اندونزی بلاک چین را برای خدمات عمومی آزمایش می کند


توهو نوگراها، که با دولت اندونزی کار می کند، گفت که این کشور به زودی با استفاده از فناوری بلاک چین در موارد استفاده از خدمات عمومی آزمایش خواهد کرد.

به گفته مدیران بلاک چین و متاورس اندونزی، پس از راه اندازی صرافی رمزنگاری تحت حمایت دولت، اندونزی کشور آسیای جنوب شرقی در حال تبدیل شدن به هاب ارزهای دیجیتال پررونقی است که هدف آن تبدیل شدن به یکی از رهبران فناوری Web3 است.

در اجلاس اخیر اقتصاد بلاک چین در دبی، کوین تلگراف با گریس سابندر، یکی از بنیانگذاران مرکز بلاک چین و متاورس اندونزی (IBMC) و توهو نوگراها، مدیر شبکه اقتصاد دیجیتال کاربردی و مقررات اندونزیایی (IADERN) صحبت کرد. مدیران در مورد وضعیت دارایی های دیجیتال، بلاک چین و پذیرش ابرداده در اندونزی صحبت کردند.

به گفته صبندر، بخش بزرگی از جمعیت 270 میلیونی کشور را نسل جوان تشکیل می دهند، گروهی جمعیتی که در حال «تطبیق با فناوری جدید» هستند. این مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که این کشور یکی از بزرگترین پایگاه های کاربری در جهان را در مورد برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی Web2 مانند فیس بوک و اینستاگرام دارد.

گریس سابندر سخنرانی اصلی را در اجلاس اقتصاد بلاک چین که در Le Meridien دبی برگزار شد، ارائه می کند. منبع: کوین تلگراف

بنابراین، صبندر به کوین تلگراف گفت که کشور آماده تبدیل شدن به یکی از پیشتازان در پذیرش وب 3 است. او گفت: «ما می‌خواهیم نه تنها کاربر فناوری، بلکه رهبر باشیم، زیرا اکنون به دلیل تمرکززدایی، همه می‌توانند کاری انجام دهند، هرکسی می‌تواند چیزی خلق کند.

صبندر همچنین تاکید کرد که در IBMC با بخش های مختلف از جمله دولت، جوامع بخش خصوصی، رسانه ها و دانشگاه ها برای آموزش کشور در وب 3 همکاری می کنند. او توضیح داد:

«در واقع، این وظیفه ماست. آموزش واقعاً به مردم در مورد مزایای استفاده از بلاک چین، شفافیت، اینکه قراردادهای هوشمند چگونه می توانند به کسب و کارشان کمک کنند، تمرکززدایی چیست و مواردی از این دست.»

در همین حال، Nugraha، که به عنوان مشاور دولت اندونزی در تحقیقات فناوری‌های بلاک چین و ابرداده کار می‌کند، گفت که رویکرد دولت به فناوری Web3 بسیار مشارکتی است.

Tuhu Nugraha با Ezra Reguerra از Cointelegraph (راست) در طول یک میزگرد در اجلاس Wow Summit در رویال آتلانتیس در دبی. منبع: جوری بلست

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، این مدیر اجرایی گفت که دولت اندونزی با انجمن های مختلف متمرکز بر بلاک چین برای یادگیری و انجام آزمایش های فناوری بلاک چین برای درک تأثیر آن بر بخش های مختلف کار می کند. او توضیح داد: «آنها می‌خواهند این مقررات به جای اینکه مانند اکثر قوانین، نوآوری را تشویق کند، آن را تشویق کند.

مرتبط با: NFT ها در دانشگاه: مبارزه با اعتبارنامه های جعلی و هزینه های ناعادلانه

Nugraha همچنین فاش کرد که دولت اندونزی قصد دارد با استفاده از فناوری بلاک چین در موارد استفاده از خدمات عمومی آزمایش کند. به گفته مقامات اجرایی، دولت استفاده از گواهی‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را برای مالکیت زمین و گواهی‌های صلاحیت برای بخش آموزش آزمایش خواهد کرد.

مدیر اجرایی معتقد است که به لطف ویژگی‌های ذاتی بلاک چین، استفاده از این فناوری در گواهی‌ها می‌تواند به طور بالقوه با تقلب در گواهی‌ها مبارزه کند و به دولت کمک کند تا صحت انواع مختلف گواهی‌های دیجیتال را با استفاده از داده‌های روی زنجیره تأیید کند.

مجله: ماهواره بلاک چین در فضا، McNuggets Metaverse: Asia Express هنگ کنگ است


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید