نحوه خرید بیت کوین در دبی


مالیات صفر را در تجارت کریپتو تجربه کنید. نحوه خرید بیت کوین در دبی را بیاموزید.

دبی شهری شگفت انگیز برای زندگی و کار است. بنابراین چگونه می توان بیت کوین را از دبی خریداری کرد؟ آیا خرید بیت کوین در دبی قانونی است؟ آیا دبی رمزارز دوستانه است؟

در اینجا یک راهنمای سریع با پاسخ است. خبر خوب این است که، بله، خرید بیت کوین (BTC) در امارات متحده عربی مجاز است و این کشور در واقع یکی از خوش‌آمدترین کشورها برای مبادلات ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران است.

آیا دبی رمزارز دوستانه است؟

دبی، کلان شهر پر رونق امارات متحده عربی، مدت هاست که به عنوان یک شهر دوستدار رمزنگاری در نظر گرفته می شود. برخی امارات متحده عربی را دوستدار ارزهای دیجیتال می دانند.

علاوه بر این، هیچ مالیاتی برای تجارت ارزهای دیجیتال در امارات متحده عربی و همچنین مالیات بر درآمد یا عایدی سرمایه صفر وجود دارد. این ترکیب این کشور خاورمیانه را برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال و بلاک چین و کاربران این فناوری‌ها بسیار جذاب کرده است. تعداد زیادی از معامله‌گران رمزارز اماراتی و گزینه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری کریپتو در امارات وجود دارد.

بنابراین، آیا خرید بیت کوین در دبی قانونی است؟ دبی و امارات قوانینی در مورد ارزهای رمزنگاری شده از جمله سیاست هایی برای محافظت از سرمایه گذاران دارند. ارزهای رمزنگاری شده مجوز ندارند یا به عنوان ارز قانونی شناخته نمی شوند. با این حال، هیچ قانونی علیه خرید بیت کوین یا مالکیت یا معامله بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری در امارات وجود ندارد.

نحوه خرید ارز دیجیتال در دبی

خرید بیت کوین در دبی و هر جای امارات بسیار ساده است. با انتخاب یک صرافی رمزنگاری، ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری، و سپس اضافه کردن وجوه مورد نیاز برای خرید ارز دیجیتال انتخابی شروع می شود.

بیت کوین در هر صرافی موجود است و سایر ارزهای دیجیتال پیشرو در اکثر صرافی های اصلی موجود هستند. سرمایه گذارانی که قصد دارند بیت کوین را نگه دارند، اغلب می خواهند بیت کوین خود را از یک صرافی به کیف پول بیت کوین یا ذخیره سازی بیت کوین امن تر مانند کیف پول سخت افزاری منتقل کنند. بیایید مراحل خرید بیت کوین در امارات متحده عربی را بررسی کنیم:

1. یک صرافی را انتخاب کنید

اولویت اول هنگام انتخاب صرافی امنیت است. خریداران کریپتو همیشه باید در مورد صرافی تحقیق کنند و بررسی های آنلاین را بررسی کنند، سپس سکه ها، لیست های مبادله و هزینه ها را بررسی کنند.

2. ثبت نام کنید

ثبت نام برای صرافی با ایمیل، رمز عبور و سایر احراز هویت امنیتی موجود شروع می شود. کاربران صرافی ارزهای دیجیتال باید همیشه از گزینه های امنیتی اضافی استفاده کنند. کاربران جدید صرافی معمولاً باید برای تکمیل بررسی های «مشتری خود را بشناسید» (KYC) تصویری از شناسایی عکس به صرافی ارائه دهند.

3. سرمایه گذاری کنید و بخرید

پس از ایجاد یک حساب، وجوه را می توان از حساب های فیات اضافه کرد. از این پس می توان به راحتی بیت کوین را با درهم امارات خریداری کرد یا جفت معاملاتی دیگری را انتخاب کرد.

کدام صرافی های رمزنگاری در دبی و امارات فعالیت می کنند؟

جالب اینجاست که صرافی های پیشرو زیادی در امارات فعالیت می کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند از میان شناخته‌شده‌ترین، پربازدیدترین، ایمن‌ترین و در دسترس‌ترین ارزهای دیجیتال پیشرو انتخاب کنند.

برخی از صرافی های ارز دیجیتال و پلتفرم های معاملاتی بیت کوین در دبی و امارات متحده عربی eToro، OKX، HTX (Huobi سابق) و Binance هستند. کارگزاران بیت کوین در امارات متحده عربی مانند Rain، OKX، Uphold، Bybit و Binance توسط سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی امارات متحده عربی (FSRA) یا بازار جهانی ابوظبی (ADGM) تنظیم می شوند.

نحوه انتخاب کیف پول بیت کوین در دبی

درست مانند پلتفرم های معاملاتی بیت کوین در دبی، کیف پول های بیت کوین در دبی نیز گزینه های زیادی برای ذخیره ایمن رمزارزها دارند. اولین قدم این است که کیف پول بیت کوینی را انتخاب کنید که متناسب با برنامه ها یا رفتار سرمایه گذار باشد.

کیف پول های آنلاین یا برنامه های کیف پول به اندازه کیف پول های سخت افزاری ایمن نیستند، اما ممکن است برای سرمایه گذارانی که قصد دارند به طور منظم دارایی های رمزنگاری شده را حمل یا استفاده کنند، مناسب تر باشند. کیف پول های داغ برای انتخاب شامل Trust Wallet یا Electrum هستند.

دارایی ها یا وجوه ارزشمند بیت کوین که برای مدتی بیکار بوده اند بهتر است در کیف پول های سخت افزاری امن تر مانند Trezor یا Ledger Nano ذخیره شوند.

آیا می توان بیت کوین را با پول نقد در دبی خریداری کرد؟

خرید بیت کوین مستقیما از حسابی در دبی با پول نقد یا با استفاده از کارت اعتباری امکان پذیر است. هنگامی که یک حساب در یک صرافی ایجاد شد، گام بعدی این است که وجوه پول فیات را به حساب اضافه کنید و سپس اقدام به خرید بیت کوین کنید.

آیا دستگاه های خودپرداز بیت کوین در دبی وجود دارد؟

امارات در مورد ارزهای دیجیتال آنقدر مثبت است که یکی از کشورهای دارای دستگاه خودپرداز بیت کوین است و اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین دبی در هتل پنج ستاره ریکسوس پریمیوم دبی در سال 2019 نصب شد. بازدیدکنندگان می توانند با واریز پول نقد در کیوسک، بیت کوین را فوراً خریداری کنند. .

آیا خرید بیت کوین از طریق P2P در دبی رایج است؟

صرافی‌های ارزهای دیجیتال Peer-to-Peer (P2P) به کاربران این امکان را می‌دهند که برخلاف صرافی‌های متمرکز یا غیرمتمرکز، بیت‌کوین را مستقیماً با یکدیگر معامله کنند. در صرافی P2P، می توان به لیست دارایی های فروشنده برای فروش نگاه کرد و بر اساس آن انتخاب کرد. خریداران و فروشندگان در مورد قیمت ارز دیجیتال ارائه شده برای فروش قبل از انجام فروش توافق می کنند.

صرافی‌های P2P ممکن است در کشورهایی که محدودیت‌های بیشتری برای مبادلات ارزهای دیجیتال دارند، رایج‌تر باشد. در دبی اینطور نیست. صرافی های اصلی فعال در دبی عموماً دارای عملکرد P2P و همچنین گزینه های معاملاتی استاندارد هستند که بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهند. صرافی هایی که معاملات P2P را در دبی ارائه می دهند عبارتند از Binance، Paxful، OKX، HTX، Bybit و KuCoin.

آیا بانک های دوستدار رمزنگاری در امارات وجود دارد؟

جالب است بدانید بانک‌های دبی و امارات چگونه به ارزهای دیجیتال و کاربران کریپتو نگاه می‌کنند. امارات متحده عربی کارآفرین ارزهای دیجیتال را ناامید نمی‌کند و تعدادی بانک دوستدار رمزنگاری در امارات وجود دارد که به کسب‌وکارهای رمزنگاری اجازه می‌دهد تا حساب‌های فیات باز کرده و از آنها استفاده کنند.

First Abu Dhabi Bank (FAB) هیچ سیاستی برای محدود کردن مشتریان خود از خرید و فروش کریپتو ندارد. اگرچه تجارت کریپتو ارائه نمی‌کند، اما می‌توان یک حساب FAB را به یک صرافی ارز دیجیتال برای تامین مالی خرید بیت‌کوین پیوند داد. FAB همچنین برنامه های آتی برای استفاده از Web3 و دارایی های دیجیتال برای کاربران خود دارد.

هنگام معامله با ارزهای رمزپایه مراقب باشید

این فرصتی برای ساکنان دبی است تا به یک محیط مالی پر جنب و جوش دسترسی داشته باشند که به آنها امکان می دهد با دنیای ارزهای دیجیتال تعامل داشته باشند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که ارزش بیت کوین و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال به شدت بی ثبات است و می تواند در معرض نوسانات قابل توجه قیمت در هر جهت باشد. بنابراین، قبل از ورود به بازار ارزهای دیجیتال، تحقیقات دقیق و آگاهی از خطرات موجود بسیار مهم است.


نویسنده: Marcel Deer

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید