نحوه عملکرد بازی بلاک چین در ETH در Q3، Unioverse & Immutable، Upland Token: Web 3 Gamer


تیم‌های ثابت توسعه‌دهندگان سابق GTA و CoD، بازی Web3 Brawlers و بازی‌های بلاکچینی که در فروشگاه عظیم Epic Games منتشر می‌شوند، در سه ماهه سوم چگونه عمل می‌کنند؟

استودیوی جدید با کهنه سربازان GTA و CoD Immutable همکاری می کند

اکوسیستم بازی Web3 Immutable به بازی های تصادفی کمک می کند تا به دنیای بازی های بلاک چین بپیوندند. این استودیو توسط توسعه دهندگان باتجربه و داستان سرای فرنچایزهای معروفی مانند Grand Theft Auto، Call of Duty، Fortnite، Batman، Star Trek، The Walking Dead، Star Wars و South Park تاسیس شد. این همکاری حول محور یونیورس، یک مجموعه علمی تخیلی Web3 است که چندین رسانه را در بر می گیرد.

Random Games قصد دارد پلتفرمی ایجاد کند که دارایی های باکیفیت را برای ساخت بازی های بدون حق امتیاز ارائه می دهد. جامعه یونیورس تشویق خواهد شد تا داستان ها، بازی ها و محتوای خود را با استفاده از دارایی های رسمی تولید کند.

Universe امیدوار است با توجه به ماهیت بدون حق امتیاز آن، جریان مداوم محتوای حرفه ای و تولید شده توسط کاربر را تشویق کند. کاربران می توانند با فروش اقلامی مانند کمیک، تی شرت و جعبه نهار از ساخته های خود درآمد کسب کنند و تمام سود را حفظ کنند.

کائنات
قهرمانان از اولین نسخه در Universe. (unioverse.com)

اندرو سوروکوفسکی، معاون توسعه تجارت جهانی در Immutables، گفت که Immutable پلتفرم، ابزارها و خدمات بلاک چین از جمله zkEVM برای مقیاس‌بندی و پاسپورت Immutable برای هویت‌های دیجیتال را ارائه می‌کند.

این به تیم اجازه می‌دهد تا روی ارائه یک بازی عالی تمرکز کند و کار سنگین را به ما بسپارد، بدون اینکه در این فرآیند متخصص بلاک چین شویم.

یونیورس دارای NFT های Hero است که آیتم های دیجیتال سه بعدی با کیفیتی هستند که می توانید در دنیای دیجیتال صاحب آنها شوید. Hero NFTs در ژانویه 2023 با Reyu شروع به کار کرد و 20000 NFT فروخت. به دنبال آن کریشاه در ماه ژوئن راه اندازی شد. با بیش از یک میلیون NFT ساخته شده و بیش از 110000 حساب تایید شده با کیف پول های مرتبط، آنها همچنین اولین قسمت از سری کتاب های کمیک شش قسمتی را راه اندازی کردند و اولین محیط بازی آلفا خود را با نام Proving Grounds در ماه می معرفی کردند.

Random Games قبلاً 7.6 میلیون دلار در یک دور سرمایه گذاری اولیه که توسط Resolute Ventures و Asymmetric هدایت می شد جمع آوری کرده بود.

خالق Brawlers by Magic: The Gathering در فروشگاه Epic Games منتشر خواهد شد

Brawlers، یک بازی کارتی بلاک چین بازیکن در مقابل بازیکن، در فروشگاه بزرگ و جریان اصلی Epic Games راه اندازی خواهد شد.

این اولین بازی از استودیو Tyranno، تیم سازنده بازی‌های داخلی بلاک چین WAX است که توسط مایکل روبینلی، کهنه‌کار صنعت بازی، که 25 سال تجربه در شرکت‌هایی مانند دیزنی، الکترونیک آرتز و THQ دارد، رهبری می‌شود.

با تمرکز بر موضوع کشتی حرفه ای، حالت Brawlers بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) توسط ریچارد گارفیلد، معروف برای ایجاد بازی کارت محبوب Magic: The Gathering طراحی شد.

انتشار یک بازی بلاک چین در EGS برای هر توسعه دهنده ای کار بزرگی است، زیرا این پلتفرم بیش از 230 میلیون کاربر دارد که 70 میلیون کاربر فعال ماهانه هستند. اما انتشار یک بازی بلاک چین روی این پلتفرم یک معامله بزرگتر است زیرا شرکت های Web3 اغلب نمی توانند با چنین نام معتبری به چنین مخاطبان زیادی دست یابند. روبینلی، مدیر ارشد بازی WAX، EGS را گام بعدی در سفر ما به سوی پذیرش انبوه Web3 می‌نامد.

این راه‌اندازی تغییر پارادایم در کل دنیای بازی را تسریع می‌بخشد و انصاف، فراگیر بودن و رویکرد بازیکن محور مبتنی بر بلاک چین را به مخاطبان اصلی نزدیک‌تر می‌کند.

در بازی، بازیکنان در مسابقات کشتی به رقابت می پردازند و توکن های BRWL به دست می آورند که می توان از آنها برای تولید یا خرید محتوا استفاده کرد. علاوه بر Brawlers، از آنجایی که آنها NFT هستند، هر آیتم درون بازی را می‌توان ساخت، استفاده، فروخت، معامله کرد یا بین بازیکنان هدیه داد.

گارفیلد بر شباهت بازی به بازی‌های ورق فیزیکی سنتی تأکید کرد. در اینجا بازیکنان می‌توانند مجموعه‌هایی از کارت‌ها را خریداری کنند و کنترل کامل بر دارایی‌های خود داشته باشند که امکان تجارت و معامله آسان را فراهم می‌کند.

این بازی از طریق پل های NFT، قابلیت های چند پلتفرمی را برای Polygon، Ethereum و BNB Chain بایننس فراهم می کند.

تاکنون بیش از 2 میلیارد دلار در بازی های بلاک چین در سال 2023 سرمایه گذاری شده است

بر اساس آخرین گزارش مشترک DappRadar و BGA Games، سرمایه گذاری در بازی های بلاک چین در سه ماهه سوم سال 2023 600 میلیون دلار افزایش یافت و به مجموع 2.3 میلیارد دلار در میان بازار نزولی رسید.

سرمایه گذاری در پروژه های بازی Web3
سرمایه گذاری در پروژه های بازی Web3 بین سه ماهه سوم 2022 – سه ماهه سوم 2023. (DappRadar)

با این حال، رقم سال 2023 تنها 30 درصد از کل سرمایه گذاری های سال های گذشته را تشکیل می دهد. اما با توجه به وضعیت بازار گسترده‌تر، این رقم قابل احترامی است که ثابت می‌کند بسیاری از مردم هنوز مایلند روی اینکه آیا بازی بلاک چین چیز بزرگ بعدی خواهد بود، پول زیادی شرط‌بندی کنند.

همچنین بخوانید
امکانات

Play2Earn: چگونه بلاک چین می تواند یک تغییر پارادایم در ایجاد اقتصادهای بازی ایجاد کند؟

امکانات

آیا متاورس واقعاً به Snow Crash تبدیل می شود؟

این گزارش نشان می دهد که چگونه غول های بازی Web2 در حال برداشتن گام های بلندپروازانه در فضای Web3 هستند. قابل توجه ترین آنها معرفی موفق Sugartown توسط خالق FarmVille بود. این مورد پذیرش فوری و ستایش بالایی از جامعه Web3 دریافت کرد. این یک توسعه خوشایند است، زیرا استودیوهای بهتر معمولاً به معنای بازی های بهتر هستند.

کیف پول‌های فعال منحصربه‌فرد روزانه (UAW) نسبت به سه ماهه گذشته 12 درصد افزایش یافته و به میانگین 786766 UAW در روز رسیده است. Alien Worlds، یک متاورس ایجاد شده توسط جامعه، عنوان خود را به عنوان پربازیگرترین بازی بلاک چین در سه ماهه سوم 2023 حفظ کرد و بیش از 60 درصد از فعالیت بلاک چین WAX را به خود اختصاص داد.

5 بازی برتر Web3 بر اساس حجم تراکنش
بازی های Web3 با بیشترین حجم تراکنش در سه ماهه سوم 2023. (DappRadar)

بازی‌های پرچم‌دار بازی‌های Web3، Axie Infinity و Gods Unchained، به ترتیب با حجم 90 و 55 میلیون دلار، از نظر حجم تراکنش، جایگاه جدیدی را باز کردند.

در سه ماهه سوم، دنیای مجازی شاهد کاهش 58 میلیون دلاری نسبت به سه ماهه گذشته بود که ارقام حجم معاملات 13 میلیون دلاری با 28000 فروش زمین را نشان می‌داد. علیرغم کاهش حجم تجارت دنیای مجازی، سرمایه گذاری های قابل توجهی مانند سرمایه گذاری ۲۰ میلیون دلاری شرکت Animoca Brands برای Mocaverse، آتش متاورس را زنده نگه می دارد.

Uplands Spark بر روی اتریوم می درخشد

پلتفرم Metaverse Upland اجازه می دهد تا توکن ابزار درون بازی Spark در اتریوم معامله شود. این تصمیم توسط 87.25 درصد از رای دهندگان در رای اخیر مدیریت جامعه تایید شد.

این پیشنهاد که به عنوان Sparklet White Paper شناخته می شود، در اواخر سپتامبر به جامعه Upland ارائه شد. این طرح شامل پل زدن توکن درون برنامه ای بازی، Spark، به بلاک چین اتریوم است، جایی که به عنوان توکن Sparklet منعکس شده و ساخته می شود. هر اسپارکلت معادل یک هزارم اسپارکلت است.

دیرک لوت، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Upland، می گوید که این حرکت یک پیروزی برای تمرکززدایی است:

اسپارکلت با متعهد ماندن به ماموریت خود در ایجاد بزرگترین اقتصاد باز دیجیتال، مکانیسم هایی دارد که می تواند از اقتصاد Uplands در برابر عوامل خارجی ناخواسته محافظت کند و در عین حال قابلیت تجارت را برای کاربران خود فراهم کند و به ما این امکان را می دهد تا گام بعدی را مسئولانه به سمت تمرکززدایی مترقی برداریم.

تعداد محدودی از 1,000,000,000 توکن اسپارکلت در اتریوم منتشر خواهد شد، اگرچه Upland هنوز جدول زمانی دقیقی را به اشتراک گذاشته است. عرضه Sparklet با برش 1,000,000 Spark در بلاک چین EOS منعکس خواهد شد و ساختار مالکیت متعادلی را در بین پلتفرم ها تضمین می کند.

استخدام داغ: انجمن نگهبانان

Guild of Guardians یک تیم RPG متحرک است که توسط Mineloader توسعه یافته و توسط Immutable منتشر شده است. این هفته یک رویداد نمایشی برای دوستان و خانواده برای اهداف آزمایشی برگزار شد و من یکی از افراد خوش شانسی بودم که بازی را امتحان کردم.

به محض باز شدن بازی، موسیقی پس زمینه مانند هری پاتر با آهنگسازی زیبا از شما به دنیای Guardians استقبال می کند. دمو شامل نبردهای اساسی سیاه چال، چرخه های ساخت، ماموریت ها و گزینه های تراز است. گرافیک خوب به نظر می رسد و موزیک و جلوه های صوتی کاملاً مشخص هستند.

بازیکنان تیمی از قهرمانان تشکیل می دهند و برای مبارزه وارد سیاه چال ها می شوند. هنگام ایجاد یک تیم، باید هم افزایی جناحی، پایه و طبقاتی و ترکیب تیم را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، یک تیم All-Horde یک تقویت حمله خام دریافت می کند، در حالی که تیم های تمام آتش شانس بیشتری برای وارد کردن آسیب در طول زمان دارند. قهرمانان همچنین به نقش‌های RPG سنتی مانند تانک، شفادهنده، پشتیبانی و DPS تقسیم می‌شوند که مخفف آسیب در ثانیه است که برای توصیف شخصیت‌های متمرکز بر آسیب استفاده می‌شود.

چالش واقعی که Guild of Guardians باید بر آن غلبه کند این است که بازی های PvP مبتنی بر تیم تا حدودی بالغ شده اند. هیچ یک از قهرمانان احساس اصلی یا جدید بودن ندارند، و رابط کاربری شبیه هر بازی موبایل فانتزی است.

آثار هنری از Guild of Guardians
هنر تبلیغاتی سپاه پاسداران. (انجمن نگهبانان)

البته قضاوت در مورد چنین جنبه هایی بر اساس دموی دوستان و خانواده منصفانه نیست، بنابراین بهتر است نسخه کامل را بررسی کنید تا ببینید آیا پیشرفت ها و پیشرفت هایی وجود دارد تا نظرات خود را شکل دهید، به هر حال بازی رایگان خواهد بود. چه کسی می داند، شاید شما آن را دوست داشته باشید و اعتیاد 600 ساعته بعدی خود را پیدا کنید!

اطلاعات بیشتر از زمین بازی Web3:

Zyngas Web3 IP Sugartown یک مجموعه NFT به نام Oras را معرفی می کند.

NFL Rivals همکاری 6 ماهه خود را با Amazon Prime Gaming اعلام کرد.

بازی Gods Unchained Season 2: Tides of Fate در تاریخ 25 اکتبر اکران می شود.

بازی وب اجتماعی Habbo در اصطلاح خود، Habbo NFTs را به «Habbo Collectibles» کاهش می‌دهد.

شرکت زیرمجموعه Animoca Brands Darewise 3.5 میلیون دلار از پیش فروش توکن برای بازی علمی تخیلی Web3 Life Beyond خود به دست آورد.

Legacy، بازی استراتژی شبیه سازی کسب و کار، در 26 اکتبر عرضه می شود.
نویسنده: Erhan Kahraman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید