صندوق بین المللی پول تغییرات آب و هوایی، DAOs و CBDC را تهدیدی برای جزایر مارشال می بیند و اصلاحات را ترویج می کند


صندوق بین‌المللی پول فکر می‌کند این ایده خوبی نیست که کشوری با «محدودیت ظرفیت» و بدون بانک مرکزی وارد اقتصاد کریپتو شود.

جمهوری جزایر مارشال (RMI) مذاکرات سالانه خود را با صندوق بین المللی پول (IMF) به پایان رساند. پس از بهبودی از تأثیر کووید-19 و انقباض در صنعت ماهیگیری، صندوق بین المللی پول به این نتیجه رسید که انتظار می رود این کشور در سال جاری شاهد رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) باشد. با این حال، تغییرات آب و هوایی و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) همچنان یک تهدید هستند.

RMI در بیش از 1000 جزیره در منطقه مرکزی اقیانوس آرام گسترده شده است. ارتفاع متوسط ​​آن از سطح دریا 2 متر و جمعیت آن حدود 56000 نفر است. فروش یک کشتی ماهیگیری با تولید ناخالص داخلی 2022 261 میلیون دلار منجر به کاهش 4.5 درصدی تولید ناخالص داخلی در آن سال شد.

صندوق بین‌المللی پول گفت اصلاحات مالی در RMI قبل از توافقنامه مشارکت آزاد جدید با ایالات متحده که قرار است در سال 2024 اجرایی شود، مورد نیاز است و استارت‌آپ‌های فین‌تک “خطری برای یکپارچگی مالی RMI هستند”.

RMI قانونی را تصویب کرد که DAO ها را به عنوان اشخاص حقوقی به رسمیت می شناخت و سپس به آنها اجازه داد تا در سال 2022 در آنجا به عنوان شرکت های محدود ادغام شوند – اقداماتی که صندوق بین المللی پول را به شدت ناآرام کرده است. او گفت:

«تصویب قانون DAO و حرکت برای شروع ثبت DAO […] به ویژه با توجه به مشکلات و محدودیت های ظرفیت در درک مقامات برای تنظیم و نظارت کافی بر این ابتکارات، نگران کننده است.»

صندوق بین المللی پول توصیه کرد که RMI ثبت نام DAO را متوقف کند. صندوق بین المللی پول توصیه کرد که این کشور ابتدا باید یک مرجع پولی ایجاد کند. هنوز مشخص نیست که آیا DAO در RMI ثبت شده است یا خیر.

مطالب مرتبط: DAO های حقوقی: چرا جزایر مارشال به آینده ای غیرمتمرکز متکی است؟

این کشور همچنین به دلیل نگرانی در مورد فین تک و “بخش فراساحلی” مرتبط با مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم در خطر از دست دادن آخرین حساب دلاری خود است. از دست دادن حساب های گزارشگران که به عنوان تمسخر شناخته می شود، یک کشور را از اقتصاد بین المللی منزوی می کند و از منظر عدالت اجتماعی بحث برانگیز تلقی می شود.

صندوق بین المللی پول همچنین به RMI توصیه کرد که ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، SOV را لغو کند. اگرچه صندوق بین‌المللی پول عموماً روند مثبتی نسبت به CBDC نشان داد، اما اعلام کرد که کشور برای آن آماده نیست و در مشاوره سال 2021 نیز RMI را تحت فشار قرار داد تا از پروژه CBDC عقب‌نشینی کند. SOV هنوز شروع نشده است.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: منقرض شده یا موجود: آیا بلاک چین می تواند میراث جمعیت های در خطر انقراض را حفظ کند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *