نام جدید Huobi، HTX، باعث تعجب جامعه شد


نام جدید Huobi، HTX، نشان دهنده صرافی، پروژه بلاک چین Tron و دهمین سالگرد تاسیس این شرکت است.

صرافی ارزهای دیجیتال Huobi دهمین سالگرد خود را با یک حرکت بازاریابی بحث برانگیز جشن می گیرد. این شرکت در حال تغییر نام از “Huobi” به “HTX” است، که تکرار نام صرافی ورشکسته FTX است.

Huobi رسماً تغییر نام تجاری خود را در 13 سپتامبر اعلام کرد و نام شرکت را به برند جهانی جدید HTX تغییر داد. نام گذاری جدید شامل حروف اول Huobi، پروژه بلاک چین ترون جاستین سان، و “X” نماد تغییر است.

تعبیر دیگری از نام HTX نیز می تواند شامل “HT” باشد، به معنای نشانه بومی Huobi، Huobi (HT). X را می توان به عنوان یک عدد رومی برای 10 تفسیر کرد که به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس شرکت است. شعار جدید این شرکت: «HTX، فقط آن را معامله کن».

قبل از اعلام رسمی این خبر، Huobi نام حساب های رسانه های اجتماعی خود را تغییر داد تا نام جدید خود را منعکس کند. اکانت X Huobi (توئیتر سابق) اکنون HTX_Global نام دارد، در حالی که گروه رسمی تلگرام HTX Global Official نام دارد. دامنه Huobi هنوز هم نام اصلی Huobi را در زمان نگارش این مقاله منعکس می کند.

نام جدید Huobi به سرعت در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت. بسیاری این سوال را مطرح کردند که آیا نام جدید ارتباطی با FTX دارد، صرافی که اکنون منحل شده است و مؤسس آن سم بنکمن-فرید در مجموع با ۱۳ اتهام مربوط به کلاهبرداری مواجه است.

«چه اتفاقی افتاد که Huobi HTX شد؟ من حدس می‌زنم که این به من حال و هوای FTX می‌دهد،» یکی از ناظران ارزهای دیجیتال به X نوشت.

یکی دیگر از کاربران X با بیان اینکه چرا یک برند پس از فروپاشی FTX در سال 2022 چنین نامی را انتخاب می کند، استدلال کرد: “آیا قرار است این یک شوخی باشد؟ FTX به HTX؟ این اولین چیزی است که همه فکر می کنند.”

بازخورد جامعه در مورد نام جدید Huobi، HTX. منبع: X

اما Huobi اولین شرکتی نیست که بخشی از نام خود را از FTX مشکل دار گرفته است. در ژانویه سال 2023، بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری پرچین ارزهای دیجیتال از بین رفته Three Arrows Capital (3AC) برنامه ای برای جمع آوری 25 میلیون دلار برای یک صرافی رمزنگاری به نام GTX اعلام کردند. بر اساس گفته‌های موجود، «چون G بعد از F می‌آید»، خطی است که به صرافی ورشکسته FTX هدایت می‌شود.

مرتبط با: ایلان ماسک توییتر را به X تغییر نام خواهد داد، اما کریپتو توییتر ایده های دیگری دارد

برخی از ناظران ارزهای دیجیتال همچنین استدلال کردند که Huobi “پس از تجربه مشکلات قانونی” نام خود را به HTX تغییر داده است. به نظر می رسد مشخص نیست که چه مسائل حقوقی دلالت دارند، زیرا صرافی اخیرا هرگونه مشکلی را رد کرده است. Huobi به طور خاص گزارش هایی مبنی بر اینکه شرکت در آستانه ورشکستگی قرار دارد و همچنین برخی از مدیران ارشد آن توسط پلیس چین در اوایل ماه اوت دستگیر شدند را رد کرد.

پیش از این، Huobi Global نیز به دنبال تحریم اعمال شده توسط رگولاتور اوراق بهادار این کشور در ماه می 2023، دستور تعطیلی فعالیت خود در مالزی را صادر کرده بود.

Huobi بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مجله: سؤالات بزرگ: مرگ کریپتوها چه خبر است؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *