نحوه استفاده از افزونه های شخص ثالث ChatGPT


ChatGPT در حال حاضر از پلاگین های شخص ثالث با عملکردهای مختلف پشتیبانی می کند که ابزار ChatGPT را تقویت می کند.

ChatGPT که توسط ابزار پردازش زبان هوش مصنوعی (AI) OpenAI ایجاد شد، پس از انتشار در 30 نوامبر 2022، جهان را مجذوب خود کرد. توانایی او در ایجاد محتوای شگفت انگیز با تقلید بی دردسر از پیچیدگی های زبان انسانی، کاربران در سراسر جهان را مجذوب خود کرده است و یکی از دلایل اصلی افزایش سریع محبوبیت آن است.

ChatGPT که بر روی مجموعه‌ای از داده‌های گسترده که طیف گسترده‌ای از منابع ادبی و آنلاین را در بر می‌گیرد، آموزش دیده، عصری را آغاز کرد که هوش مصنوعی بر ارتباطات، محاسبات، رونویسی‌ها، ترجمه‌ها و موارد دیگر تأثیر می‌گذارد.

در حالی که قابلیت‌های استاندارد ChatGPT در حال حاضر در محیط‌های مختلف استفاده می‌شود، هم OpenAI و هم توسعه‌دهندگان شخص ثالث در تلاش هستند تا قابلیت‌های آن را از طریق افزونه‌ها بهبود بخشند.

در مارس 2023، OpenAI کتابخانه خود را از پلاگین های ChatGPT در کنار مجموعه ای از پلاگین های شخص ثالث معرفی کرد. لیست اولیه پلاگین های شخص ثالث شامل پیشنهادات شرکت های معروفی مانند Expedia، Instacart، OpenTable، Kayak، Milo، Slack و Shopify بود.

مزایای استفاده از افزونه های شخص ثالث ChatGPT چیست؟

افزونه‌های شخص ثالث ChatGPT نقش مهمی در افزایش قابلیت‌های ChatGPT دارند. در اینجا برخی از مزایای کلیدی استفاده از افزونه های ChatGPT شخص ثالث آورده شده است:

بهبود ChatGPT برای عملکرد پیشرفته

افزونه های شخص ثالث با افزودن ویژگی ها و خدمات جدید فراتر از قابلیت های اصلی آن، راحتی ChatGPT را افزایش می دهند. برخی از پیشرفت‌های Chatbot راه‌حل‌های خاص صنعت را برای رویارویی با چالش‌های منحصربه‌فرد با پیکربندی قابلیت‌های ChatGPT برای گردش‌های کاری پیچیده و مطابقت با استانداردهای داخلی ارائه می‌کنند.

به عنوان مثال، پلاگین های طراحی شده برای استفاده در صنعت مراقبت های بهداشتی را می توان برای استفاده از اصطلاحات پزشکی و ایجاد تشخیص های احتمالی بر اساس علائم و آزمایش های بیمار نصب کرد. توسعه دهندگان پلاگین شخص ثالث از اثربخشی ChatGPT در طیف وسیع تری از صنایع با تمرکز بر موارد استفاده خاص صنعت پشتیبانی می کنند.

حذف محدودیت ها

افزونه‌های شخص ثالث با باز کردن انواع ویژگی‌ها فراتر از آنچه نسخه استاندارد ChatGPT ارائه می‌کند، تجربه کاربر ChatGPT را بهبود می‌بخشد. به عنوان مثال، پلاگین های خاصی می توانند از اطلاعات منتشر شده پس از سال 2021 استفاده کنند، در حالی که ابزار استاندارد ChatGPT فقط تا سال 2021 می تواند به اطلاعات دسترسی داشته باشد.

بسیاری از پلاگین ها به خدمات ویژه ای متکی هستند که دسترسی به داده های جدیدتر را فراهم می کند و آنها را قادر می سازد که این قابلیت را داشته باشند.

چگونه پلاگین های شخص ثالث ChatGPT را نصب کنیم؟

اولین قدم در نصب افزونه‌های ChatGPT، دریافت اشتراک ChatGPT Plus است، زیرا افزونه‌های ChatGPT فقط برای کاربران ChatGPT Plus در دسترس هستند. هنگامی که اشتراک ChatGPT Plus را دارید، وارد حساب کاربری خود شوید، نماد “تنظیمات” را در گوشه سمت چپ پایین صفحه پیدا کرده و کلیک کنید. این شما را به منوی تنظیمات هدایت می کند.

بخش «ویژگی‌های بتا» را در منوی تنظیمات خواهید دید. برای دسترسی به تنظیمات ویژگی های بتا روی آن کلیک کنید. در داخل بخش «ویژگی‌های بتا»، دکمه «افزونه‌ها» را تغییر دهید تا پشتیبانی از افزونه فعال شود و سپس «چت جدید» را از منوی کشویی در سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید.

پس از تکمیل، نسخه ChatGPT را به GPT-4 تغییر دهید. گام بعدی این است که با کلیک بر روی “افزونه ها” در منو و انتخاب “فروشگاه افزونه ها” به فروشگاه افزونه ها دسترسی پیدا کنید. این به شما امکان می دهد پلاگین های ChatGPT را مدیریت و نصب کنید.

وقت بگذارید و گزینه ها را با دقت مرور کنید و افزونه هایی را که می خواهید نصب کنید انتخاب کنید. برای شروع فرآیند نصب، روی دکمه «نصب» برای افزونه مربوطه کلیک کنید.

پس از اتمام مراحل نصب، می توانید از افزونه های نصب شده استفاده کنید. بنابراین، آیا افزونه های ChatGPT رایگان هستند؟ بله، افزونه ها رایگان هستند و از طریق اشتراک ChatGPT Plus در دسترس هستند.

پلاگین های شخص ثالث ChatGPT چه ویژگی هایی را ارائه می دهند؟

افزونه های شخص ثالث ChatGPT بسته به عملکرد آنها برای اهداف زیادی استفاده می شود. در اینجا نحوه استفاده از افزونه ها با ChatGPT و برخی از اهداف اصلی افزونه های ChatGPT شخص ثالث آورده شده است:

گرفتن

برخی از افزونه های شخص ثالث ChatGPT برای اهداف بازیابی استفاده می شوند. بسیاری از آنها برای بهینه سازی بازیابی داده های مرتبط از یک پایگاه دانش بزرگ طراحی شده اند. این افزونه ها از داده های از پیش نمایه شده از سوابق داخلی برای بازیابی سریع اطلاعات استفاده می کنند، نه اینکه صرفاً بر قابلیت های تولید کننده ChatGPT تکیه کنند.

این پلاگین ها با استفاده از متدولوژی های نمایه سازی یا الگوریتم های جستجوی سفارشی، ChatGPT را قادر می سازند تا به اطلاعات خاصی دسترسی داشته باشد، زمان پاسخگویی را سرعت بخشد و دقت پاسخ را بهبود بخشد.

افزونه ChatGPT Import نمونه ای از افزونه ChatGPT است که برای مقاصد واردات توسعه یافته است. این افزونه دارای ویژگی های جستجوی معنایی است که به آن امکان می دهد داده ها را از منابع شخص ثالث واکشی کند.

کاربرانی که از این افزونه استفاده می‌کنند، می‌توانند با پرسش ChatGPT با پرسش‌های مرتبط، اطلاعات مرتبط را به دست آورند، که سپس با استفاده از زبان طبیعی پردازش و ارتباط برقرار می‌کنند. این افزونه برای سازمان‌هایی که می‌خواهند با دسترسی آسان‌تر به اسناد داخلی خود از طریق ChatGPT، راحتی را افزایش دهند، توسعه یافته است.

محاسبه

برخی از افزونه های ChatGPT برای اهداف محاسباتی طراحی شده اند. از پلاگین ها برای گسترش عملکرد ChatGPT با ادغام هوش مصنوعی با کتابخانه ها یا چارچوب های ریاضی استفاده می شود که امکان حل محاسبات منحصر به فرد و سایر وظایف محاسباتی را فراهم می کند.

بسیاری از پلاگین ها ورودی کاربر را برای شناسایی عبارات ریاضی تعبیه شده در گفتار تجزیه و تحلیل می کنند. سپس آنها این عبارات را با استفاده از کتابخانه های ریاضی پایه پردازش می کنند.

پس از انجام محاسبات، پلاگین ها پاسخ مناسبی با اطلاعات مربوط به محاسبه و نتیجه محاسبه شده ایجاد می کنند.

افزونه Wolfram ChatGPT نمونه ای از یک پلاگین محاسباتی است که برای سفارشی سازی و ادغام ChatGPT طراحی شده است. این افزونه به ChatGPT اجازه می دهد تا از تخصص ChatGPT در ارائه پاسخ های روشنگر و مبتنی بر داده با استفاده از داده های بلادرنگ و قابلیت های محاسباتی منحصر به فرد ارائه شده توسط پشته فناوری Wolfram استفاده کند.

این امر با استفاده از فناوری Wolfram|Alpha امکان پذیر شده است که شامل الگوریتم های محاسباتی می شود که قادر به محاسبه انواع مسائل ریاضی از جمله معادلات دیفرانسیل و جبر خطی هستند.

تجسم

پلاگین‌های تجسم ChatGPT شخص ثالث برای ادغام تجسم‌ها و نمایش‌های گرافیکی در پاسخ‌های ایجاد شده توسط ChatGPT طراحی شده‌اند و به کاربران اجازه می‌دهند به طور مستقیم‌تری داده‌ها و روندها را درک و تفسیر کنند. تجسم ها اغلب با استفاده از نمودارها، نمودارها، نمودارها و نمایش های بصری مرتبط ارائه می شوند.

آنها تجزیه و تحلیل ورودی کاربران را در ChatGPT تسهیل می کنند تا نوع تجسم مورد نیاز را تشخیص دهند و سپس داده های درخواست شده را به طور مناسب ارائه دهند.

با این حال، پلاگین های تجسم ChatGPT به دلیل طراحی های مختلف، نحوه کار آنها متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از افزونه‌ها تجسم‌های خاص دامنه را ارائه می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است رویکردی عمومی‌تر داشته باشند.

پلاگین Polygon ChatGPT نمونه ای از افزونه ChatGPT شخص ثالث مخصوص دامنه است که برای ایجاد تجسم داده ها استفاده می شود. این افزونه به کاربران کمک می کند تا با ارائه اطلاعات به صورت بصری برای ارائه تدریجی داده ها، روندهای بازار در زمان واقعی و تاریخی در بازارهای مالی را کشف کنند. سهام، فارکس، گزینه‌ها، شاخص‌ها و بازارهای کریپتو را پوشش می‌دهد. برخی از پلاگین های شخص ثالث همه منظوره، مانند Notable، که نوت بوک های محاسباتی ایجاد می کند، نیز می توانند برای ایجاد تجسم داده ها استفاده شوند.

توابع دیگر

علاوه بر عملکردهای فوق، افزونه‌های ChatGPT می‌توانند موارد خرید آنلاین را پیشنهاد دهند، پیشنهادات سفر ایجاد کنند، ناوبری ChatGPT را فعال کنند، و حتی به رمزگذاری و رونویسی کمک کنند. به دلیل عملکرد منحصر به فرد افزونه ها، اساساً امکانات بی حد و حصر است.

جدا از پلاگین های استاندارد، افزونه های ChatGPT کروم وجود دارد که با ChatGPT یکپارچه شده اند. برنامه‌های افزودنی به کاربران اجازه می‌دهند تا مستقیماً در پنجره مرورگر کروم با هوش مصنوعی تعامل داشته باشند. برخی با نمایش پاسخ های هوش مصنوعی در کنار نتایج موتورهای جستجو، تجربه جستجوی کاربران را بهبود می بخشند.

آیا افزونه های شخص ثالث ChatGPT قابل اعتماد هستند؟

توجه به این نکته ضروری است که اگرچه افزونه های شخص ثالث می توانند قابلیت های ChatGPT را گسترش دهند، اما بخشی از مدل اصلی نیستند و محدودیت های خاص خود را دارند. اثربخشی این افزونه ها به طراحی، کیفیت یکپارچه سازی و داده ها و خدماتی که می توانند به آنها دسترسی داشته باشند بستگی دارد.

علاوه بر این، افزونه‌های ChatGPT اغلب به ورودی انسانی نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعاتی که تولید می‌کنند دقیق و قابل اعتماد هستند، بنابراین بدون حسابرسی خروجی آنها احتمالاً کمتر اصلاح می‌شوند.

محدودیت دیگر این است که توسعه دهندگان پلاگین شخص ثالث سطوح مختلفی از پشتیبانی را ارائه می دهند. در نتیجه، فرکانس به روز رسانی و قابلیت اطمینان افزونه ها می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

آینده پلاگین های ChatGPT

انتظار می‌رود که افزونه‌های شخص ثالث ChatGPT پیشرفت‌ها و نوآوری‌های قابل توجهی را برای افزایش بیشتر تطبیق‌پذیری، سودمندی و منابع ChatGPT از مدل زبان بزرگ مولد به ارمغان بیاورند.

بهبودهای آتی افزونه احتمالاً آنها را قادر می سازد تا پاسخ های دقیق تری ارائه دهند. علاوه بر این، ملاحظات اخلاقی احتمالاً نقش مهمی در توسعه آینده پلاگین‌های ChatGPT با ظهور مقررات هوش مصنوعی ایفا خواهد کرد. به این ترتیب، توسعه دهندگان افزونه احتمالاً مکانیسم‌های کاهش تعصب بیشتری را برای اطمینان از منصفانه بودن پاسخ‌ها و مطابق با استانداردهای اخلاقی در نظر خواهند گرفت.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.


نویسنده: Elizabeth Gail

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *