HTX 8 میلیون دلار از وجوه سرقت شده را بازیابی کرد و 250 ETH به هکر اهدا کرد


HTX در اواخر سپتامبر 5000 ETH را برداشت و به سرعت اقدام کرد تا پول را از هکر پس بگیرد.

صرافی کریپتو HTX Huobi Global بازگشت وجوه دزدیده شده توسط یک هکر در اواخر سپتامبر را تأیید کرد و پس از حل مشکل، پاداشی معادل 250 اتر (ETH) صادر کرد.

5000 ETH در یکی از کیف پول های داغ HTX در 25 سپتامبر تخلیه شد. این مبلغ در آن زمان حدود 8 میلیون دلار ارزش داشت. مدت کوتاهی پس از وقوع حمله، شرکت با هکر تماس گرفت و ادعا کرد که هویت او را می‌داند.

HTX در نهایت پیشنهاد داد 5 درصد پاداش به ارزش 400000 دلار بپردازد و در صورت بازگرداندن 95 درصد از وجوه قبل از مهلت 2 اکتبر، هیچ اقدام قانونی انجام ندهد.

جاستین سان، سرمایه گذار Huobi Global و مشاور HTX در پستی در 7 اکتبر خاطرنشان کرد: «هکر انتخاب درستی انجام داد. مایلیم از همه در این صنعت برای کمکشان قدردانی کنیم!»

«تقویت امنیت بلاک چین و محافظت از دارایی‌های کاربران هرگز کار ساده‌ای نیست و ما بی‌وقفه کار می‌کنیم! این هدف ما این است که همیشه در تلاش برای تامین امنیت کامل برای دارایی های کاربر باشیم! ما از حمایت مداوم کاربران و جامعه خود سپاسگزاریم!» اضافه.

هکرها در سه ماهه سوم سال 2023 رها شده اند. بر اساس گزارش اخیر پلتفرم امنیتی بلاک چین Immunefi، در سه ماهه سوم سال 2023، 76 حمله به پروژه ها/شرکت های رمزنگاری و Web3 صورت گرفت، در مقایسه با 30 حمله در سه ماهه سوم سال 2022.

در همان هفته با حمله HTX، پروتکل غیرمتمرکز زنجیره‌ای Mixin Network نیز پس از نفوذ مهاجمان به یک ارائه‌دهنده خدمات ابری شخص ثالث، به مبلغ 200 میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت.

مرتبط با: با شروع محاکمه سم بنکمن-فرید، مهاجم FTX مبلغ 36.8 میلیون دلار اتر را انتقال داد.

شبکه Mixin در صورت بازگرداندن وجوه 20 میلیون دلار جایزه باگ ارائه کرده است، اما امکان بازیابی وجوه بسیار اندک به نظر می رسد.

آن نوبرگر، معاون مشاور امنیت ملی در امور سایبری و فناوری های نوظهور، در 6 اکتبر به بلومبرگ پیشنهاد کرد که احتمالاً هکرهای کره شمالی در پشت حمله Mixin بوده اند.

او گفت: «به نظر می رسد این هنر تجارت همان هنر تجارتی است که قبلاً در کره شمالی دیده بودیم.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید