رابینهود در 3 ماه 3 میلیارد دلار بیت کوین جمع آوری کرده است – این برای بازارها چه معنایی دارد؟


ذخایر بیت کوین رابینهود می تواند چشم انداز کریپتو را تغییر دهد و نفوذ سرمایه گذاران خرد را افزایش دهد و احتمالاً خطرات جدیدی در بازار ایجاد کند.

در نتیجه رویدادهای سریع و جالب، آدرس قبلی مرموز بیت کوین (BTC) توانسته است خود را به سومین دارنده بزرگ بیت کوین معرفی کند. همانطور که Cointelegraph در 22 آگوست گزارش داد، 118000 بیت کوین در آدرس مورد نظر انباشته شده است.

در حالی که هویت او اکنون به رابینهود نسبت داده شده است، سوالاتی وجود دارد زیرا غول مالی این اتهامات را نه تایید و نه رد می کند. برخی از تحلیلگران زنجیره‌ای پیشنهاد می‌کنند که این انبار در واقع متعلق به شرکت نرم‌افزار تحلیلی و هوش تجاری ایالات متحده MicroStrategy است که مالک 152800 BTC است، طبق آخرین ارسال آنها به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده.

آیا TradFi کارگزاران مبتنی بر رمزارز را از قدرت کنار می‌زند؟

اگر تایید شود که Robinhood دارای 118000 بیت کوین است، عواقب آن می تواند در چشم انداز ارزهای دیجیتال منعکس شود. به طور سنتی، بزرگترین آدرس های بیت کوین به شدت به صرافی های بومی رمزنگاری مرتبط هستند. با این اوصاف، نقش رابینهود به عنوان یک کارگزار سنتی متمرکز بر سهام و گزینه ها، سابقه جالبی را ایجاد می کند.

با نگاهی به پرونده رابینهود در 10 فصل گذشته، مشاهده می شود که آنها 4.24 میلیارد دلار بیت کوین دارند. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در 30 ژوئن به 30500 دلار نزدیک شد، این برابر با 139016 بیت کوین است. که به طور یکپارچه با ادعاهای تحلیلگران زنجیره ای توسط Robinhood در مورد مقدار قابل توجهی از دارایی های رمزنگاری مطابقت دارد.

اگر رابینهود صاحب آدرس بیت‌کوین مرموز باشد، این یک نکته را کاملاً روشن می‌کند. بیت کوین برای موفقیت به موسسات بزرگ وابسته نیست. تحلیلگران می گویند برای اینکه بیت کوین واقعاً رشد کند، شرکت های سرمایه گذاری بزرگتر یا تسلا و بلاک شرکت دارند. آنها استدلال کردند که شرکت هایی مانند اما زمانی که گزارش‌های اخیر اپل و آلفابت (شرکت مادر گوگل) نشان دادند که آنها به سمت بیت کوین نمی‌روند، این امیدها از بین رفت.

گزارش ها برای Robinhood نشان می دهد که آنها تا ژوئن 2023 حدود 23.2 میلیون کاربر فعال دارند. اگر فقط 10 درصد دارای مقداری بیت کوین بودند، برای رسیدن به دارایی بیت کوین به 4.24 میلیارد دلار گزارش شده، به طور متوسط ​​به 1828 دلار نیاز داشتند. این نشان می دهد که افراد عادی مانند کسانی که در رابینهود هستند می توانند نقش مهمی در شکل دادن به چشم انداز ارزهای دیجیتال داشته باشند.

جنبه منفی بیت کوین که توسط رابینهود نگهداری می شود

در حالی که برخی از سرمایه گذاران خواهان پذیرش انبوه بیت کوین به هر وسیله ممکن هستند، دستیابی به آن بدون ریسک نیست. پایگاه کاربران Robinhood به دلیل تمایل خود به معاملات سوداگرانه، به ویژه در سهام میم مانند AMC، GameStop، و Bed Bath & Beyond شناخته شده است. این معامله گران همچنین دارایی های قابل توجهی در Dogecoin (DOGE) دارند که به رقم شگفت انگیز 2.63 میلیارد دلار می رسد.

تمایل آنها به سرمایه گذاری های کوتاه مدت سؤالاتی را در مورد رویکرد آنها به بیت کوین ایجاد می کند. اگر این سرمایه گذاران بیت کوین را با پیش بینی تایید ETF مبتنی بر نقطه ایالات متحده خریداری کنند، احتمال کاهش طولانی مدت قیمت یا تایید تاخیر می تواند باعث فروش انبوه شود.

علاوه بر این، خطری دورتر اما قابل قبول از احتمال مداخله دولت ایالات متحده ناشی می شود. در حالی که احتمال سناریویی مشابه با فرمان 6102 سال 1933 مبنی بر الزام مبادله دارایی های طلای خصوصی به پول کاغذی اندک به نظر می رسد، اقدامات بالقوه مقامات ایالات متحده می تواند به طور بالقوه این دارایی ها را به خطر بیندازد.

حتی در سناریوی غیرمحتملی که سیستم قضایی ایالات متحده یا IRS تصمیم می‌گیرد آن دارایی‌ها را در حین بررسی کاربران برای امور مالیاتی یا موارد مشابه قفل کند، ذخیره قابل توجه بیت‌کوین‌های Robinhood تنها به خطرات احتمالی می‌افزاید. مجموعه بزرگ دارایی های Robinhood این خطر را افزایش می دهد که چنین اقداماتی بر بخش بزرگتری از بازار تأثیر بگذارد.

مطالب مرتبط: ARK و Glassnode چارچوب تحلیل اقتصادی بیت کوین را با استفاده از معیارهای جدید پیشنهاد می کنند

به طرز متناقضی، این انباشت عظیم ارزهای دیجیتال که توسط مشتریان Robinhood نگهداری می شود، می تواند به طور بالقوه به عنوان مهمات برای متقاضیان ETF عمل کند. در حالی که خدمات قابل مقایسه ای ارائه می کند، فقدان حمایت از سرمایه گذار بالقوه رابینهود ممکن است ایجاد ETF های امن تر و تنظیم شده را تشویق کند.

برجستگی تازه کشف شده رابینهود در فضای ارزهای دیجیتال بر ماهیت در حال تحول بازار تاکید می کند. صرف نظر از اینکه ETF های بیت کوین محقق شوند یا خیر، سرمایه گذاران راه های جایگزینی برای افزایش قرار گرفتن در معرض ارز دیجیتال از طریق سهام MicroStrategy، Robinhood یا سایر ابزارهای نوآورانه پیدا خواهند کرد. این سازگاری به درستی نشان می دهد که نوآوری و پیشرفت در امور مالی اجتناب ناپذیر است، درست مانند اصرار سرسختانه طبیعت برای یافتن راهی.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و ممکن است منعکس‌کننده یا نماینده دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نباشد.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *