نحوه خرید بیت کوین با Venmo


با راهنمای دقیق خرید بیت کوین با Venmo و بررسی کارمزد تراکنش ها، محدودیت ها و اقدامات امنیتی، دنیای ارز دیجیتال را رمزگشایی کنید.

ونمو یک اپلیکیشن مالی همه کاره، تعدادی ویژگی از جمله انتقال پول همتا به همتا (P2P) و تراکنش های ارز دیجیتال را ارائه می دهد. Venmo به عنوان یک ابزار مالی جامع به کاربران اجازه می دهد تا به صورت یکپارچه تراکنش ها را انجام دهند، از جمله امکان مشارکت در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC). این برنامه برای ساده سازی تراکنش های مالی و کمک به کاربران در جهت یابی سیستم های اقتصادی معاصر طراحی شده است.

Venmo چیست؟

Venmo، یک سرویس پرداخت موبایلی است که در سال 2009 تأسیس شد، از سال 2013 تحت مالکیت پی پال است. این به عنوان یک پلت فرم P2P برای انتقال پول در ایالات متحده عمل می کند. اپلیکیشن پرداخت اجتماعی تبادل پول بین کاربران و مشاغل را تسهیل می کند. علاوه بر این، به عنوان یک کیف پول دیجیتال عمل می کند و به افراد این امکان را می دهد که در حساب Venmo خود برای هزینه های آتی پول ذخیره کنند.

ونمو همچنین در حال گسترش قابلیت‌های خود با یکپارچه‌سازی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال است و به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال را در اپلیکیشن خریداری، بفروشند و نگهداری کنند. این ویژگی در آوریل 2021 و به دنبال ابتکار مشابهی توسط شرکت مادرش PayPal معرفی شد. کاربران Venmo در ایالات متحده، به استثنای هاوایی، می توانند با چهار ارز رمزنگاری شده تعامل داشته باشند: BTC، Ether (ETH)، Litecoin (LTC) و Bitcoin Cash (BCH). برنامه‌هایی برای گنجاندن استیبل کوین دلاری پی‌پال ونمو (PYUSD) در آینده وجود دارد.

با Venmo بیت کوین بخرید

برای خرید بیت کوین با Venmo، کاربران می‌توانند از موجودی Venmo، حساب بانکی یا کارت نقدی خود در میان روش‌های پرداخت دیگر استفاده کنند. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که کارت های اعتباری و کارت های اعتباری Venmo نمی توانند برای تکمیل این تراکنش ها استفاده شوند. علاوه بر این، کاربران از خرید ارزهای دیجیتال از طریق Venmo نیز محدود هستند. کاربران محدود به 20000 دلار در هفته و 50000 دلار در سال برای خرید رمزارز هستند.

از آنجایی که رمزارزها ارزهای دیجیتالی هستند، خرید آنها مستلزم مبادله یک ارز با ارز دیگر است. نرخ مبادله تعیین کننده مقداری است که کاربران بیت کوین در ازای دلار آمریکا دریافت خواهند کرد. به خاطر داشته باشید که ارزش ارزهای دیجیتال بسیار نوسان است و اغلب تغییر می کند.

مراحل خرید بیت کوین از طریق Venmo

 • برنامه Venmo را باز کنید و به تب “Crypto” در پایین منو بروید.
 • «Bitcoin (BTC)» را از لیست ارزهای دیجیتال انتخاب کنید. قیمت فعلی مبادله بیت کوین نیز در صفحه درج شده است.
 • روی «خرید» در پایین صفحه کلیک کنید.
 • مبلغ دلاری را برای خرید در بیت کوین وارد کنید و روی دکمه “بازبینی” ضربه بزنید. این مرحله قبل از تکمیل تراکنش، جزئیات خرید مانند حساب بانکی، نرخ ارز و کارمزد تراکنش را تأیید می کند.
 • این برنامه مقدار بیت کوین برای خرید را به همراه هر گونه کارمزد مربوطه ارائه می دهد.
 • هنگامی که از جزئیات راضی شدید، روی دکمه «خرید» ضربه بزنید تا خرید بیت کوین خود از طریق Venmo تکمیل شود.

پس از تکمیل خرید، ارز دیجیتالی که از طریق Venmo به دست آمده است غیرقابل برگشت می شود. این بدان معناست که کاربران باید ارزهای دیجیتال خود را بفروشند تا دلار آمریکا را بازگردانند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که Venmo ضررهای ناشی از نوسانات قیمت را به کاربران جبران نمی کند.

پس از خرید موفقیت آمیز بیت کوین از طریق اپلیکیشن Venmo، کاربران می توانند به راحتی نوسانات قیمت را از داخل اپلیکیشن پیگیری کنند. این برنامه همچنین داده‌های قیمتی تاریخی را برای ارز دیجیتال انتخاب شده، از جمله تراکنش‌های گذشته مربوط به آن دارایی دیجیتال، ارائه می‌کند.

مراحل ردیابی قیمت فعلی بازار بیت کوین در Venmo

قیمت فعلی بیت کوین در Venmo را می توان با استفاده از مراحل زیر ردیابی کرد:

اپلیکیشن Venmo برای ردیابی قیمت ارزهای دیجیتال به صورت بلادرنگ مجهز شده است و هر چند ثانیه یک بار به‌روزرسانی می‌شود. به طور پیش‌فرض، از نمودار خطی برای نشان دادن تغییرات قیمت در یک دوره 24 ساعته استفاده می‌کند. چارچوب زمانی تغییرات قیمت را می توان به یک هفته، یک ماه، شش ماه، یک سال یا کل طول عمر ارز دیجیتال انتخابی تغییر داد. ضربه زدن به نمودار جدول زمانی مقادیر مشخص تری را در طول زمان ارائه می دهد.

کارمزد Venmo برای خرید بیت کوین

خرید ارز دیجیتال از طریق Venmo مستلزم کارمزدی بر اساس اندازه خرید است و کارمزد باید به طور شفاف در طول تراکنش ها افشا شود. این کارمزدها متشکل از تفاوت بین قیمت بازار و نرخ مبادله ارز دیجیتال ونمو از ارائه‌دهنده خدمات معاملاتی ونمو، Paxos، و همچنین کارمزد تراکنش مربوط به خرید دارایی‌های کریپتو است. Venmo هر دو نرخ را با تفاوت تخمینی 0.50% بسته به شرایط بازار در طول تراکنش‌های ارز دیجیتال افشا می‌کند.

توجه به این نکته بسیار مهم است که Venmo اسپرد خاص کسب شده در هر تراکنش را به تفصیل بیان نمی کند. با استفاده از خدمات رمزنگاری Venmo، کاربران موافقت می‌کنند که تمام نرخ‌های ارز قابل اعمال، از جمله اسپردها و کارمزدهای مربوطه را پوشش دهند.

علاوه بر این، اگر از یک حساب بانکی مرتبط یا کارت بدهی به عنوان منبع تامین مالی برای خرید دارایی‌های رمزنگاری استفاده شود، ممکن است هزینه‌های بانکی اضافی مانند کارمزد اضافه برداشت اعمال شود. Venmo هیچ مسئولیتی در قبال هزینه های دریافت شده توسط بانک ندارد. بنابراین، درک سیاست های کارمزد بانک هنگام استفاده از این منابع مالی برای تراکنش های رمزنگاری مهم است.

چه کسی می تواند با Venmo بیت کوین بخرد؟

برای خرید بیت کوین با Venmo، باید به برنامه دسترسی داشته باشید و معیارهای کاربر خاصی را رعایت کنید:

 • شرط سنی: کاربران باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.
 • مکان: خدمات ارزهای رمزنگاری شده توسط کاربرانی که به صورت فیزیکی در ایالات متحده هستند، به استثنای هاوایی، قابل دسترسی هستند.
 • روش های پرداخت: موجودی Venmo، حساب بانکی یا کارت نقدی مورد نیاز است.
 • شماره موبایل منحصر به فرد: کاربران به یک شماره موبایل منحصر به فرد ایالات متحده نیاز دارند که با حساب Venmo دیگری مرتبط نباشد.

هر کسی که این پیش نیازها را برآورده کند، واجد شرایط ایجاد یک حساب Venmo است و می تواند به خرید بیت کوین ادامه دهد. برای دسترسی به خدمات تراکنش ارزهای دیجیتال در Venmo، کاربر باید احراز هویت شود. این فرآیند تأیید شامل ارائه اطلاعات اولیه مانند شماره تأمین اجتماعی یا شماره شناسایی فردی مالیات دهندگان است. علاوه بر این، این خدمات فقط توسط پروفایل های شخصی Venmo قابل دسترسی هستند و برای پروفایل های تجاری یا خیریه پشتیبانی نمی شوند.

هشدارهای قیمت Venmo

برای مطلع شدن از حرکات بازار بیت کوین، هشدارهای قیمت رمز ارز Venmo می تواند به نظارت و پاسخ به نوسانات قیمت کریپتو کمک کند و به تصمیم گیری به موقع و آگاهانه در این محیط مالی پویا کمک کند. هنگام فعال کردن هشدارهای قیمت کریپتو، زمانی که قیمت ارز دیجیتال انتخابی با درصد تغییر روزانه مواجه شود، اعلان‌های فشار ارسال می‌شوند.

مهم است که برای تصمیمات مربوط به ارزهای دیجیتال تنها به آنها اعتماد نکنید. هشدارهای قیمت کریپتو ممکن است به دلیل شرایط بازار و قطع داده ها با تاخیر یا وقفه مواجه شوند. بنابراین توصیه می شود قبل از تصمیم گیری، اطلاعات دریافتی از طریق هشدار قیمت را بررسی کنید.

برای تنظیم هشدارهای قیمت بیت کوین در Venmo:

 • به تب “Crypto” بروید.
 • “Bitcoin” را انتخاب کنید.
 • با استفاده از دکمه هشدار قیمت، هشدارهای قیمت را فعال کنید.
 • پس از فعال شدن، درصد مورد نظر را مشخص کنید که در صورت نیاز برای نوسانات قیمت قابل تنظیم است.

اگر احراز هویت با Venmo قبلاً تکمیل شده باشد و یک حساب برای فعالیت‌های ارز دیجیتال پیکربندی شده باشد، می‌توانید هنگام خرید بیت‌کوین در هشدارهای قیمت مشترک شوید.

اقدامات ایمنی و امنیتی در Venmo

Venmo با استفاده از فناوری رمزگذاری داده‌ها برای محافظت از کاربران در برابر تراکنش‌های غیرمجاز، اطمینان می‌دهد که اطلاعات کاربر به‌طور ایمن در سرورهای محافظت‌شده ذخیره می‌شود. سرویس پرداخت موبایلی همچنین به کاربران اجازه می دهد تا از حساب های Venmo در تلفن های گم شده یا دزدیده شده خارج شوند، شماره شناسایی شخصی (PIN) را برای برنامه های تلفن همراه تنظیم کنند و احراز هویت دو مرحله ای (2FA) را فعال کنند.

با وجود پروتکل های امنیتی Venmo، کاربران باید از خطرات احتمالی، از جمله کلاهبرداری و کلاهبرداری توسط مجرمان سایبری آگاه باشند. اگرچه منبع این خطرات به خود برنامه پرداخت نسبت داده نمی شود، اما پیامدهای ناشی از آن می تواند مستقیماً بر کاربران Venmo تأثیر بگذارد. مهم است که هرگز جزئیات ورود به سیستم را به اشتراک نگذارید، از گذرواژه‌های قوی استفاده کنید، حساب‌ها را به‌عنوان خصوصی تنظیم کنید و فقط با افراد و کسب‌وکارهای مورد اعتماد معامله کنید.

بر اساس یافته‌های تحقیق، Venmo به‌طور پیش‌فرض تمام تراکنش‌های همتا به همتا را عمومی می‌کند، به جز مبلغ تراکنش، که می‌تواند اطلاعات حساس کاربر را در موارد خاص در معرض دید قرار دهد. در سال 2018، این شرکت با کمیسیون تجارت فدرال به توافق رسید تا به نگرانی‌های متعددی درباره حریم خصوصی و امنیتی در مورد این موارد و موارد دیگر رسیدگی کند که منجر به تنظیم مقررات مرتبط شد. با این حال، Venmo به دلیل پتانسیل خود برای قرار دادن کاربران در معرض آسیب‌پذیری‌های حریم خصوصی تحت بررسی قرار دارد.

معایب خرید بیت کوین با Venmo

خرید بیت کوین از طریق Venmo دارای اشکالاتی است که باید در نظر بگیرید. اولاً، محافظت از خرید Venmo، خریدهای ارزهای دیجیتال را پوشش نمی‌دهد و کاربران را در معرض ضررهای ناشی از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال آسیب‌پذیر می‌کند. در حالی که فعالیت های غیرمجاز محافظت می شود، تراکنش های بیت کوین در Venmo برگشت ناپذیر است. این امر نیاز به تحقیق کامل و تصمیم گیری دقیق را نشان می دهد.

برخلاف بانک های سنتی، موجودی بیت کوین و سرمایه گذاری Venmo توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، آژانس حفاظت از سرمایه گذاران اوراق بهادار محافظت نمی شود.

(SIPC) یا هر بیمه دولتی یا خصوصی دیگری. در نتیجه، وجوهی که در برنامه نگهداری می شود مانند یک حساب بانکی محافظت نمی شود و Venmo را به گزینه ای ناامن برای ذخیره مقادیر قابل توجهی از ارزهای دیجیتال تبدیل می کند.

علاوه بر این، هر ارز یا دارایی‌ای که در Venmo به دست می‌آید محدود به پلتفرم باقی می‌ماند و انتقال ارز دیجیتال به پلتفرم‌ها یا حساب‌های شخصی دیگر را غیرممکن می‌کند. این محدودیت ممکن است برای کسانی که ترجیح می دهند وجوه خود را در کیف پول دیجیتال نگه دارند یا در حال بررسی گزینه های معاملاتی مختلف هستند، محدود کننده باشد.


نویسنده: Liza Savenko

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید