان یک نوع خاص از هنرمند در کبوترخانه قرار بگیرد.

من به خصوص از نحوه بحث درباره سبک در بازارهایی مانند NFT ها قدردانی نمی کنم. بدون توجه به بافت تاریخی، به عنوان ابزاری برای گمانه زنی مسلح است. اگر بخواهم هنرم را در یک دسته جمع کنم، تحت پوشش رسانه های مختلط قرار می گرفتم. آسان است؛ tjo می‌گوید: من رسانه‌ها و رویکردهای مختلف، دیجیتال و فیزیکی را با هم ترکیب می‌کنم.

اساطیر یونانی و انیمه دو تأثیر عمده بر آثار او هستند.

من به طور فزاینده ای مجذوب اساطیر یونان می شوم. چیزی در مورد این داستان ها من را آزار می دهد و کنجکاو می کند. من همچنین عاشق انیمیشن هایی مانند Cowboy Bebop، Ghost in the Shell و Neon Genesis Evangelion هستم.

احساس کردم مناسب است خودم و زبانی بصری پیدا کنم. هنرمندان بسیاری مانند فرانسیس بیکن (نقاش فیگوراتیو ایرلندی الاصل بریتانیا)، ژان میشل باسکیا (هنرمند آمریکایی بخشی از جنبش نئواکسپرسیونیسم)، تیم واکر (عکاس مد بریتانیا)، فرانک اوکنفلز (عکاس و هنرمند آمریکایی) تاثیر زیادی گذاشته اند. من از افراد مشهور) کازیمیر مالویچ (هنرمند آوانگارد روسی) و خیلی بیشتر.

پرسش و پاسخ آتش سریع

NFT مورد علاقه شما در کیف پول شما چیست که NFT خودتان نیست؟

من از تو متنفرم - tjo
توسط tjo من از آن متنفرم – به قیمت 40.69 ETH، معادل 78400 دلار در تاریخ فروش فروخته شد. (به شدت کمیاب)

من Mathcastle Terraform هستم. این فقط یک قطعه عالی از هنر رمزنگاری است.

آیا هنرمند(های) امیدوار کننده ای وجود دارد که فکر می کنید مردم باید به آن توجه کنند؟

هزاران هنرمند وجود دارند که مردم باید در مورد آنها تحقیق کنند، اما اگر بخواهم مردم را به یک نقطه شروع راهنمایی کنم، کولا کالکتیو و به فعلیت رساندن آنها گروهی از هنرمندان بزرگ هستند.

کلکسیونر مطرح شما کیست که با دانستن اینکه صاحب یکی از آثارش است، لبخند به لبتان می آورد؟

یک OG در حال جمع آوری یکی از اولین قطعات من، مسیر. فکر می‌کنم این موضوع توجه زیادی را به خود جلب کرد و از اینکه او هنوز صاحب قطعه‌ای است که خریده است، سپاسگزارم.

آیا قطعه ای از کار خودتان هست که دوست داشته باشید؟

دورتر، من آن را mon sanctuaire و آخرین قطعه تعاملی خود، “Prozac Youth” می نامم.

Vegas Sphere تخیل علاقه مندان به هنر دیجیتال را جذب می کند

لاس وگاس در هفته گذشته با انتخاب شماره 1 درافت، 75 ویکتور ویمبانیاما در لیگ تابستانی NBA و استادیوم T-Mobile که میزبان مسابقات UFC290 در هفته مبارزه بین المللی بود، تخیل دنیای ورزش را به خود جلب کرد. اما برای علاقه مندان به هنر دیجیتال، تنها بازی در شهر، فیلمی از وگاس MSG Sphere بود.

ساخت و ساز 2.3 میلیارد دلاری میزبان یک استادیوم جدید 17500 نفری است که به عنوان بهترین بیلبورد تعاملی که تا به حال دیده اید دو برابر می شود.

از آنجایی که هنر دیجیتال در محیطی خلاقانه که به سرعت در حال افزایش است و با منابعی که از طریق NFT ها پدیدار می شوند به پیش بردن مرزها ادامه می دهد، یک سوال بی پاسخ بزرگ در مورد اینکه چگونه می توان هنر دیجیتال را برای انجام واقعی کار به نمایش گذاشت، وجود دارد.

دیده ایم که صفحه نمایش های پریمیوم مانند دانواس و گالری های دیجیتال در سراسر جهان JRN تازه افتتاح شده در وگاس و گالری اوشی این در ملبورن، استرالیا است، اما به نظر می رسد که ما هنوز در حال خاراندن سطح هستیم. خوب، مساحت سطح بیشتر از 580000 فوت مربع کره است.

قطعاً زمان زیادی است که شاهد لحظاتی از هنر دیجیتال نمادین مانند کریپتوپانک ها، فیدنزاها، رینگرها، کرومی اسکیگلز، XCOPY در کره یا شاید جیک فریدز بال باشیم. شما فقط می توانید تصور کنید که وقتی بعد از چند نوشیدنی سوار اوبر می شوید، یک توپ غول پیکر در حال غلتیدن از تپه در نوار وگاس چه شکلی است.

آنچه هنرمندان هنگام خلق آثار به آن گوش می دهند: نسخه tjo.

من اخیراً به Violett Pi و Yves Tumor زیادی گوش می دهم.
نویسنده: Greg Oakford

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *