Immunefi از طریق سیستم “Vaults” پاداش‌های باگ روی زنجیره را راه‌اندازی می‌کند


پلتفرم امنیتی Web3 اکنون به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا وجوه پاداش را به قرارداد هوشمند Secure واریز کنند و ثابت کند که وجوه موجود است.

پلتفرم امنیتی بلاک‌چین Immunefi یک سیستم زنجیره‌ای را برای پاداش‌های باگ راه‌اندازی کرده است، که در ۲۶ سپتامبر اعلام کرد. این سیستم جدید که “Vaults” نام دارد به توسعه دهندگان Web3 اجازه می دهد وجوه را به یک آدرس زنجیره ای واریز کرده و از آنها برای پرداخت پاداش های باگ به هکرهای کلاه سفید استفاده کنند.

Immunefi معتقد است که سیستم جدید به نمایش پروژه های “کلاه سفید” کمک می کند. […] که آنها بودجه کافی را برای پرداخت جوایز تخصیص داده اند” و این منجر به ارائه “گزارش های باگ با مشخصات بالا” می شود.

لیست امتیازات اشکال Immunefi. منبع: ایمونفی

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار معمولاً به هکرهایی که آسیب‌پذیری‌ها یا سایر باگ‌ها را در نرم‌افزار خود کشف می‌کنند، پاداش‌هایی به نام «موفقیت‌های اشکال» ارائه می‌کنند. این گاهی اوقات اجازه می دهد تا قبل از اینکه بازیگران بد بتوانند از آنها سوء استفاده کنند، آسیب پذیری ها را پیدا کنند. هکرهایی که گزارش اشکال را در ازای پاداش به جای سوء استفاده از یک سوء استفاده ارسال می کنند، هکرهای “کلاه سفید” نامیده می شوند، در حالی که هکرهای “کلاه سیاه” از اطلاعات خود برای اهداف مخرب استفاده می کنند.

مرتبط با: توسعه دهنده Web3 ادعا می کند که پروژه ها ترجیح می دهند هک شوند تا اینکه پاداش بگیرند

بر اساس این اعلامیه، سیستم جدید Immunefi به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا وجوه پاداش باگ را در قرارداد هوشمند چند امضایی Safe (که قبلا “Gnosis Safe” نامیده می‌شد) واریز کنند. این به کلاه های سفید با اثبات زنجیره ای مبنی بر در دسترس بودن وجوه ارائه می دهد. هنگامی که یک اشکال ارسال شد و پروژه واقعی بودن آن را تأیید کرد، پروژه می تواند پول را به کیف پول گزارشگر اشکال منتقل کند.

در زمان راه‌اندازی Vault، ارائه‌دهنده زیرساخت اتریوم SSV یک میلیون دلار برای کمک به پرداخت پاداش‌های باگ برای نرم‌افزارش واریز کرد. Ref Finance، یک صرافی غیرمتمرکز در شبکه Near نیز از سیستم جدید استفاده می کند. اریدیان، شرکت‌کننده SSV DAO ادعا کرد که پاداش‌های باگ روی زنجیره به ارائه امنیت بهتر برای خدمات اعتبارسنجی DAO کمک می‌کند و گفت:

“سیستم Vaults به ما کمک می کند تا اطمینان بیشتری را برای هر محققی که به برنامه جایزه ما علاقه مند است ارائه دهیم، در نتیجه پروتکل را ایمن تر می کند. این یک برد-برد خوب است. ایجاد اعتماد بیشتر در جامعه با تامین بودجه خصوصی و ساده سازی فرآیند پرداخت، باعث می شود در نهایت تلاش های امنیتی ما را تقویت می کند.”

در دسامبر 2022، Immunefi گزارش داد که این پلتفرم از زمان آغاز به کار، پرداخت 66 میلیون دلار پاداش باگ را تسهیل کرده است. LayerZero 15 میلیون دلار جایزه باگ را از طریق Immunefi در 17 می ارسال کرد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید