چگونه به آدرس بیت کوین کلمات اضافه کنیم؟ نشانی‌ها به این شکل کار می‌کنند


آدرس خصوصی بیت کوین امضای شما در بوم بلاک چین است. لمس ویژه در امور مالی دیجیتال.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا آدرس بیت کوین (BTC) یا رشته ای از 26 تا 35 کاراکتر الفبایی می تواند به جای حروف تصادفی کلمات قابل خواندن توسط انسان داشته باشد؟

احتمالاً نام شبکه لایتنینگ را شنیده اید که به شما امکان می دهد یک آدرس BTC شیک ایجاد کنید که شبیه یک ایمیل یا فضای وب است. اما راهی برای تولید آدرس‌های بیت‌کوین که حاوی کلمات قابل خواندن برای انسان در بلاک چین اصلی بیت‌کوین هستند نیز وجود دارد. چنین آدرس هایی به عنوان آدرس های بیت کوین پر زرق و برق شناخته می شوند.

آدرس بیت کوین پر زرق و برق چیست؟

آدرس بیت کوین پر زرق و برق یک آدرس BTC شخصی شده با یک الگو یا کلمه خاص در بخشی از یک رشته حروف و اعداد مجموعاً 26 تا 35 کاراکتر است. برخلاف یک آدرس بیت کوین معمولی که از کاراکترهای تصادفی تشکیل شده است، یک آدرس بیت کوین پر زرق و برق به کاربران این امکان را می دهد که آدرس خود را سفارشی کنند و حتی پیام خاصی را در آدرس ارسال کنند.

اصطلاح “خودنمایی” از معنای ساده کلمه “خودنمایی” گرفته شده است که برای ابراز غرور بیش از حد به خود یا ظاهر به کار می رود. در راستای معنای مستقیم آن، آدرس‌های خصوصی توسط کسانی استفاده می‌شود که می‌خواهند برجسته باشند و به آدرس کیف پول خود هویت منحصربه‌فردی بدهند.

آدرس‌های Vanity Bitcoin چند سال پس از اینکه خالق ناشناس بیت‌کوین، ساتوشی ناکاموتو، این ارز دیجیتال را در سال 2009 راه‌اندازی کرد، محبوب شد. اولین تولید کننده آدرس سفارشی به نام “VanityGen” به عنوان یک پلت فرم منبع باز در GitHub در سال 2012 منتشر شد. ارجاع به آدرس‌های خصوصی در Bitcointalk.org، یک انجمن بزرگ رمزنگاری ایجاد شده توسط Nakamoto، یکی از اولین تولیدکنندگان آدرس، به سال 2013 باز می‌گردد.

به گفته جوزف تتک، تحلیلگر بیت کوین Trezor، ناکاموتو از آدرس های خصوصی استفاده نمی کرد: تتک با اشاره به ناپدید شدن ناکاموتو در سال 2011، به کوین تلگراف گفت: “ناکاموتو قبل از اینکه آدرس های خصوصی رایج شود، از عموم ناپدید شد.”

علاوه بر بلاک چین بیت کوین، آدرس های خصوصی در شبکه های دیگر از جمله بلاک چین اتریوم نیز وجود دارد. برخلاف آدرس‌های خصوصی بیت‌کوین، که به کاربران اجازه می‌دهد از بین ۲۶ تا ۳۵ کاراکتر حروف عددی انتخاب کنند، آدرس‌های خصوصی اتریوم فقط حاوی اعداد هگزا دسیمال هستند. آدرس‌های اتر (ETH) فقط می‌توانند شامل حروف “A” تا “F” و اعداد صفر تا نه باشند.

به گفته سازنده آدرس خصوصی ETH Optimism، تولید یک آدرس خصوصی اتریوم که با “0xFad69” شروع می شود تا پنج دقیقه طول می کشد.

چگونه یک آدرس خصوصی بیت کوین ایجاد کنیم؟

دو راه برای ایجاد یک آدرس BTC سفارشی وجود دارد: دستی و استفاده از خدمات تولید کننده آدرس خصوصی سفارشی. روش اول مبتنی بر نرم‌افزار است و برای اجرای برنامه‌هایی برای یافتن آدرس‌های بیت‌کوین که با یک ترکیب کلمه خاص شروع می‌شوند، به قدرت محاسباتی و مهارت‌های کدنویسی نیاز دارد.

بسیاری از کارشناسان بیت کوین، مانند Trezor’s Tetek، موافق هستند که روش اول امن ترین راه برای ایجاد آدرس بیت کوین پر زرق و برق است زیرا به کاربران اجازه می دهد عبارات اولیه خود را خصوصی نگه دارند. تنها مالک بودن یک کلید خصوصی یا عبارت seed تضمین می کند که کاربر تنها مالک وجوه مرتبط با آدرس می شود.

روش دستی مستلزم نصب نرم افزار تولید آدرس سفارشی مانند VanityGen است که در وب سایت نرم افزار مبتنی بر ابر GitHub موجود است. اجرای چنین نرم‌افزاری به قابلیت‌های قدرت محاسباتی خاصی نیاز دارد. رشته های نماد بزرگتر به زمان بیشتری برای ایجاد یک آدرس سفارشی نیاز دارند.

منابع مختلف تخمین می زنند که ایجاد یک آدرس سفارشی حاوی یک کلمه پنج نمادی با استفاده از یک رایانه شخصی معمولی حدود یک ساعت طول می کشد، در حالی که رشته های بزرگتر مانند هفت نماد می تواند تا سه ماه طول بکشد. تنظیمات پیچیده‌تر شامل کارت‌های گرافیکی قدرتمند یا حتی تراشه‌های مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه می‌تواند زمان مورد نیاز برای ایجاد یک آدرس خصوصی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

روش دوم تولید آدرس‌های خصوصی ساده‌تر اما کمتر امن است، زیرا متکی بر واگذاری جستجوی آدرس به خدمات شخص ثالث است که به عنوان «ماشین‌کنندگان آدرس خصوصی» نیز شناخته می‌شود.

تکیه بر خدمات خصوصی بیت کوین با خطرات بزرگی همراه است، زیرا ماینرها به طور بالقوه می توانند آدرس و دارایی ها را در هر زمانی تصرف کنند. زیرا این ماینرها اولین کسانی هستند که کلید خصوصی را قبل از ارسال آن به مشتری دریافت می کنند. کلید خصوصی هنگام تولید آدرس بیت کوین تولید می شود و بعدا نمی توان آن را تغییر داد.

این سرویس نمایشی اغلب از طریق وب‌سایت‌هایی مانند Vanitygen.net ارائه می‌شود و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی یک کلمه یا رشته خاص را سفارش دهند تا با قدرت محاسباتی خریداری شده آنلاین، جستجو شود. چنین خدماتی معمولاً به کاربران اجازه می دهد تا یک سری حروف تا هشت علامت را سفارش دهند. پس از تولید کلید خصوصی آدرس خصوصی، با قیمت توافقی به ایمیل مشتری ارسال می شود.

به عنوان مثال، ایجاد یک آدرس خصوصی بیت کوین که با «1Satoshi…» شروع می شود، حدود 0.0217 بیت کوین هزینه دارد که در زمان نوشتن این مقاله حدود 600 دلار ارزش دارد. سری های بزرگتر مانند “1Nakamoto…” حداقل به 0.11 BTC یا 3250 دلار نیاز دارند.

توجه به این نکته مهم است که همه حروف و اعداد را نمی توان در یک آدرس بیت کوین خصوصی مانند یک آدرس معمولی BTC گنجاند. برخی از حروف، مانند حروف بزرگ برای “O”، حروف بزرگ برای “I”، حروف کوچک برای “L” و عدد “0”، خارج از مجموعه حروف عددی 26-35 موجود در سراسر بیت کوین هستند. آدرس ها. این استثناها برای کمک به کاربران برای جلوگیری از سردرگمی در هنگام ارسال پول به بلاک چین بیت کوین در نظر گرفته شده است.

خطرات استفاده از آدرس خصوصی بیت کوین

تصمیم در مورد استفاده از آدرس خصوصی بیت کوین در نهایت به دلایل داشتن چنین آدرسی در وهله اول و با در نظر گرفتن تمام خطرات احتمالی بستگی دارد. برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، مانند BitMEX، با استفاده از فرمت آدرس بومی Segregated Witness (SegWit) Bech32 با پیشوند “bc1qmex…” آدرس‌های خصوصی را آزمایش کرده‌اند.

یکی از سخنگویان BitMEX به Cointelegraph گفت که اکثر آدرس های خصوصی برای بازاریابی استفاده می شوند یا “تا حدودی سرگرم کننده” در نظر گرفته می شوند.

یکی از نمایندگان BitMEX گفت: “آدرس های خصوصی بیت کوین در حدود سال 2011 در BitcoinTalk بسیار محبوب بودند، بسیاری از مردم درخواست کمک های مالی به آدرس های خصوصی شخصی خود مانند 1Name داشتند.”

«در روزهای قبل از اثبات ساختاری سیستم‌های ذخیره، استفاده گسترده از آدرس‌های خصوصی کاربران را به جمع‌بندی غیررسمی ذخایر صرافی سوق داد.»

این شرکت همچنین سعی کرد از آدرس‌های خصوصی استفاده کند تا کلاهبرداری از کاربران را برای مهاجمان سخت‌تر کند، زیرا BitMEX فقط آدرس‌های خصوصی را به کاربران می‌دهد. با این حال، این نماینده خاطرنشان کرد که آدرس های خصوصی نباید به عنوان یک مکانیسم امنیتی مورد اعتماد قرار گیرند، زیرا مهاجمان پیشرفته تر می توانند فرمت آدرس خصوصی را کپی کنند.

یکی از سخنگویان BitMEX می‌گوید که آدرس‌های خصوصی بهترین گزینه برای کاربران پیشرفته است: «ضعف اصلی برای کاربران فردی کاهش حریم خصوصی است. به طور کلی، ما به کاربران توصیه می کنیم که به هیچ وجه از آدرس ها استفاده مجدد نکنند.

کارشناس بیت کوین Trezor، Tetek، اکیداً توصیه می‌کند از استفاده از آدرس‌های خصوصی خودداری کنید، زیرا چنین آدرس‌هایی – حتی اگر به‌طور ایمن تولید شوند – استفاده مجدد از آدرس را تشویق می‌کنند، که یک روش بد حفظ حریم خصوصی است. او گفت:

هنگامی که یک آدرس بیت کوین بیش از یک بار استفاده می شود، افراد دیگر به راحتی می توانند عادات خرید و خرج کردن افراد را ردیابی کنند. بنابراین، شناسایی صاحب آدرس آسان تر است.»

آدرس‌های BTC خصوصی با آسیب‌پذیری‌های امنیتی و همچنین خطرات امنیت حریم خصوصی و دارایی مرتبط هستند. در سال 2022، هکرها موفق به سرقت 3.3 میلیون دلار ارز دیجیتال از طریق یک آسیب‌پذیری در ابزار تولید آدرس زرق و برق دار اتریوم، Profanity شدند. علاوه بر این، در مارس 2023، مهاجمان همچنین از آدرس‌های خصوصی هک شده برای سرقت توکن‌هایی به ارزش 500000 دلار از راه‌حل مقیاس‌گذاری لایه 2 Arbitrum استفاده کردند.

آینده آدرس های خصوصی بیت کوین

اگرچه آدرس های خصوصی بیت کوین از سال 2011 بسیار کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، اما هیچ مدرکی مبنی بر عدم استفاده از چنین آدرس هایی در سال های اخیر وجود ندارد.

در گزارشی که اخیرا منتشر شد، بیان شد که از آدرس بیت کوین خصوصی حاوی فحاشی استفاده شده است که به نظر می رسد به سمت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه باشد. Address در مجموع 0.29 BTC (7595 دلار) در 67 تراکنش بین سال‌های 2018 تا 2020 معامله کرد و موجودی آن را به صفر رساند.

یکی از آخرین تراکنش‌های ثبت‌شده شامل تراکنش 0.0004 BTC (10 دلار) به آدرس عمومی بیت‌کوین وارن بافت منتقد مشهور بیت‌کوین بود. داده شده یک آدرس بیت کوین و یک هدیه از بنیانگذار ترون، جاستین سان.

علاوه بر این، مشکلات و افکار همچنان ادامه دارد. به عنوان مثال، پرداختن به خطرات امنیتی مرتبط با مولدهای آدرس خصوصی باید توسعه ابزارهای امن تر و کاربرپسندتر را تشویق کند. همانطور که سیستم‌های بلاک چین ویژگی‌های جدیدی را توسعه می‌دهند و ترکیب می‌کنند، فرآیند ایجاد آدرس‌های خصوصی می‌تواند ساده‌تر و در دسترس مخاطبان وسیع‌تری باشد، نه فقط کسانی که تخصص برنامه‌نویسی دارند.

با این حال، مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی ناشی از استفاده مجدد از آدرس‌ها همچنان مورد توجه مهمی خواهد بود. بنابراین، کاربرانی که خواهان آدرس‌های شخصی‌شده هستند، باید مزایای منحصربه‌فرد بودن را در برابر نقض احتمالی حریم خصوصی متعادل کنند.

در حالی که درک این نکته مهم است که آدرس‌های خصوصی بیت‌کوین کاملاً پرخطر و گران هستند، چنین آدرس‌هایی ظاهراً موارد استفاده جدید و شاید عجیب و غریب را برای این ارز دیجیتال باز می‌کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، این به کاربران بیت کوین بستگی دارد که آیا آینده آدرس های خصوصی بیت کوین روشن است یا خیر.
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *